0   

mitja @visult 3. Nov 2008, 18:25

Zdravo.

Prišel je čas,ko se bom spravil fotografirat prvi ženski model, a žal brez posebnega znanja o tem delu sveta fotografije... No, prebral sem kar nekaj a praksa je povsem nekaj drugega.

Delal bom z canon 40d, 70-200 4L, sigma 500 super, 430ex (oziroma 430ex na stojalu z marelo).

Zanimajo me pa prvi koraki mojstrov.....

Punca, ki jo bom slikal je mlada...Namen sem jo imel slikati na ulici in v home made studiu doma....Begajo me predvsem poze modela in kako izbrati na ulici (mesto) pravo ozadje....

Mislil sem,da bi si prvo pomagal s skicami poz, ki bi jih pozneje uporabil....ipd..

kaj pa vi ob prvih korakih (moji so majhni,ker me že leta lovijo)?
thumbsup

Hvala.
Mitja
 0   

Dejan @dejan_mik 3. Nov 2008, 18:41

A da bi s kakšnim širokokotnim objektivom bolj od blizu pa ne?
 0   

mitja @visult 3. Nov 2008, 18:49

Tudi ta bo v uporabi. Tamron 17-50 F2.8, le da sem ga pozabil napisat.

Težko je verjet,da si to jemljem kot velik izziv pri 30tih.... bigeek

LP,
mitja
 0   

Marjan Krebelj @Nikio 3. Nov 2008, 19:48

Jaz si pred shootingi pomagam tako, da si izberem 4-5 slik iz neta ali revij, ki so mi zelo kul. Potem te slike vzamem kot izhodišče in jih probam v vseh možnih elementih posnemat (luč, poza, make up...). To je nekako za ogrevanje, kajti v času, ko to postavljaš, s samim delom tako ti, kot tudi model (če je punca bistra in ne preveč sramežljiva) dobita en kup novih idej in razvijeta čistno nekaj novega. Go with the flow :bigrazz

Sam ne se preveč sekirat... sproščeno se največ ustvari.
[url=http://my.opera.com/Nikio/blog/][size=11:2222f2fe55][color=darkred:2222f2fe55]Blog[/color:2222f2fe55][/url][/size:2222f2fe55] - [url=http://photo.net/photos/marjan][size=11:2222f2fe55][color=darkred:2222f2fe55]Portfolio[/color:2222f2fe55][/url][/size
 0   

Borut @laborutory 3. Nov 2008, 20:20

Pozdravljen,

jaz te čist razumem, sem imel sam tudi enaka razmišljanja. Tukaj ima Nikio dobro idejo, da izhodišče najdeš v fotografijah, ki so ti všeč in potem lahko na podlagi take fotografije na fotošutingu sam dodaš tisto svojo noto, da narediš kar si zamisliš in hkrati ne kopiraš drugih fotografov thumbsup

In brez strahu, punca nima pojma o fotoaparatu (kar počasi ter zelo premišljeno nastavi luči, ker potem se bo tudi rezultat pričakoval) in bolj, ko boš sproščen in samozavesten, bolj se bo punca nastavljala yes

Borut
You don`t have to be a freakon to use Nikon.
 0   

mitja @visult 4. Nov 2008, 16:31

Hvala fantje in punce thumbsup

Upam, da bo šlo....Prilepim fotografije takoj ko bodo....

LP.
MItja
 0   

togrizek @togrizek 31. Jan 2009, 09:58

...
 0   

valerija @shy_girl 14. Mar 2009, 20:32

jas mam eno vprašanje. stara sem skoraj 17 let in me zelo zanima delo fotomodela. ampak sem čisto preprosto dekle. imam pa problem ker nwm če sem za fotomodel sploh primerna. confused kako naj to izvem??? biggrin
 0   

Chio @Chio 14. Mar 2009, 21:35

shy_girl je napisal/a:
jas mam eno vprašanje. stara sem skoraj 17 let in me zelo zanima delo fotomodela. ampak sem čisto preprosto dekle. imam pa problem ker nwm če sem za fotomodel sploh primerna. confused kako naj to izvem??? biggrin

Z enim fotografom se zmenš. Ni nobenga recepta kako to izveš, na fotografijij se more vidt da znaš pozirat in uporablat različne poze, mimike in da se ne ponavljaš. Lahko gledaš American Top Model pa se kej naučiš bigrazz

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati