0   

NardPic @Nard 11. Nov 2008, 11:03

Dobil sem idejo in sedaj me firbec matra...
Imam Nikona D40, če uporabin telekonverter (kenko 300 2x) + objektiv brez notranjega motorčka, ali bo AutoFokus deloval?
 0   

Miha @cedo 11. Nov 2008, 11:15

Ne bo delovalo. Objektiv mora biti AF-S.
 0   

Alien @Alien 11. Nov 2008, 11:18

Dobra tale. Če na ta objektiv še polarizator gor našraufaš bo pa še VR. biggrin
Se hecam... grin
 0   

NardPic @Nard 11. Nov 2008, 11:20

Ja, če bi konverter imel svoj motorček bi to najbrž šlo skup.
Na to pa še čakamo smile
 0   

Luka @lukas123 11. Nov 2008, 11:25

čakej mal a ne obstajajo konverterji kaeri imajo samo prenosno os za ostrenje z objektivi brez motorčka, samo je pa zdej uprašanje če ima D40 motorček v aparatu, to ti bolj veš.
LP
 0   

NardPic @Nard 11. Nov 2008, 11:37

D40, D60 nimajo motorčka v bodyu, Auto Fokus deluje samo preko motorčkov v objektivu. Zadeva bi teoretično delovala če bi konverter znal obračati objektiv (fokus). Se pravi bi konverter moral imeti motorček. Potem bi to verjetno šlo...
spet samo teoretično ....
 0   

Miha @cedo 11. Nov 2008, 11:40

Noben konverter nima vgrajenega motorčka, tudi tvoj kenko (če ga imaš, to moraš vedet) ne.
 0   

NardPic @Nard 11. Nov 2008, 11:45

Konverterja nimam, le ideja se mi je zdela zanimiva...
Zato sem prej vprašal, preden se zaletim s kakšnim nepotrebnim nakupom.
 0   

Luka @lukas123 11. Nov 2008, 13:52

Sej ne da ima vgrajen motorček, ima samo prenosno os(kot nek podaljšek za af, da poganja ostrenje v objektivu) , tako da na zgornji strani je vse isto kot na bajonetu aparata in to je to, samo aparat mora imeti vgrajen motorček.
Večje slike trenutno ne najdem, ampak se pa vidi:
http://ecx.images-amazon.com/images/I/41KDtMfMtmL._SL160_AA160_.jpg
 0   

Miha @cedo 11. Nov 2008, 14:10

Lukas123, to je jasno. Nard je pač dobil idejo, da bo nek miracolo konverter na bodiju (D40) brez motorčka fukusiral objektiv brez motorčka.
 0   

NardPic @Nard 11. Nov 2008, 14:27

Točno tako kot pravi Cedo,
med oglasi sem opazil Nikon opremo , in mi je v uč padel konverter. Tam se lepo vidi os za fokus. In to je tudi sprožilo moje razmišljanje.
Sedaj mi je vse jasno. Z D40 sem pač omejen na AF-S objektive in pika.
Če bom potreboval kaj več, bo treba vzeti vsaj D90... +++

Sam priznajte ideja je pa dobra. Saj meni se tako zdi.
 0   

Aleš @lial 11. Nov 2008, 16:05

Nard je napisal/a:
Sam priznajte ideja je pa dobra. Saj meni se tako zdi.

Vsekakor.
In čudno da ni kakšen od neodvisnih proizvajalcev kaj takega že izdelal. TC bi sicer goriščnice povečal (ali pa z ustreznim lečovjem tudi ne), dodal pa možnst uporabnikom 40 in 60 širšega nabora objektivov.
Zanimivo.
 0   

Miha @cedo 11. Nov 2008, 16:29

Taka stvar (konverter z motorčkom) bi stala 500 eur ali več. Za ta denar pa amater, ki so mu D40 in podobni bodiji namenjeni, dobi objektiv po želji.

Vsaka dodatna leča med objektivom in aparatom tudi poslabša optične lastnosti objektivov. Konverterji pa so itak namenjeni le za tele objektive ali tele zoome večjih svetlobnih moči. Kdor jih rabi in si jih lahko privošči, si bo tudi bodi, ki nima problemov s komatibilnostjo.

Ne, meni se ideja ekonomsko ne zdi smiselna.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati