0   

Ivan Pavlakovič ml. @ziggy 23. Nov 2008, 12:37

kupujem predlečo za makro fotografijo. zanimajo me vaši predlogi, kaj se splača in kaj ne.
trenutno imam ogledane predleče od sinex, raynox, heliopan.

vsak nasvet je dobrodošel.
 0   

Luka @lukas123 23. Nov 2008, 15:45

Raynox DCR- 250, je zlo fajna super makro predleča, nej bi imela glede na druge proizvajalce tudi najboljšo kvaliteto in najmanjša popačenja, meni je zlo všeč, kr velika povečava sam ne vem iz glave.
Pol imaš pa še raynox 150: mal manjša povečava primerna za žuželke.
In pa še raynox MSN-505: ta ma pa povečavo kar 8,8x in je že bolj mikroskopska varianta.
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 23. Nov 2008, 17:10

250 je fajn zadeva! iz prakse smile samo je precej težko naostrit (ročno!), pa DOF je v osnovi zelo majhen... jaz jo uporabljam na 50mm/1.8 na 90mm/2.8 makro, pa tud na 70-300vr sem jo že nataknil. skratka, rabiš čim svetlejši objektiv! pa natakneš jo do premera 67mm. thumbsup
 0   

Miha @cedo 23. Nov 2008, 18:32

Heliopan je daleč najboljša izbira, posebno če vzameš akromat verzijo (je pa tudi najdražja).

Sicer je pa s predlečami tako, da so pač najslabši (kar se ostrine tiče) pripomoček za bližinsko / makro fotografijo. Boljša izbira so vmesni obročki in pa seveda makro objektiv. Prednost predleč je ta, da ne zmajšujejo svetlobne moči objektivu. Za najboljšo ostrino pa je potrebno objektiv zapreti za vsaj dve zaslonki.
 0   

brane4 @brane4 23. Nov 2008, 20:42

osebno uporabljam raynox CM - 3500 (kar zadovoljen)

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati