0   

Iris @4meIris 16. Nov 2008, 14:39

Torej jaz mam ful probleme ker mam en profil na fotoparatu,
in pol nalozim fotke na racunalnik, odprem bridge, in mi vrze to kar mam tungsten, oblake, al pa kaj podobnega.. vse mi profil pobarva na zeleno.
in ce odprem Digital Photo professional mi pa moje fotke obarva bolj rdece.
in nic od tega mi ni usec, in pocasi cisto zgubljam zivce.. fotkam pa v Raw formatu. Ce bi kdo vedel kak ustavit to da mi fotke obarva bolj rdece al pa bolj zelene tone, ker me spravlja v obup.
la femme. think of me sweetly.
 0   

Robert Purkart @robert_purkart 17. Nov 2008, 23:07

Se mi zdi, da je težava v privzetih nastavitvah programov, s katerimi slike gledaš.
Poišči kje se nahajajo in jih nastavi po svojem okusu.
Razlika med optimistom in pesimistom? Pesimist ima več informacij.
 0   

Primož Govekar @gokky 18. Nov 2008, 08:40

Kateri fotoaparat? Kateri način fotografiranja uporabljaš (zeleni/P/Av/...)?
 0   

S @futzy 18. Nov 2008, 09:34

Poglej malo pod Adobe Beta profiles grin (google it na adobe strani)

Sicer ni direktno to kar isces ampak... pri uporabi teh profilov (so za PC in MAC) bos imel v vseh programih, ki podpirajo profile isti izgled slike (ce predpostavimo, da imas skalibriran PC in MAC).

To so camera profili!

Pri tebi pa je lahko problem pri privzeti nastavitvi beline. Recimo DPP nastavi privzeto na 6000K, Bridge pa recimo 3000.
Pac prestavis na auto ali pa na As shot v obeh programih in potem, ce nimas v kaksnemu nalozenega se dodatno ICC profila za monitor bi moralo biti dosti podobno.

Je pa res da niti 2 programa ne sprocesirata istih barv iz RAW datoteke. Te debate pa si lahko na dolgo in siroko preberes na "huskyjevem" forumu =)

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati