0   

petra @mushroom 17. Okt 2008, 12:24

Zdravo...

Zanima me, če mi lahko kdo pomaga pri nakupu fotoaparata...ker za določene stvari, ki jih želim slikati mi je neka fotografinja rekla, da rabim dobre objektive (velik zoom...). Nisem ekspert v poznavanju fotoaparatov, zato bi prosila če mi lahko kdo predlaga katerega se mi splača kupiti. Ohišje bi kupla do 600 eur, za objektive pa nimam neke cene. Pa takega, da se lahko slika tudi v slabem vremenu (dež...). Hvala...
 0   

Marko @alessy 17. Okt 2008, 12:33

Za slikanje po dežju bi naj bil pentaxov k200d, samo ne vem za kakšno ceno ga boš dobila...

Nisem siguren ali ima olympus E-520 tudi tesnila ali ne ? Ne vem, bi moral prebrat opis, ampak bi olympus lahko dobila ceneje...

Drugače pa lahko razmisliš tudi o rabljenem fotoaparatu pri katerem boš za takšno ceno dobila več opreme. Ampak je pač rabljen...
 0   

Aleš Čadež @AlsCdz 29. Okt 2008, 12:49

Za dež - vodo nasploh obstajajo vrečke (Ewa-marine) za okol 200€, pa gre lahko do 1m pod vodo, slapovi, dež, etc...

med firmami razmišljaj Nikon ali Canon ...moj nasvet...
 0   

Matej Ružič @mat 29. Okt 2008, 13:01

Moj nasvet: kupi tisto kar ti je všeč!!!!!!!

Ja pentax K200D dobiš z 2 objektivoma že za 600€ (malo pogooglaj) kar je res super cena in mislim da nobena druga znamka za tak denar ne nudi toliko.

Ohišje bo zatesnjeno, objektiva pa na žalost za tak denar ne...ampak kakšne ne preveč velike nalive bi tudi to moralo preživet...seveda na lastno odgovornost.

Zatesnjeni objektivi stanejo novi od približno 700€ naprej.

Lp Matej
 0   

petra @mushroom 29. Okt 2008, 15:24

ja sem lih tega gledala...je res ugodna cena..drgač pa me cena pri objektivih niti ne mot...hvala
 0   

Luka @lukas123 29. Okt 2008, 15:39

Drgac ma pa pentax ze zlo dobre objektive od 400eur naprej pa še veliko od teh jih je ze tudi tesnjenih.
Ker pentax ima zatesnjene bodyje ze pri vstopnem razredu, objektivi pa tudi niso daleč stran, drgac je pa k200d zlo dobra izbira, ubistvu ima vse tisto kar rabiš, pa še pri visokih iso se zelo dobro obnese, šum je komajda opazen, tko da glas za pentaxa.
LP
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 29. Okt 2008, 16:00

hm zakaj je treba met tesnila na body-ju? fotografiram na avtomobilističnih dirkah in letos je bila skor vsaka druga dirka v džju pa imam 350d - nima tesnil. nabavu sem si pokrivalo http://www.mixi.tv/katalog/product.php?cat_id=536&product_id=1010026717 in če je že padal dež sem si dal tole čez yes zadeva me je že dostkrat rešila...

več € daj za objektive kot za body grin
[url]http://photoziga.blogspot.com/[/url]
Remove the front cover from the lens before photographing!
 0   

Luka @lukas123 29. Okt 2008, 16:24

ja sej ce gledas je pentax k200d najcnej varianta za to kar dobiš, povrh je pa se tesnen, tko da tukej se useen das vec za objektive.
No ja to je pac stvar posameznika.
 0   

Andreja @Pupa135 30. Okt 2008, 18:09

Zdravo smile

Sem že nekaj letna uporabnica digitalnega fotoaparata (Olympus C 765 Ultra Zoom). Odločila sem se za prestop med digitalno zrcalno refleksne fotoaparate (o katerih vem bolj malo - se trudim z nabiranjem znanja).

Skratka rada bi si kupila nov fotoaparat. Nekaj primernega za začetnika med DSLR fotografijo. Namenjen slikanju pred vsem raznih druženj ter popotniških/ dopustniških slik.

Veliko sem prebrala o priseganju na Canon in Nikon - osebno nisem pistaš nobene izmed firm.

Prosila pa bi za usmeritev, na kaj moram biti pozorna pri nakupu, kakšne posebne funkcije ter za priporočilo kakšnega modela.

Lp
 0   

petra @mushroom 5. Nov 2008, 17:42

lukas123 je napisal/a:
ja sej ce gledas je pentax k200d najcnej varianta za to kar dobiš, povrh je pa se tesnen, tko da tukej se useen das vec za objektive.
No ja to je pac stvar posameznika.

No ubistvu, da povem...rada bi fotoaparat za fotolov. sem šla k fotografu pa mi je on rekel kar za pentax k200d, ker ga tudi za ceneje dobim...

nekje sem zasledila, da je za živali v naravi bolje imeti APS-C sistem...je to res?
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 5. Nov 2008, 18:00

APS-C sistem pomen da imaš ˝cropiran˝ senzor sepravi če imaš na body-ju našraufan objektiv z gorišnico 200mm bo pri tebi ta gorišnica: Ax200mm pri čemer je A crop faktor. pri Full framu cropa ni sepravi je 200mm=200mm...

pri fotolovu rabiš čim več mm, saj se medvedu ne morš pribljižat na par metrov, oz. ni priporočljivo.
[url]http://photoziga.blogspot.com/[/url]
Remove the front cover from the lens before photographing!
 0   

petra @mushroom 5. Nov 2008, 18:21

[quote="ZiZa"]APS-C sistem pomen da imaš ˝cropiran˝ senzor sepravi če imaš na body-ju našraufan objektiv z gorišnico 200mm bo pri tebi ta gorišnica: Ax200mm pri čemer je A crop faktor. pri Full framu cropa ni sepravi je 200mm=200mm...

pri fotolovu rabiš čim več mm, saj se medvedu ne morš pribljižat na par metrov, oz. ni priporočljivo.[/quote

se pravi...je bolje imeti APS-C al je vseeno...ja za večje mm vem,....pa baje se rabi tud večje leče?
 0   

matej @klik2 5. Nov 2008, 21:20

Citiram:
se pravi...je bolje imeti APS-C al je vseeno

Kot ti je že ZiZa razložil - da bolje je imeti APS-C.
Pri digitalnih fotoaparatih imamo različne velikosti senzorjev. Ko primerjamo različne goriščne razdalje objektivov (v mm), je potrebno to razliko v velikosti senzorja upoštevati. Tako so si izmislili crop factor, ki omogoča nekakšen standard za primerjavo.
Vse bazira na 35mm Leica formatu. Če izmeriš diagonalo full frame velikosti senzorja (to je 35 milimeterskega) dobiš dolžino mislim da 42,3mm. Od te deljiš diagonalo senzorja v svojem aparatu in dobiš crop faktor. Ta znaša za Canonove DSLRe 1,6x, za Nikone, Pentax in Sony 1,5x (če se ne motim) in za Oly 2x.
Zdaj pa ta crop faktor pomnožiš z mm na svojem objektivu in dobiš goriščno razdaljo, ki je ekvivalentna 35mm-skem ''standardu''.
Torej večji kot je crop faktor, več mm boš pridobila in posledično boš imela večjo povečavo.
Citiram:
pa baje se rabi tud večje leče?

Daljši kot so, večjo goriščno razdaljo omogočajo. Ker morajo ob enem še zagotoviti da senzor doseže dovolj svetlobe, so tudi široki.
 0   

Janez Šturm @jj65 6. Nov 2008, 09:32

Ne srat! Za fotolov je primeren FF/FX predvsem zaradi uporabe višjega ISO. Žvadi se navadno sprehajajo v temi (beri temi). Potem pa od 2/200, 2.8/300, 28/400, 4/500 in tako naprej. Stativ!!! Lp j
 0   

matej @klik2 6. Nov 2008, 12:28

jj65 je napisal/a:
Ne srat! Za fotolov je primeren FF/FX predvsem zaradi uporabe višjega ISO.

Če se zanima za model k200D ker ga dobi poceni, pomeni da ni preveč denarja. Potem odpade FF/FX, saj so cene samo za body nad 2200 evrov. Kje so potem še objektivi in stojalo? Z ISO800 - 1600 pa se bo že tudi dalo kaj poslikat.
Seveda, še vedno bo morala zraven kupiti stojalo in dober, svetlobno močan objektiv in mogoče še kakšen telekonverter če bo zmanjkalo mm. In iz tega stališča ji v tem primeru crop factor pomaga.
 0   

Bojan Stepancic @bododo 6. Nov 2008, 13:09

Pri fotolovu boš vsekakor bolj kot zatesnjen body (čeprav ni odveč) potrebovala primerne objektive tako, da je tukaj potreben razmislek.
Canon in Nikon imata široko ponudbo kvalitetnih objektivov primernih za fotolov.
Pri pentaxu je pa izbira malo manjša.
 0   

Matej Ružič @mat 6. Nov 2008, 14:06

No za pentax bo kmalu zunaj objektiv 60-250/ SDM, pa kaka Sigma 100-300/4 je tudi zelo dober objektiv pa še kaj bi se našlo tudi daljšega.

Pri konverterjih je treba biti pazljiv ker jih večina ne dela s SDM/hsm pogonom in znajo biti komplikacije.

Je pa tako vsi ti objektivi so cenovno okoli 1000€ kar je treba vedeti preden se za to odloča.

Imaš pa seveda tudi poceni variante kot so Sigma/ Tamron 70-300 ali Pentax 55-300...
Čeprav za fotolov to verjetno ne pride v poštev.

In kot je že bilo rečeno en srednje dober stativ 100-200€, konverterji so tudi 200-300€, torba 100-150€ + še ves ostali pribor...pa si že krepko čez 2000€.

Je za razmilslit kaj človek rabi in kaj pričakuje

Lp Matej
 0   

petra @mushroom 6. Nov 2008, 14:54

se pravi..a se mi sploh splača kupit pentax k200d...kaj pa k20d...sicer je cenovno dražji,....pa a ima pentax kake dobre objektive primerne za fotolov...
 0   

Matej Ružič @mat 6. Nov 2008, 15:10

2 za Pentax ki bi lahko prišla v poštev sem ti zgoraj omenil...če sta z f4 še primerna bojo povedali tisti ki imajo s fotolovom več izkušenj.

Ne problem ni Pentax ampak taki ali še višji so stroški pri vseh proizvajalcih.
Fotolov je pač zahtevna disciplina ki zahteva tudi temu primerno opremo.

Kot sem rekel so tukaj tudi rešitve s cenejšimi tele-objektivi ki stanejo okoli 200-300€ ampak je vprašanje če so primerni. lahko se pa za začetek seveda tudi z njimi uči, ampak ne pričakovati tezultatov kot jih vidiš v revijah kajti za to je potrebno veliko znanja in izkušenj in seveda primerna oprema.

Lp Matej
 0   

Luka @lukas123 6. Nov 2008, 15:22

seveda jih ima, če pa ne pentax pol pa kupiš od: Sigma, Tamron, Tokina...in še imaš možnost našravfat gor m42 objektive(z adapterjem), ki jih je pentax delal v preteklosti in imaš isto nadzor nad zaslonko in ostrenjem če seveda to objektiv podpira, pa še to da pentaxovi objektivi so zlo kvalitetni in po optiki in po zgradbi, se z lahkoto kosajo z nikkorji in ostalimi, veliko jih j tudi boljših, tko da to pomen da ti ni treba ravn kupit nikona ali pa canona, samo zato ker imata monopol, ker to pomeni da kupce s temi svojimi forami samo nategujejo po damač rečen, ker tu daš zlo velik denarja za aparat sej ne rečem da ni dober samo ima vsaka firma ene svoje fore, npr.: Nikon nima na nobenem aparatu funkcije mirror lock up(vključno z D3, ki stane 4000eur), ki pa jo skoraj nujno potrebuješ, če slikaš na bulb in z kakšnim malo večjim objektivom. Da o liveview ne govorim(popolnoma neuporaben), svetlomer med to funkcijo skoraj pri nobenem modelu ne dela razen pri nikon d3, npr.: kot sem videl sony ima to možnost že v najnižjem razredu, da ne govorimo o kompaktih, ki niti četrtino toliko niso vredni kot pa dslr, pa imajo svetlomer med liveview.
Tko da odloč se za tisto firmo ki ti za ta denar največ ponuja, in mal si po kakšnih testih poglej kaj je najbolj zate primerno.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati