0   

Irenej @LiquidEssence 3. Nov 2008, 19:48

V temnici sem razvijal film. Iz doze sem že izlil razvijalec, nakar me je poklical prijatelj. Po pogovoru sem bil prepričan, da sem film že fiksiral, zato sem po začetnem izpiranju (ko je bil pokrov še zaprt), film vzel iz doze.

Bil je malo preveč srebrn in neprosojen. Zdelo se mij ečudno, vendar sem film vseeno dal sušiti, nakar zagledam še neiztočeni fiksir- skor me je kap! smile

Pograbil sem film, za katerega sem porabil pet ur in ga, ker ga nisem mogl naviti na sprialo potisnil v večji tank ter ga zalil s fiksirjem.

S filmom je vse v redu- kot da bi ga razvijal po normalnem postopku- tako da me na srečo ni kap smile
 0   

Miha @cedo 3. Nov 2008, 19:57

In potem je svizec zavil čokolado...
 0   

Irenej @LiquidEssence 3. Nov 2008, 20:05

se ne zafrkavam, resno se je zgodilo.
 0   

Miha @cedo 3. Nov 2008, 20:13

Verjamem, samo s filmom ni vse v redu. Če ga osvetliš pred fiksiranjem pride najmanj do solarizacije oz. pseudosolarizacije (=sabbatierjev efekt), najbolj verjetno pa je, da bo ves film potemnel. Post-festum fiksiranje ne pomaga več.
 0   

Irenej @LiquidEssence 3. Nov 2008, 20:26

Film sem fiksiral kakšne dve uri in pol nazaj- na negativih ni nobene opazne spremembe. In film je bil pod lučjo dobrih pet minut. Razvijalec je bil čisto spran, ker sem mislil, da sem ga že fiksiral in sem potem kar nekaj časa spiral.
Pride do potemnitve kasneje?
 0   

Andrej @fotokaj 3. Nov 2008, 20:32

Ne, samo preden si nam vsem povedal, da s filmom ni nič narobe, bi lahko probal eno povečavo narest, hi, hi ...

Po 5 min luči ti ni več pomoči (glej, glej, pa še rima se?). Skratka, film je šel pa-pa.
 0   

Irenej @LiquidEssence 3. Nov 2008, 20:37

Sem ga šel skenirat na moj domač skener. SIcer ni ne vem kaj, ampak za to je bil dober. Vse slike se še vedno vidijo. Do nekih izrednih sprememb ni prišlo. Je pa možno, da so prišle kakšne manjše, ki pa jih s tem skenerjem ne morem videt, ker je preslab.
No, saj bom potem videl s povečav. Morda bo kaj zanimivega smile
 0   

Irenej @LiquidEssence 10. Nov 2008, 16:32

Za epilog:
Nekaj dni nazaj sem naredil povečave. Kasnejš efiksiranje se ni nič poznalo, negativi niso imeli Sabatierjevega efekta ali pomanjkanja kontrasta.
 0   

Miha @cedo 10. Nov 2008, 16:50

Kot predlog:

sedaj lahko patentiraš razvijanje filma na svetlobi grin

"daylight developing"

Ups, te je že nekdo prehitel: United States Patent 4291968
 0   

Irenej @LiquidEssence 10. Nov 2008, 16:51

Film je bil razvit v temi. Potem ko je bil razvijalec že spran je bil izpostavljen svetlobi in kasneje na novo fiksiran

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati