0   

RisPo @RisPo 25. Okt 2008, 10:03

Odločam se med temi tremi aparati. Rad bi si kupil dober body, da mi bo osnova za naprej, ker lani sem naredil napako in kupil Canon PowerShot S5 IS, katerega sem prej kot v enem letu prerasel in iste napake ne bi rad ponovil še enkrat.
Najbolj pri srcu mi je Canon (kolikor sem bral teste), ampak rad bi slišal še kakšno mnenje.

Torej, najraje slikam pokrajine, sončne zahode, vodovje, rastline, makro in portrete. Ker nimam veliko pojma o objektivih me zanima, katere objektive bi bilo smiselno nabaviti (ne bom kupil vse naenkrat, ampak postopoma). Kaj pa glede makro, je smiselno kupiti objektiv ali uporabljati pred-leče (katere že imam) od Raynox-a (DCR-250)?
 0   

togrizek @togrizek 25. Okt 2008, 11:12

...
 0   

Peter Atanackov @Geo 25. Okt 2008, 12:45

Od nastetih najbolj priporocam d80, ker je res dober fotoaparat.

450D je po moji osebni presoji najslabsi med nastetimi, res je da je nanjovejsi, je pa nizji razred od preosatalih dveh.

S5 je pa dober ce nameravas slikat ljudi, pokraijno in se kej, ker ima dobre barve in velik dinamicni razpon. Ni pa za nic hitrega slikat.
 0   

Dejan Voje @Dejan007 25. Okt 2008, 15:51

Men se pa zdi Nikon D80 že malo v letih. Canon 450D pa se mi zdi za začetek čist kull. Drgač pa če se lahk še kej stegneš pa nabaviš Canon 40D.

http://www.fotomarket.net/katalog/product.php?product_id=4740

[/url]
 0   

Matevž Zupan @mev 25. Okt 2008, 18:22

Sam imam Nikona D80 in FujiS5Pro. Kar se brzine tiče, ni kake bistvene razlike, če pa že je, je v prid Nikona.

Body je na S5 (itak) neprimerljivo boljši. Tudi dinamični razpon in izkoristek visokega ISO-ta sta pri S5 boljša.

Slabši na S5 pa so recimo meniji, ki so precej manj intuitivni (je pa res, da ima malo bolj uporabne gumbe), precej moteč pa je tudi velik RAW file, ki vedno zasede 24 MB, kar je definitivno slabo.

Kar se same resolucije tiče, je 6MPix zadosti, ima pa S5 tudi opcijo konverzije na 12 MPix če slikaš v JPEG načinu.

Od treh aparatov, ki jih imaš na izbiro, bi ti jaz priporočil FujiS5Pro. Če seveda vse tri aparate lahko dobiš za podobno ceno.

Je pa res to, da moraš najprej vedeti, kako boš aparat uporabljal. Za neke hitre športe je baje Cannon boljši, za portrete in npr. poroke pa je baje S5Pro "taprav" - če nimaš denara za FF aparate seveda.
 0   

RisPo @RisPo 25. Okt 2008, 19:43

o S5 sem tudi sam bral, da je dober, ampak po moje mi marsikdaj ne bo všeč njegova hitrost, ker velikokrat slikam kakšna letala, avtomobile, vlake, motorje, itd.

Kolikor gledam primerjavo po karakteristikah se mi dozdeva, da je Canon najboljša izbira za ta denar, ampak še vedno si pa nekako želim Nikona (pa nevem zakaj smile). Nekje sem nekoč bral, da Nikon D80 nima stabilizatorja slike, ampak kolikor poznam DSLR svet je to odvisno od objektiva, imam prav?
 0   

Peter Atanackov @Geo 25. Okt 2008, 19:52

Sej Canon ga tudi nima vgrajenga... Nikon in canon ga imata v objektivih.

Hja ene stvari ti karateristike ne povedo.

Canon 450d je neprimerno slabse grajen kot d80 kaj sele s5 in tudi veliko manj intuitiven in "prirocen" kot d80, ce ze ne drugega nima statusnega displaya upset .
 0   

RisPo @RisPo 25. Okt 2008, 20:12

Aha, tehnica se vedno bolje nagiba proti Nikonu ). Mislim, da bo najbolje, da se en dan zapeljem do kakšnega Mixi-ja ali Beseničarja in zadevo v živo vidim in stestiram smile.

Zdaj me pa še zanima glede kit kompletov. Je smiselna nabava aparata z nekimi osnovnimi kit objektivi, kot je na primer tale? Zanima me pa še kako je s temi ne originalnimi baterijskimi držali, npr. tale Hahnel-ov ali je bolje dati malo več in kupiti originalnega?
 0   

Bostjan @Archie 25. Okt 2008, 21:35

Če se odločaš za Nikona si le oglej še D90. Aparat je res dražji, ampak je kar precej boljši in novejši. Kupovat novega D80 se v danem trenutku ni najbolj pametna naložba, tako da poglej malo po oglasih. Jaz na tvojem mestu tudi ne bi izključil kakšne rabljene D200-tke.
 0   

Dejan Voje @Dejan007 25. Okt 2008, 21:43

Za takšen denar dobiš že canona 40D in je za razred boljši od vseh zgoraj naštetih.

Res je da je canon 450D manjši in slabši v rokah a je slika iz njega bolša kot od nikona 80D.
 0   

RisPo @RisPo 26. Okt 2008, 10:02

Nikon D90 in Canon D40 sta že kar približno 200 € dražja, za ta denar pa če še dam nekaj malega zraven dobim kakšen soliden objektiv. Saj če ne bi bil omejen s finančnimi sredstvi, bi takoj kupil D90, ker je res dober aparat.
Kar se pa tiče rabljenih aparatov, pa ne pridejo upoštev, ker potrebujem original račun.
 0   

Dejan Voje @Dejan007 26. Okt 2008, 13:54

Solidna objektiva za rang Nikona D90 in Canona 40D sta nad 400 evri. Vse ostalo je zame bol neuporabno in ne smiselno za ta rang aparatov.

Najbolje, da greš v trgovino si uzemeš v roke aparate malo poslikaš in si sam usvariš mnenje.
 0   

Peter Atanackov @Geo 26. Okt 2008, 17:31

Dejan007 je napisal/a:
Solidna objektiva za rang Nikona D90 in Canona 40D sta nad 400 evri. Vse ostalo je zame bol neuporabno in ne smiselno za ta rang aparatov.

Najbolje, da greš v trgovino si uzemeš v roke aparate malo poslikaš in si sam usvariš mnenje.

Objektiv je glih tolk dober kolker ga znas dobro izkoristit... Nic bolj nic manj...
za 150eu dobis 50mm f/1.8, ki je cist dober za kogarkoli ki sele zacenja in tudi za tistega ki zna ze kaj vec.

Drugace pa ce smo ze na tem tista dva bodyja ki si omenil nimata nic vecje resolucije kot ti bodyiji ki jih avtor teme omenja, tako da ne vem zakaj bi pol 40d in d90 rabil boljse objektive kot d80 in 450d...
 0   

Dejan Voje @Dejan007 26. Okt 2008, 17:43

Če ne znaš slikat ti tud eos 1D ali D3 nič ne pomaga.

Glede objektivov se pa ne bi strinjal. Dražji objektivi so hitrejši ( AF, itd ) in imajo kvalitetnejše ohišje, pa še marsikaj drugega.

Za začetnika pa so cenejši objektivi čist cool.
 0   

RisPo @RisPo 28. Okt 2008, 14:53

Danes sem šel malo naokoli po foto-trgovinah in se nekako odločil za naslednji komplet:
Canon EOS 450D
Baterijsko držalo Canon BG-E5
Objektiv Canon EF-S 17-55 mm 2,8 IS USM

Zanima me, če je odločitev dobra, sploh glede objektiva?
 0   

Luka @lukas123 28. Okt 2008, 15:39

Glede objektiva je odločitev sigurno dobra, to ni da ni.
 0   

RisPo @RisPo 28. Okt 2008, 17:24

No, zdle popoldne sem pa še zalutal v en fotografski studio v Celju. Kjer so mi priporočali tale dva objektiva, namesto Canon EF-S 17-55 mm 2,8 IS USM. Pokazali so mi pa kar veliko primerov slik narejenih s tema dvema objektivoma, katere so me bolj kot ne prepričale, ampak vseeno me zanima vaše mnenje.

Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC Makro za Canon
Canon EF 70-300mm 4.0-5.6 IS USM
 0   

chips @chips 28. Okt 2008, 17:41

Sigmo vzami raje 18-50 2.8.
[i:0172c3323d]"Z zensko, ki jo ljubim, gledam soncni zahod in si mislim: 1/250, f8" (Canon)[/i:0172c3323d]
| [url=http://www.deniszupan.com]DENISZUPAN.COM[/url] | [url=http://blog.deniszupan.com]BLOG[/url] |
 0   

RisPo @RisPo 28. Okt 2008, 21:06

chips je napisal/a:
Sigmo vzami raje 18-50 2.8.

Misliš to?

Še kaka pojasnitev mogoče zakaj raje to kot ono?
 0   

Žiga @zcetrt 28. Okt 2008, 23:00

Pomojem da ne to... On je napisal s fiksno zaslonko.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati