0   

Grega @pajo 20. Okt 2008, 08:50

Tisti ki ste se udelezili kakega tecaja... mi lahko prosim svetujete katera sola ali kak zasebni instruktor je vredi za kak prvi tecaj osnov photoshopa in predvsem obdelave RAW-a.
 0   

iztok @izo 20. Okt 2008, 10:16

verjetno je to najboljša izbira glede znanja
http://www.photoshopforphotographers.com/pscs3/index2.htm
vendar so lahko tudi tečaji ipd pametna naložba.
 0   

Grega @pajo 21. Okt 2008, 12:04

Iz glave ves za kako knjigarno pri nas ki bi to imela? Nahitro sem brskal in nic nasel.. drugace pa na amazon.com :/
 0   

iztok @izo 21. Okt 2008, 12:07

ja, na amazonu majo to. ni problem, boš verjetno prej dobil, kot če bi iz naših spletnih knigarn naročal..
tudi sam se spravljam to knjigo naročit že lep cajt, bo treba kr res poklikat..
 0   

Grega @pajo 21. Okt 2008, 12:09

mogoce 2 in deliva postnino?

sicer pa nimam pojma kaki sploh so ti stroski in ali se splaca komplicerat:/
 0   

iztok @izo 21. Okt 2008, 12:20

lahko tudi skupaj, samo treba preverit, kako je z dostavo ipd. pa nekaj moram paypal obnovit al kaj že, sicer imam tudi viso, ampak verjetno prek paypala funkcionirajo. mislim, da iz amazona še nisem naročal, če se prav spomnem, sem pa iz drugih virov oz. držav (švedska, nemčija ipd) in ni bil problemov, tako da..
če ima kdo izkušnje z amazonom, naj pove, predvsem od kje je najbolje naročit (direkt iz ameriške com strani ali nemške recimo ipd).
 0   

Andrej @fotokaj 21. Okt 2008, 12:45

izo je napisal/a:
lahko tudi skupaj, samo treba preverit, kako je z dostavo ipd. pa nekaj moram paypal obnovit al kaj že, sicer imam tudi viso, ampak verjetno prek paypala funkcionirajo. mislim, da iz amazona še nisem naročal, če se prav spomnem, sem pa iz drugih virov oz. držav (švedska, nemčija ipd) in ni bil problemov, tako da..
če ima kdo izkušnje z amazonom, naj pove, predvsem od kje je najbolje naročit (direkt iz ameriške com strani ali nemške recimo ipd).

Jaz sem naročil že par knjih z nemške strani. Za knjige davkov in carinskih dajatev ni (men se zdi ...?), a sem se vseeno odločil za nemško; ker je bliže in knjiga naredi manjšo pot - manj možnosti da dobiš kaj zmečkano al pa kak vogal "potlačen". Saj take stvari ponavad pol zamenjajo, a s tem postopkom menjave je spet delo ...
 0   

iztok @izo 21. Okt 2008, 12:51

kolk pa je recimo potem še poštnine (cirka)? knjiga je kr zajetna, ima slabih 700 strani, se mi zdi, plus dvd. kaj pa avstrijski amazon?
 0   

Grega @pajo 21. Okt 2008, 13:20

nevem.. a niso ti podatki vsi izpisani ko narocas, se preden potrdis nakup..
 0   

Andrej @Pophotnik 26. Okt 2008, 20:09

pajo je napisal/a:
nevem.. a niso ti podatki vsi izpisani ko narocas, se preden potrdis nakup..

Pri nakupu prek spleta je ravno to problem. Vsi računajo samo tisto kar je za njih najnujnejše oz. dejansko ceno izdelka + (ponavadi) poštnino, pa še za to moraš včasih hudo dobro pogledat preden najdeš. Carina te opizdi šele potem, ko si misliš da je vsega sranja konec.
 0   

Sašo @sgyergyek 27. Okt 2008, 16:36

Sam sem naročal kar nekaj prek amazona. Vedno sem pa naročil prek angleškega, torej amazon.co.uk. Poštnina približno ko nemški, samo so vse bukve v angleščini (nemško ne znam, razen osnovnih vulgarnosti). Carnine ni (EU!). Nikoli še nisem bil razočaran (naročil skupno ene 8 knjig). Za Photoshop CS3 sem pa nabavil knjigo od Scotta Kelbyja z naslovom:

Scott Kelby's 7-Point System for Adobe Photoshop CS3

Mislim, da je 13 lekcij. Downloadaš slike v RAW (dve sta v jpeg) pol pa ti v vsakem poglavju na začetku pove kaj je dobrega in kaj slabega in kak to zrihtaš. Na koncu bi naj vedel vsako sliko, ki jo prtisneš, zrihtat. Povdarek na tem, da sliko izboljšaš, ne da iz vsake solate narediš slike za galerijo. Prvo je še zmeraj dobra fotka, Photoshop pa, da dobro povdariš. Taka je filozofija avtorja. Meni se zdi kar vredu. Je pa čist ameriško napisana.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati