0   

denis @densteh 30. Okt 2008, 21:45

Odločil sem se nakup novega fotoaparata canon eos 40d.To bo moj prvi DSLR aparat.
Sprašujem vas za vaša mnenja.
Kateri objektiv mi priporočate?Najprej bi zraven vzel nekaj univerzalnega-srednjega.
Kasneje,ko bo denar bi pa dopolnil z enim proti makru,za na blizu in notranje posnetke ,nato pa tele.Tako,da bi počasi imel zbirko.
Raje dam malo več za bolj kvaliteten objektiv,da mi ga ne bo treba ćez pol leta menjati ,ker mi ne bo več odgovarjal.
Zanima me pa še ALI MI PRIPOROČATE RABLJEN APARAT IN OBJEKTIVE?
Če gre kdo na 50 d ali morda na kaj boljšega mu jaz z veseljem kupim rabljen 40d.
Prosim,če je kakšen interesent naj mi to sporoči prosim???
Kako lahko preverim rabljen aparat oz na kaj moram biti pozoren?
Ali mi ga morda kdo od strokovnakov lahko preveri?
Vem ,da je veliko vprašanj,vendar tukaj najdem veliko zanimivih odgovorov in za njih se vam najlepše zahvaljujem.
lp
 0   

Miran @Fotograff 30. Okt 2008, 21:59

.....no ja glede na prve resne tese ne vem koliko je smotern prehod iz Eos 40D na 50D....mogoče prej na kaj "rumenega" D300???????
 0   

Miran @Fotograff 30. Okt 2008, 22:03

Fotograff je napisal/a:
.....no ja glede na prve resne tese ne vem koliko je smotern prehod iz Eos 40D na 50D....mogoče prej na kaj "rumenega" D300???????

http://www.dpreview.com/reviews/canoneos50d/
 0   

milosh @milosh 30. Okt 2008, 22:18

jst bom pocas prodal svojga 30D. men osebno boljsi od 40d zarad lcdja, ker 40d ma res slab lcd. ampak menjam ker grem na novo 5ko ker rabm kamero in fotkic v enem
 0   

togrizek @togrizek 30. Okt 2008, 22:26

...
 0   

Ratter @Ratter 31. Okt 2008, 10:51

Ti kar kupi 40D.Je kar dobra izbira.Sam ga imam že leto dni in sem zelo zadovoljen.Do sedaj nobenih problemov.Šuma ima zelo malo.
Osebno imam najraje 17-85 Canon objektiv,ker mi odgovarja 5x zoom.
Objektiv je oster (moj),ima pa kar precej kromatske aberacije včasih.Odvisno pač kaj fotografiraš.Je pa 17-55 objektiv tudi zelo oster,če ti odgovarja količina zooma glede ustvarjalnosti.Čeprav po kit objektivu marsikdo pljuva,je pa čisto v redu objektiv.Pljuvajo po njem tisti,ki imajo L objektive in so pač nekaj več od drugih.
Priporočam tudi 50mm /f1,8 II objektiv,ki stane 100€ in se da z njim kar lepo ustvarjat.
 0   

milosh @milosh 31. Okt 2008, 11:58

ratter, ko bos enkrat imel kak L objektiv bos sele vidu kaj je ostrina,... zato lastniki L objektivov pluvajo po kit objektivih in ne za to ker so/smo nekaj vec.
 0   

misfits @misfits 31. Okt 2008, 12:10

sem sprobal več L objektivov, 2 tud imam, ampak kit 18-55 IS je pa prav fajn objektivček thumbsup
 0   

denis @densteh 5. Jan 2009, 00:24

Sem v dilemi pri nakupu in prosim za pomoč?
To bo moj 1 dslr aparat.
Veliko sem v hribih in na snegu
Zanima me športna fotografija predvsem smučanje in panorama,no pa še vse ostalo tudi.
Zdaj pa ne vem glede objektivov ali naj kupim tista kit v kompletu ali samo body pa potem malo boljše objektive?
Kaj svetujete?Ali so kit sploh primerni za 40 d.Zdi se mi da bolj za 400 in 1000
 0   

Blaž @Jazzi 5. Jan 2009, 08:17

Jaz sem kupil komplet z 17-85 ki je tudi fajn objektiv.
 0   

Luka @lukas123 5. Jan 2009, 08:30

rajš tko uzem ja, z 17-45mm, je velik boljši k pa kit
 0   

denis @densteh 5. Jan 2009, 22:49

Ali ima še kdo kakšno mnenje glede objektivov???
prosim za več nasvetob oz mnenj! smile upset
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 5. Jan 2009, 22:59

jst bom tamrončka 17-50mm mogu prodat, ker mi na 1d vinjetira - na 1.6crop deluje BP (če te zanima pod ZS)

sicer pa za tele nabav 70-200mm f/4 - ne bo ti žal thumbsup
[url]http://photoziga.blogspot.com/[/url]
Remove the front cover from the lens before photographing!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati