0   

Andrej @fotokaj 13. Nov 2008, 11:40

http://www.reduser.net/forum/showthread.php?t=21835&page=3

Motherfuckers ... nisem še čist preštudiral, nedvomno gre pa za nekaj prekleto zanimivega?
 0   

Andrej @fotokaj 13. Nov 2008, 11:48

Bistvo, kar zanima nas, fotografe;

- 24 X 36mm tipalo Leica formata z 24 mpix in ločljivostjo 6000 X 4000 px,
- 16 bit procesiranje,
- 13+ stopenj dinamičnega razpona,
- max 100 fps pri snemanju filmov (ja, zadeva fotografira in snema...)
- objektivi:
- AF 15-25/28,
- AF 25-100/2.8 Stabilized,
- AF 70-200/2.8 Stabilized,
- AF 300/2.8 Stabilized ter
- 1.4X in 2X konverterja
- kolikor razumem (Canon and Nikon mount), zadeva špila tudi s Canonovimi in Nikonovimi objektivi
 0   

Peter Atanackov @Geo 13. Nov 2008, 11:59

Tole pa je khm... impresivno smile. Cena bo tudi impresivna, ma pustimo to zaenkrat. Mene bolj zanima kako so resili problem segrevanja čipa, ze tile mali cipi v d90 se fajn grejejo, kaj sele to...

Drugace pa postaja meja med profesionalno fotografijo in videjem, vedno manjša. A je to slabo al dobro, ne vem. To naj vsak sam presodi.

Drugace se pa spomnete tistih rumorjev o novi seriji fotoaparatov pri Nikonu, MX format pa to... Mogoce pa cilja na kej taksnega grin.
 0   

iztok @izo 13. Nov 2008, 12:13

tole so bolj video zadeve z foto možnostjo, po mojem. moduli, to je tudi fajn.
poceni pa ni, saj so cene zraven, to smo že vedeli, še vedno bo dost ceneje se z kakšnim 5dII špilat min dof na videu ipd..
ampak 6x17 senzor, tole pa je nekaj. linhof (ipd) delnice bodo očitne šle gor, hehe.
sicer pa treba počakat na kaj konkrettnega.
dizajn pa hmm.., lahko bi bil boljši, lahko slabši, malc preveč na lego kocke potegne, ampak tak efekt so najbrž hoteli.
 0   

ogabe @ogabe 13. Nov 2008, 13:16

izo je napisal/a:
poceni pa ni, saj so cene zraven, to smo že vedeli, še vedno bo dost ceneje se z kakšnim 5dII špilat min dof na videu ipd..

Izo upam, da ti je jasno, da Red-a ne mores ravno primerjati s 5d grin Konec koncev je Red ze od zacetka namenjen video produkciji (in to ne tisti budget produkciji), po novem bo imel pa se moznost zajemanja fotk. In cene tega so tudi primerne cenam opreme za taksne stvari (beri: za $15.000, ti komaj recejo dober dan smile)
[url=http://www.photo.si]PhotoSI[/url]
 0   

iztok @izo 13. Nov 2008, 13:33

kaj od besede špilat in ostaleg napisanega nisi razumel?
drgač so pa nekateri vzeli 5dII čist resno kot platforma za video
http://www.youtube.com/watch?v=NfUUySn3y7w
 0   

Andrej @fotokaj 13. Nov 2008, 13:49

No vsekakor je to namenjeno uporabnikom, ki se primarno ukvarjajo s high end videom in imajo zraven potrebo po kakovostnem foto zapisu in ne obratno.
 0   

ogabe @ogabe 13. Nov 2008, 13:53

Ne vem no... meni je malo smesno govoriti o tem, da verjetno ne bom kupil Red-a, ampak se bom pri svojih domacih filmskih ustvarjanjih raje igral s 5d. Ja verjetno da res ne bom kupil Red, kajne?
Glede tega videa pa je potrebno vedeti kdo je kdo... Vince je fotograf, ki se sem ter tja obcasno proda za reklame (prej Apple Aperture, sedaj Canon 5dmk2) in s tem ni nic narobe... konec koncev je treba na koncu dneva v trgovino po kruh in mleko. Bi pa tezko govoril o njem, kot o referenci na podrocju videa in video opreme... sploh na podrocju videa, kjer je doma Red (dobesedno A-produkcija v Hollywoodu)
 0   

iztok @izo 13. Nov 2008, 14:13

ogabe, kje si to slišal, da je red prva izbira v hollywoodu? res je, digitala je vse več, ampka večina filmov se še danes snema na film če lahko vrjameš..
in red ni edina izbira, vrjemi. to firma se pač napihuje zadnje čase, ker so se tolk v senzorje vrgli in po vsoh forumih samo njih poveličujejo, ker drugega na pozna folk.
mladim, kreativnim ustvarjalcem je lahko nekaj kot recimo 5dII zelo v veliko korist, do zdej so se morali posluževat ne vem kakšnih trikov, do so dosegli efekt 35mm cinema kamera ipd. ampak o tem smo že debatirali, da ne zgubljam besed.
je lepo videt tako razpredelnico, ni kaj

[img][/img]
samo, da za smrtnike ne bo dosegljivo, na žalost. je pa en vpogled, kaj nas čaka v prihodnosti in očitno bo pametno vlagat v podjetja, ki razvijajao senzorje, hehe.
6x17 senzor, še zdej ne čist dojemam, ampak ok, recimo da vrjamem..
 0   

Andrej @fotokaj 13. Nov 2008, 14:22

izo je napisal/a:
ogabe, kje si to slišal, da je red prva izbira v hollywoodu? res je, digitala je vse več, ampka večina filmov se še danes snema na film če lahko vrjameš..

Izo, bo treba narest en Update, kaj? Večina se že snema na digital in ne več na film, saj RED kamere presegajo film v praktično vseh aspektih (trdnjava ostaja le DR) in večina teh "digitalnih filmov" naj bi bila posnetih ravno na RED kamere - in kot praviš ti: "če lahko vrjameš.." Zraven so imena kot sta Peter Jackson (Gospodar prstanov) in Steven Soderberg, ki je z RED kamerami že produciral in posnel dva filma.

http://www.wired.com/entertainment/hollywood/magazine/16-09/ff_redcamera?currentPage=all

http://www.youtube.com/watch?v=yo32Zn70LIw

http://www.youtube.com/watch?v=cZT23V07w4Q
 0   

ogabe @ogabe 13. Nov 2008, 14:22

Nikjer nisem napisal da je prva izbira. Niti nisem napisal, da so vsi ali vecina filmov narejenih s tem. Je pa Red definitivno namenjen temu in nekaj filmov je le bilo narejenih s tem. To je vse kar sem hotel povedati. Ter pa to, da je primerjanje Red in 5d je priblizno tako kot primerjati Hasselbladov H3D in Canon Ixus. grin
Ce pa ze ni cisto enako, je pa vsaj zelo podobno smile
 0   

Andrej @fotokaj 13. Nov 2008, 14:42

Še mal bolj po domače:
http://blog.americanpeyote.com/2008/11/13/sony-canikon-feel-the-red-scarlet-fire/
 0   

iztok @izo 13. Nov 2008, 14:43

eh, bojsi ne bom se naganjal, dejte mi statistiko, kolk filmov recimo zadnjih par let (pa dejmo ostat pri filmski produkciji hollywooda, ki ima največ denarja) je bilo posnetih komplet na digital, pa bom tiho...
primerjava red-a in 5d je na mestu, če bi razumel, kaj sem hotel povedat z igranjem. za amaterje in ljubitelje bo dovolj 1080p z improvizacijo pri fokusiranju in ostalih funkcijah, za kino produkcijo ipd pa je pač potrebno imet nekaj močenjšega.
ampak tudi na platna pridejo amaterski filmi z 16 ali celo super8mm traka, tudi z video kamer ipd, če gre za dobro zgodbo, scenarij itd.. treba je pač raumet zadeve in da za nekoga, ki bi rad ustvarajl in nima buđeta velikih studijev, je lahko nekaj kot recimo 5dII ipd zelo fajn štartna točka..
 0   

Peter Atanackov @Geo 13. Nov 2008, 14:50

izo je napisal/a:
eh, bojsi ne bom se naganjal, dejte mi statistiko, kolk filmov recimo zadnjih par let (pa dejmo ostat pri filmski produkciji hollywooda, ki ima največ denarja) je bilo posnetih komplet na digital, pa bom tiho...
primerjava red-a in 5d je na mestu, če bi razumel, kaj sem hotel povedat z igranjem. za amaterje in ljubitelje bo dovolj 1080p z improvizacijo pri fokusiranju in ostalih funkcijah, za kino produkcijo ipd pa je pač potrebno imet nekaj močenjšega.
ampak tudi na platna pridejo amaterski filmi z 16 ali celo super8mm traka, tudi z video kamer ipd, če gre za dobro zgodbo, scenarij itd.. treba je pač raumet zadeve in da za nekoga, ki bi rad ustvarajl in nima buđeta velikih studijev, je lahko nekaj kot recimo 5dII ipd zelo fajn štartna točka..

Kolk je pa bla prisotna digitalna tehnika v zadnjih letih, skor nic, ker je ni blo! Red se je sele zacel pojavljat. Po mojem ma tist tipo v filmcku prav, to je naslednji korak.

btw: se tega http://www.youtube.com/watch?v=wICiOeA2kM8
 0   

iztok @izo 13. Nov 2008, 15:01

ne me narobe razumet, prej ali slej bo tudi filmska produkcija komplet digitalna, to je verjetno dejstvo. vendar zaenkrat to še ni, pa ne samo iz tehničnih razlogov (oz. verjetno največ iz ne- tehničnih).
višji bo tempo takšnih podjetij, kot red ipd, prej bo prišlo do te transformacije. ampak počakajmo na prakso, to hočem rečt.
jst osebno pozdravljam takšne novosti, da se razumemo.
 0   

Peter Atanackov @Geo 13. Nov 2008, 15:05

izo je napisal/a:
ne me narobe razumet, prej ali slej bo tudi filmska produkcija komplet digitalna, to je verjetno dejstvo. vendar zaenkrat to še ni, pa ne samo iz tehničnih razlogov (oz. verjetno največ iz ne- tehničnih).
višji bo tempo takšnih podjetij, kot red ipd, prej bo prišlo do te transformacije. ampak počakajmo na prakso, to hočem rečt.
jst osebno pozdravljam takšne novosti, da se razumemo.

Eh ne me preveč resno jemat, mormo se malo kregat, ker ce ne to ni podobno slo-fotu. laugh
 0   

ogabe @ogabe 13. Nov 2008, 15:06

izo je napisal/a:

Izo daj lepo te prosim no... Red ni in se lep cas ne bo, ce sploh kdaj bo, namenjen za amatersko/domaco produkcijo. Ravno tako kot avto formule 1 ni namenjen za moje prevazanje od doma do pisarne in zato je potem dokaj brez veze primerjati funkcionalnost nekega F1 bolida za moje potrebe.
 0   

Stane Crnjak @staneC 13. Nov 2008, 15:09

Mislim, da je bil Black Hawk Down v celoti posnet na digital.
 0   

iztok @izo 13. Nov 2008, 15:23

ogabe je napisal/a:
izo je napisal/a:

Izo daj lepo te prosim no... Red ni in se lep cas ne bo, ce sploh kdaj bo, namenjen za amatersko/domaco produkcijo. Ravno tako kot avto formule 1 ni namenjen za moje prevazanje od doma do pisarne in zato je potem dokaj brez veze primerjati funkcionalnost nekega F1 bolida za moje potrebe.

pa sej to sem mislili, primerjava kot orodje za nekoga v pro produkciji in za nekoga kot amaterja. a je res treba nategovat to črevo?
hollywood je drugačne zadeva, kot recimo foto branža, ker gre več ali manj za manjše posameznike. v foto foh se je tehnologija lažje inflitrirala ravno zaradi tega, ker ni tolk ljudi povezanih v branžo, vsaj direktno ne.
pri filmski produkciji pa gre tako za tehnologijo zajema slike, kot montažeo, zvok, nabava materiala, projekcija v dvoranah (zelo važen element), arhiviranje itd itd, da ne neštavem in marsikje pomeni uvajanje popolno digitalne platforme popoln kaos, izgube delavnih mest, uvajanje v novo tehnologijo ipd.
prej ali slej so bo zgodilo, ampak kot sem rekel, filmska (hollywood) produkcija je zelo velik biznis in na konc gre samo za donos in vprašanje, kdaj je ceneje studiu snemat popolnoma v digitalni obliki ali ne, ker pod črto glede stroškov snemanja komplet filma razlik glede uporabljene tehnike ni, razen mogoče v času post montaže.
pač tako treba razumet branžo in zakaj ni še komplet digitalna (kar pa gotovo bo), ko be res ves kader in proizvajalci za to industrijo v tem. težko je predvidet, lahko v par letih, lahko pa še vedno traja kr nekaj časa.
 0   

Andrej @fotokaj 13. Nov 2008, 15:32

Izo, tole je samo par "digitalnih filmov", ki si jih lahko v zadnjem letu, dveh, gledal v Koloseju:

Miami Vice
Collateral (Stranski učinki)
Apocalypto
The Kingdom (Kraljestvo)
Once Upon a Time in Mexico (Bilo je nekoč v Mehiki)
Wanted (Iskan)
Ultraviolet
Star Wars Episode II: Attack of the Clones
Star Wars Episode III: Revenge of the Sith
Superman Returns (Superman se vrača)
Sin City
Scary Movie 4
Sky Captain and the World of Tomorrow (Nebeški kapitan in svet prihodnosti)
The Other Boleyn Girl (Druga sestra Boleyn)
A Mighty Heart (Mogočno srce)
Dogville
Speed Racer

Digitalno snemajo režiserji David Lynch, Michael Mann. Peter Berg, Peter Jackson, Steven Soderbergh, Mel Gibson, Larry in Andy Wachowski ...
George Lucas, Steven Spielberg in Robert Zemeckis so pred meseci skupaj vložili 9 mio dolarjev v razvoj digitalne filmske opreme...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati