0   

martin @mart911 20. Okt 2008, 15:36

lep pozdrav

že dolgo iščem svoj novi digitalni fotoaparat
ker sem na svojem kompaktu ( canon powershot a720 is) že spoznal vse nastavitve in ji tudi uporabljam se se odločil da prestopim stopničko višje

odločam se med naprednm kompaktom ali vstopnim dslr-jem:

kompakti
Canon PowerShot SX1 IS
olympus sp 570 uz

dslr
pentax k200d
olympus e520

upam da mi boste znali svetovati zato prosim vse ki ste že imeli izkušnjo s katerim izmed njih da napišete svoje mnenje
 0   

Luka @lukas123 20. Okt 2008, 18:34

Pentax k200d, ker kakor praviš, da že vse funkcije tega kompakta poznaš in hočeš nekaj več pol bi verjetno bil pentax k200d eden izmed boljših dslr-jev za začetek.
Ker kompakt je kompakt in če ne želiš ni boljšo kvaliteto slike, boljše iso performanse.............potem ostani na kompaktu. Če pa te to zanima potem je pa mogoče bolje če prestopiš na dslr, ampak vedi da snemanja filmov ni, slika ti kar sama od sebe ne bo lepa ratala(mogoče če slikaš na AUTO), seveda če se pa malo poglobiš in si na aparatu nastaviš po meri bor pa sigurno bolj zadovoljen kot pa z kompaktom.
Sicer je pa pentax k200d zdej zlo pocen z dvema objektivoma, tko da imaš in široki kot in tele objektiv plus makro 1:2(sicer ni pravi, ampak jest sm bil zlo zadovoljen).
LP
 0   

Luka @Luka111 20. Okt 2008, 20:05

pozdravljen mart911!
Pred parimi meseci sem bil pred podobno odločitvijo. Tudi jaz sem imel A720 IS (ga tudi še vedno imam), pa sem se odločil za vstop v DSLR. Kupil sem K200 z dvojnim kitom. Moram povdariti, da mi niti za trenutek ni bilo žal. Odličen fotoaparat, spodobna kit objektiva (nekih čudežev pač ne ponujata, sta pa zelo vredu za začetek), AA baterije, stabilizator v ohišju, odstranjevanje prahu s senzorja, pa še cenovno je zelo ugoden... Live viewa sicer ne premore, rafala tudi nima nevem kok hitrega, sam mene osebno to ne moti kej preveč. Olympus je tudi vredu aparat ampak meni osebno nikakor ni sedel v roko, zato ga tudi gledal nisem kej preveč, tako da ti izkušenj iz prve roke ne bom podajal. Definitivno pa pri nobenem od teh ne boš kiksnil.
Pomembno je, da aparat udobno držiš.
SX1 bi tud znal biti zeloo dober kompakt. Samo, če ti je fotografija v veselje, prestopi k dslr, ti ne bo žal. A720 maš pa vseeno lahko še vedno za v žep pa za kak filmček posnet smile

No lep pozdrav, pa dober nakup ti želim!
Luka
 0   

martin @mart911 21. Okt 2008, 14:13

sam sem kot opcijo pentax mislu kupit k200d z objektivom tamron 18-200 makro
našel sem tudi možnost : nikon d80 + objektiv 18-200
 0   

Luka @Luka111 21. Okt 2008, 18:59

Pojdi v trgovino, sprobaj, poglej kaj ti je na katerem všeč in se odloči na podlagi tvojih izkušenj, spoznanj... Navsezadnje ga boš ti uporabljal, zato moraš biti ti zadovoljen. Pač so določeni subjektivni pogoji pri nakupu aparata, ki jih moraš upoštevat (ergonomika, teža,... ). Mene je tako K200 prepričal. Če bo tebe, ne morem trditi, ti pa priporočam, da ga sprobaš. Tale 18-200 je za začetek vredu varianta, ker ni treba menjavati objektivov in imaš pokrito širokokotno in tele območje + macro ima. So pa kit objektivi kmalu premalu, to velja pri vseh znamkah.
Je pa tudi dosti objektivnih testov na medmrežju, tako da mirne duše lahko malo pogooglaš za info.
Še enkrat, dober nakup ti želim.

Lp, Luka
 0   

martin @mart911 23. Okt 2008, 14:29

Fotoaparat Pentax K200d
+ Objektiv Tamron 18-200 Makro
+ Stativ Manfrotto Modo 785B
+ 2x SD kartica 2GB
+ Torba Casual
+ Knjiga Digitalna fotografija

za 669eurov. a se splača al je bolš vzet kak drug komplet?
 0   

Luka @lukas123 23. Okt 2008, 20:04

seveda se, drgač pa poglej še:
Pentax k200d
Pentax 18-55mm
Tamron 70-300mm
Pa kartica, pa še ena šara
Uglavnm ta kit objektiv je zelo uredu, tamron je pa za svojo ceno edn najboljših, za 599 eur.
Če ti pa menjavanje objektivov ne paše pol pa un komplet uzami, drugač sta pa obe vrjanti poceni.
LP
 0   

Luka @Luka111 28. Okt 2008, 20:35

oba kompleta sta vredu, čeprav tale stativ ni neko čudo kvalitete... Enako torbico sem kupil, pa je držala 14 dni, lahko da je bila slučajno škart roba. Če ti ni odveč menjava objektivov vzemi dvojni kit, pa zraven kako dobro torbico pa je, nič pa ne bo narobe če vzameš ta komplet... ne poznam tvojih zahtev in želja.
lp

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati