0   

tine @patricija17 31. Okt 2008, 21:18

pozdravljeni
imam star klasičen fotoaparat Yashica 200-AF in nekaj objektivov in adapterjev Yashica lens- (Kyocera). Nameravam kupiti nek nov digitalni zrcalno-refleksni fotoaparat, pa me zanima, ali bi lahko te teleobjektive uporabil na novem digitalnem fotoaparatu ? Ali kdo ve kateri (firma) fotoaparati imajo podoben bajonet kot fotoaparat Yashica?

hvala za odgovore
 0   

Luka @lukas123 31. Okt 2008, 21:48

Če ima podoben bajonet ti nič ne koristi, mora biti isti, kar pa dvomim da ima kateri od telih novih digitalnih aparatov isti bajonet.
Drugače pa malo poguglaj kaksna je kaj ta kompaktibilnost.
 0   

iztok @izo 31. Okt 2008, 23:27

af objektivi so bolj problem, ker rabijo el. kontakt tako za fokus in zapiranje blende, tako da več ali manj delajo samo z tistimi aparati, za katere so bili narjeni.
z manualnimi je lažje, ker ponavadi imajo mehanski obroč za fokus in zaslonko, tako da jih lahko ponucamo tudi na novejših dslr-jih prek raznih adapterjev.
za tvoj primer točne ne poznam (verjetno je novejši oz, spremenjen bajonet), ampak stari, manualni contax/yashica (bajonet je bil enak) objektivi delajo brez problema na nekaterih dslr-jih (canon, olympus, pentax ipd), prek adapterjev seveda.
 0   

Luka @Luka111 1. Nov 2008, 09:07

kakor sem jaz gledal na bolšjaku ima pentax K bajonet. Če je res tako, paše na pentaxe.
 0   

Luka @lukas123 1. Nov 2008, 09:31

Yashica nima K bajoneta, ima m42 bajonet, ki pa ga z adapterjem lahko spraviš na pentaxa pa mislm da tudi na nikona in canona.
 0   

Aleš @lial 1. Nov 2008, 11:08

Ta, ki ga omenja Luka111, na boljšjaku, IMA bajonet.
ker je bil videti po velikosti podoben A-mount Minolti, sem celo poskušal kompatibilnost.
 0   

Luka @Luka111 1. Nov 2008, 18:03

valda ločim med K bajonetom pa M42 navojem smile Za tistega sem prepričan, ne vem pa, če so mele vse yashice tako narejeno.
 0   

Miha @cedo 1. Nov 2008, 19:38

yashica 200-af ima drugačen bajonet kot stare yashice in contaxi, t.j. C/Y. Ti mf objektivi so na af yashice pasali le z uporabo originalnega 1.6x konverterja.

Verjetno (čeprav močno dvomim) lahko kje dobiš kak adapeter, ki bo omogočal uporabo tvojih objektivov na novih digitalcih (predvsem na canonu, ki ima najkrajšo razdaljo med bajonetom in senzorjem, tako ostane prostor za adapter). Rešitev je vekakor slaba, saj izgubiš vse: af, zaslonsko in časovno avtomatiko, verjetno tudi svetlomer ne bo delal...

Moj nasvet: kupi kak DSLR kit z dvema objektivoma in imaš problem rešen.

Lp
 0   

tine @patricija17 1. Nov 2008, 20:39

cede
ali torej preglagaš da vržem yashico in objektive preč
 0   

Luka @lukas123 1. Nov 2008, 20:48

Zakaj pa vržeš preč???
Še zmerej jo imaš lohka za fotografiranje na film, še seveda dela
 0   

tine @patricija17 1. Nov 2008, 23:33

lukas123 seveda dela kljub temu da ima za sabo okoli 7000 diasov, vendar bi rad izrabil teleobjektive (od 28mm-420mm) na kakšnem novem digitalnem aparatu.Izgleda da Yashica nima nič digitalcev ali pa ne najdem.
 0   

iztok @izo 2. Nov 2008, 00:01

ti je že cedo odgovoril to kar sem sumil. yashica af mount (bajoent) je očitno precej redek in ima drugačno razdaljo registra kot stari c/y (contax/yashica) manualni objektivi. tudi vprašanje, kolk so res te af objektivi dobri, ki jih imaš.
pri dslr hitro opaziš napake, ker gledaš slike pri 100%povečavi, včasih pri razvitih fotkah ni bilo napak objektivov opazit, ker je folk pač najevč razvijal 10x15cm fotke in je blo vse ok.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati