Za kateri širokokotnik bi se odločil/a?
Sigma 10-20
46%
 46%  [ 23 ]
Tamron 10-24
54%
 54%  [ 27 ]
Skupaj glasov : 50

0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 13. Nov 2008, 07:50

http://www.fotomarket.net/katalog/product.php?catalogue_cat_id=2683&start=20&product_id=4766

Zdaj pa naj gre hitro kdo stestirat! yes
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 13. Nov 2008, 07:54

Kot tretjo izbiro sem dodal še Tokina 11-16, pa zaradi meni neznanega razloga ni med opcijami?!
 0   

Jernej Lasič @Sviri 13. Nov 2008, 10:03

hja, kako naj vemo katerega, če za tamrona še ni konkretnih testov in izkušenj grin

bomo vidli kako se bo obnesel..
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

Aleš Čadež @AlsCdz 13. Nov 2008, 18:49

dons sm klical v Beseničarju ga dobijo konec novembra (Nikon) kako je s Canonovim pa nevem...

edit: kako nej se v anketi odločim ko pa še čist nič o tem novem objektivčku ne vem!
 0   

Peter Atanackov @Geo 13. Nov 2008, 19:14

Jaz pravim Tamrona, ker... ima lep zlat obroček pa pikice in črtice na zoom obroču! upset
 0   

Urška @Nastazija 14. Nov 2008, 15:34

Jaz pa glasujem za Sigmo, ker sem jo, dišečo po novem, pravkar pospravila v svojo torbo. smile
 0   

Aleš Čadež @AlsCdz 15. Nov 2008, 01:45

a vi sploh veste v kakšni dilemi sem!!! Kupujem širokokotca in ponoči sanjam...kak bo novi tamron, tokina ima f2.8, vsi hvalijo sigmo... nevem nevem...ne upam se iti spat...
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 15. Nov 2008, 07:26

laugh jaz bom še na test Tamrona počakal. Cene bodo pa tudi šle samo še navzdol. Je pa težko čakat, vem! grin
 0   

Matic Kos @MaticK 16. Nov 2008, 09:09

Malo smešno anketo delat, ko enega objektiva sploh še ni na trgu.

Na pamet bi osebno izbral Tamrona, predvsem zaradi zaslonke 3,5-4,5 v primerjavi z Sigmino 4-5,6 in malenkost daljšim razponom.
Drugace ga pa drugi teden dobim na test, pa bom takrat glasoval grin
 0   

Aleš Čadež @AlsCdz 16. Nov 2008, 11:21

MaticK je napisal/a:

Drugace ga pa drugi teden dobim na test, pa bom takrat glasoval grin

pričakujem obširen članek o prednostih in slabostih, pa kako fotko pa tako naprej...smile
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 16. Nov 2008, 12:07

@MaticK: razpiši se!! pa fotke! yes
 0   

Matic Kos @MaticK 17. Nov 2008, 13:47

Dobil, prvi vtis pozitiven.
Izdelava solidna, plastika kvalitetna, mount kovinski, zlata crta (Nikon verzija). Delovanje tekoce, oba obroca zelo lepo teceta, nic skakanja v prazno. Celi hod gorišnice je cca 1cm, 10-24mm je cca 90 stopinj obrata, podobno za manual fokus ring.
Pri normalnem nošenju aparata na boku zleze iz 10mm na 12mm, dejansko zleze noter, saj je objektiv najkrajši nekje pri 13mm, tako ga teža leče potisne skupaj. Motece nikakor ni, samo hitro pozabiš in fotkaš pri 12-13mm namesto pri 10mm. Kar se pa seveda pozna.

Drugace pa gledano na aparatu, fotke kar ok tudi pri 10mm. Malo je viden barrel, tudi CA je prisoten, več pa kasneje, po pregledu na ta velikem LCD.

Ze samo zaradi kvalitetnejše izdelave, večjega razpona in manjše zaslonke, je pri meni osebno, prevzel prvo mesto širokokotnika.

Lp, Matic
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 17. Nov 2008, 15:02

Ja, lepo si to spisal. Kar se osnovnih karakteristik tiče, seveda. Me pa zanima primerjava med Sigmo in Tamronom. Če ti ni odveč, bi te prosil za direktno primerjavo pri različnih goriščnicah in zaslonkah. Bom zelo hvaležen, ker se res že dolgo odločam!! A si imel mogoče možnost sprobat Tokino 11-16?

Hvala in lp,
Dejan
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 17. Nov 2008, 15:56

matr ste pipetkarji... greš v trgovino sprobaš in če deluje ok ga kupš... je cenejši od sigme tko da če so negativne stvari jih vzameš v zakup.
[url]http://photoziga.blogspot.com/[/url]
Remove the front cover from the lens before photographing!
 0   

iztok @izo 17. Nov 2008, 16:17

MaticK je napisal/a:

Ze samo zaradi kvalitetnejše izdelave, večjega razpona in manjše zaslonke, je pri meni osebno, prevzel prvo mesto širokokotnika.

Lp, Matic

najbrž misliš večje zaslonke (fizično)? grin
 0   

Anže @AlienW 17. Nov 2008, 16:46

MaticK če imaš možnost, bi ti bili nadvse hvaležni če narediš direktno primerjavo s Sigmo thumbsup
 0   

Iztok Fink @tumpo 18. Nov 2008, 09:57

A lohk butasto vprašanje.... a ima ta zadeva notranje ostrenje (za Canon aparate)?
Od kdaj je pa Tamron cenejši od Sigme?
Res bi se pridružil ostalim po želji, primerjava Sigma - Tamron
Hvala za odgovore, sicer imam pa še kkšn mesec časa, da razčistim kterga vzamem.

http://izyfink.blogspot.com/
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 18. Nov 2008, 10:02

od kdaj? jah od takrat ko je tamron pršu vn laugh , tamron 474,91 EUR, sigma 544,26 EUR.
[url]http://photoziga.blogspot.com/[/url]
Remove the front cover from the lens before photographing!
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 18. Nov 2008, 12:31

Tole sem zbrskal: http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1030&message=30020057 . Še naprej malo preberite. Se zdi, da folk ni preveč fasciniran... Slab primerek?! sad
 0   

iztok @izo 18. Nov 2008, 12:55

ja, dobro je vedet, da gre ze zelo široke kote, poleg tega pa je razpon zuma kr velik. čudežev pri takšnem objektivu najbrž ni za pričakovat..
verjetno je še vedno izmede teh treh (canon, sigma, tamron) canon najboljša izbira, vendar ni pa poceni..

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati