0   

Franci @Frenki 11. Nov 2008, 21:25

Pozdravljeni!
Ker še vedno kupujem dig. fotoaparat, sem se razveselil novosti pri Canonu, vendar so me razočarali! Začeli, oziroma zamislili so si lepo, potem pa so ga nekje krepko pihnili mimo. V mislih imam Powershot SX10 IS in SX 1 IS. "Desetka "je čisto vredu: trenutni trend - ogromno št. točk na tipalu in zelo dolge goriščnice, komur ustreza naj kupi. Ampak "enka" bi pa naj bila kvalitetnejša, vendar mislim, da je enako sr... "Enka" bi morla zgledat nekako takole: razpon goriščnic zmanjšat za polovico, recimo 28-280 vendar ob tem povečat kvaliteto objektiva vsaj za polovico: vgradit kvalitetnejše leče (po možnosti steklo), in povečat svetlobno jakost na recimo F2.2 - F3.0 ter vgradit tipalo velikosti vsaj 1/1.6 z največ 6 mio točk. Če bi kaj takšnega obstajalo na tržišču, bi se takoj odločil za nakup, sedaj pa še vedno čakam... SLR pa me ne mika...
 0   

ziga @ZiGGi 12. Nov 2008, 09:28

potem pa vzami g10
 0   

Janez @tps3867 12. Nov 2008, 09:51

Pozdrav!
Tudi sam gledam te kompakte, pa me je zmotilo še nekaj - teža tega aparata. Primerjal sem nekaj podobnih pa so bili vsi lažji. Saj vem, da to ni najpomembnejše, vendar pa je razlika kar očitna. Primerjal sem Panasonic Lumix DMC FZ28, Olympus SP 570 UZ, Canon PowerShot S5 IS in Canon PowerShot SX10 IS.
http://www.letsgodigital.org/en/camera/specification/compare/1765-1917-1972-1587.html

V rokah sem imel že Olympusa in PowerShot S5, pa je bil S5 kar preveč neroden in težak. Novi SX10 pa je še 110 g težji. V primerjavi z Panasonicom celo 190 g.

Vprašanje: Zakaj pa ne vzameš Panasonic Lumix DMC FZ28? Po testih naj bi bil dober. Nima pa nastavka za dodatno bliskavico. LP
 0   

Primož Govekar @gokky 12. Nov 2008, 10:10

Kljub relativni velikosti bi jaz še vedno vzel compacta iz Canonove serije G. Predvsem zato, ker ima solidno optiko, nastavek za bliskavico in možnosti ročnega nastavljanja.

Ni pa ravno primeren za dajanje v srajčni žep.

Kljub 40D še vedno ohranjam tudi G5, kot rezervni fotoaparat in fotoaparat za ženo in hčerko.
 0   

Bostjan @Archie 12. Nov 2008, 11:23

Najbrž najboljše ta hip na trgu: Canon G10 in Panasonic Lumix LX-3.

Nista pa poceni!
 0   

Marko @alessy 12. Nov 2008, 11:25

Če bi bil kompakt z tako zmogljivo optiko, ja kdo bi pa potem še kupil dslr ?
 0   

Franci @Frenki 12. Nov 2008, 18:59

tps3867 je napisal/a:
Pozdrav!
Tudi sam gledam te kompakte, pa me je zmotilo še nekaj - teža tega aparata. Primerjal sem nekaj podobnih pa so bili vsi lažji. Saj vem, da to ni najpomembnejše, vendar pa je razlika kar očitna. Primerjal sem Panasonic Lumix DMC FZ28, Olympus SP 570 UZ, Canon PowerShot S5 IS in Canon PowerShot SX10 IS.
http://www.letsgodigital.org/en/camera/specification/compare/1765-1917-1972-1587.html

V rokah sem imel že Olympusa in PowerShot S5, pa je bil S5 kar preveč neroden in težak. Novi SX10 pa je še 110 g težji. V primerjavi z Panasonicom celo 190 g.

Vprašanje: Zakaj pa ne vzameš Panasonic Lumix DMC FZ28? Po testih naj bi bil dober. Nima pa nastavka za dodatno bliskavico. LP

10 millijonov točk na 1/2.33 " senzorju, ne hvala! Ker po mojem šumi grozno ali pa še bolj!
 0   

Franci @Frenki 12. Nov 2008, 19:04

Archie je napisal/a:
Najbrž najboljše ta hip na trgu: Canon G10 in Panasonic Lumix LX-3.

Nista pa poceni!

Cena me toliko ne ovira, če je kvaliteta zares dobra. LX-3 ima prekratko goriščnico, G 10 pa 14 milijonov in 1/1.7 " senzor, kar spet ni ugodna kombinacija. (moje mnenje)
 0   

Franci @Frenki 12. Nov 2008, 19:06

Še najbolj se je približal Fuji s svojim FinePix S100fs ali pa Casio Exilim Pro EX-F1!
 0   

Franci @Frenki 12. Nov 2008, 19:26

alessy je napisal/a:
Če bi bil kompakt z tako zmogljivo optiko, ja kdo bi pa potem še kupil dslr ?

Dslr naj še vedno uporabljajo tisti ki to potrebujejo, ostali pa bi kupili dober kompakt, da ne bi zraven nosili kilograme opreme...
 0   

Franci @Frenki 12. Nov 2008, 21:07

Kaj pa Kodak? Mislim, da ga malo zanemarjamo!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati