0   

martin @snuz 17. Okt 2008, 21:20

Pozdravljeni!

Kupujem nov monitor, ki bo nasledil starega CRTja, in sem naletel na HP LCD monitor LP2275w 22". Glede na specifikacije ima S-PVA panel zaradi česar sem se tudi navdušil nad njim (poleg cene). Ker pa na spletu ne najdem skoraj nikakeršnih recenzij, se obračam na vas, če ga je slučajno že kdo sprobal?

Uporabljal bi ga predvsem za grafiko, ter kak film, iger pa ne mislim igrat.. Priklučenega bi imel pa na PC z Ati Radeon grafično, ter na MacBooka.
 0   

Janez Šturm @jj65 19. Okt 2008, 08:16

Imamo nekaj HP-jevih monitorjev, a za CAD. Točno tega nimamo. Osebno bi gledal raje kaj resolucijsko močnejšega 1920(1600)x1200, seveda z dobro reprodukcijo barv. Si kaj pogledal kako je s kalibracijo barv?
Lp j
 0   

Bernard @B4U 19. Okt 2008, 13:36

Tudi sam iščem nadomestilo za moj stari CRT ki že počasi ugaša... Na netu naletel na priporočila za Hp LP2275W. Pregledal sem podolg in počes net za teste, konkretnih testov za ta monitor nisem našel (govorim o resnejših testih...smile, je pa kar nekaj mnenj uporabnikov, ter nekaj manjših testov uporabnikov na netu. Če vtipkaš v Google oznako monitorja pa model bo nekaj teh testov tudi pokazalo...

Poglej si še na http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1004&message=29726725&q=HP+Lp2275W&qf=m

Sam sem hotel zadevo izprobat tudi v praksi in sem se odpravil v soboto v vse večje trgovine v Ljubljani (imen ne bom omenjal, so pa bile tudi nekatere manjše trgovine vmes) in tega monitorja nikjer niso imenli. Kar zadeva naročila ni problem, na netu se ga da dobit tudi prinas.

Sam sem kot alternativo gledal tudi Lenovo Think Vision L220X, vendar je ta monitor po mojih podatkih možno videt le v BigBangu v Celju in Mariboru, kjer imajo po en model... tako da tudi tega nisem izprobal...smile

V kolikor dobiš kakšen test ali podatek kje se da monitor (oziroma monitorja) izprobat mi sporoči.

Lep pozdrav, B.
 0   

martin @snuz 19. Okt 2008, 14:06

tudi sam sem prečesal vse možne trgovine v BTCju in niso imeli tega monitorja niti tistega od Lenovo (trenutno nekako kolebam med Hp in Lenovo). Tisto na dpreview sem pa našel, čeprav ni nekaj zelo podrobno opisan. Bom še malo počakal, saj se mi zelo še ne mudi, do takrat se bo pa upam da že pojavil kak lastnik tega HP monitorja.

aja, pa še to bi vprašal.. ali je tako visoka ločljivost (1920x1200) res tako priporočljiva? predvsem me skrbi kako majhne bodo potem ikone na namizju in tekst nasploh..

lp
 0   

Darko @Kremen 19. Okt 2008, 14:48

Spletna trgovina http://www.5pik.si ima tudi ta model HP LP2275w za 334,10 €.

Ker imajo običajno trgovino v BTC Hala D - Emporium [kletna etaža] Ljubljana, ga je morda tam možno že preizkusiti ali pa se z njimi zmeniti, da ga naročijo.
 0   

Darko @Kremen 19. Okt 2008, 15:03

Na forumu newegg.com je nekaj ocen HP LP2275w.

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16824176098
 0   

martin @snuz 14. Dec 2008, 23:15

je v tem času že mogoče kdo kupil in sprobal ta monitor? smile

Na tft central sem zasledil zelo obsežen test tega monitorja, kjer zelo pohvalijo možnost kalibriranja barv in prave črne.

Ker pa ima ta monitor samo en DVI namesto VGA pa ima DisplayPort, me zanima, če obstaja kak konektor iz DisplayPort v VGA ki bi se ga dobilo pri nas? na guglu mi samo applovega miniDP v VGA ven meče

lp
 0   

Darko @Kremen 15. Dec 2008, 10:57

Še en precej obširen test monitorja HP LP2275w je na http://www.prad.de/en/monitore/review/2008/review-hp-lp2275w.html
 0   

Marko @piloot 15. Dec 2008, 11:20

Se bom kar malo vtaknil v ta forum. Jaz bom kupil verjetno HP LP2475. Ima kdo kakšne izkušnje s tem monitorjem. Je pa verjetno najbolj ugoden monitor z S-IPS matriko, ali pač ne?
 0   

David @dlicen 15. Dec 2008, 14:24

Nekaj imaš na linku.
http://www.tftcentral.co.uk/reviews/hp_lp2475w.htm
 0   

NardPic @Nard 17. Feb 2009, 13:10

V vednost vsem morebitnim kupcem

Pred kratkim sem kupil HP LP2475w. In sem z njim imel veliko težav. Ko je šel monitor v sleep stanje je izgubil input video signal. Potreben je bil restart mašine, da sem dobil sliko spet nazaj. Enako je bilo, če sem monitor prižgal in ugasnil. Tako sem monitor poslal nazaj vendar tudi z novim ni bilo nič bolje.

Lotil sem se branja raznih "problem" poročil na netu. Problem je kar pogost. Izvor je nekompatibilnost z ATI-driverji / karticami. Sam sem imel ATI Radeon x550.

Kartico sem za slabih 50 eur, zamenjal z NVIDIA Geforce in glej ga zlomka - ekran sedaj deluje kot bi moral.
 0   

Aljoša @alsk 18. Feb 2009, 07:42

Zdravo,

jast imam ekran omenjen v naslovu teme približno dva meseca. Priklopljen je na ATI kartico preko DVI. Z ekranom sem izredno zadovljen...barve so zelo realne-tudi kalibracija monitorja ni naredila večje spremembe na prikazu barv, razen na malenkost so popravljeni kontrasti. Zelenih črt ki jih omenjajo na netu pri meni ni. Edino resolucija bi lahko bila večja.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati