0   

sven @nxy 25. Nov 2008, 23:39

Zdravo

Z nakupom se mi mudi zato vas prosim za pomoč.

Fotografirati imam namen naravo, kakšne športne dogodke, makro. V glavnem, bil bi za vsakodnevne stvari.

Cena bi bila nekje do 200€.

Do zdaj sem imel olympus d-535, zdaj pa želim fotoaparat kjer se lahko nastavitve nastavlja ročno, pri tem to ni bilo mogoče, je bilo le avtomatsko.

Rad bi, da bi bila odzivnost čim hitrejša, pri temu je trajala cela večnost, da je slikal, ko sem pritisnil na sprožilec.

Gledal sem sonyjeve cyber shote, ne vem kateri bi bil boljši, na katere lastnosti moram gledati.

Res lepo prosim za pomoč.

Lp
 0   

Janez Šturm @jj65 26. Nov 2008, 07:19

Ročne nastavitve ima Nikon p5100 za 229€. Koliko je hiter pa sprobaj. Lp j
 0   

sven @nxy 26. Nov 2008, 09:22

Sem si pogledal lastnosti tega nikona. Verjetno ni ravno v vsaki trgovini na voljo, preko spleta ne morem kupovati, ker bi prispel prepozno.
Pri njem me skrbi edino zoom, dokaj majhen.
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 26. Nov 2008, 12:20

Kaj pa Fuji Finepix S1000FD? Baje ni slaba izbira...
 0   

sven @nxy 26. Nov 2008, 12:25

pri temu me najbolj motijo baterije, raje bi Li-ion baterijo
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 26. Nov 2008, 12:46

Canon Powershot SX110 IS? confused
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 26. Nov 2008, 12:53

...ali pa Sony CyberShot DSC-H10?
 0   

sven @nxy 27. Nov 2008, 07:55

kaj pravite na nikon coolpix p80?
 0   

sven @nxy 28. Nov 2008, 17:05

moram povedati, da sem kupil dsc h10, stran vrženi denar sleep
 0   

j @sikoj 28. Nov 2008, 17:14

Kaj, a ko si kupil, si imel ruto čez oči, da bi sam sebi potem doma presenečenje naredil? laugh

Kaj lahko poveš, kaj te je tako že v enem dnevu odvrnilo od aparata, ker kolegu tudi kupujemo nekaj v tem rangu, pa je tale v igri...
 0   

sven @nxy 28. Nov 2008, 17:21

v trgovino sem šel s parimi drugimi v izboru, glede na razlage in priporočila trgovca sem se odločil za tega.

ostrenje naj bi imel ne vem kako dobro ga ni, ni važno kako nastvaim, kje slikam, ostrine ni, že ko na fotoaparatu gledam posnetke so slabi, če dam na računalnik je pa še hujše.

ne da se nastavljati hitrosti zaklopa in odprtosti zaslonke...to mi dela največji problem, zaradi tega tudi takšno razočarjanje. Pač za tega nisem nič gledal, ker ni bil v izboru tam mi tega pokaže govori o samih suprelativih, rekel je, da se da vse ročno nastavljati jaz sem mu pa vse verjel.
 0   

Andrej @Pophotnik 28. Nov 2008, 17:39

nxy je napisal/a:
v trgovino sem šel s parimi drugimi v izboru, glede na razlage in priporočila trgovca sem se odločil za tega.

ostrenje naj bi imel ne vem kako dobro ga ni, ni važno kako nastvaim, kje slikam, ostrine ni, že ko na fotoaparatu gledam posnetke so slabi, če dam na računalnik je pa še hujše.

ne da se nastavljati hitrosti zaklopa in odprtosti zaslonke...to mi dela največji problem, zaradi tega tudi takšno razočarjanje. Pač za tega nisem nič gledal, ker ni bil v izboru tam mi tega pokaže govori o samih suprelativih, rekel je, da se da vse ročno nastavljati jaz sem mu pa vse verjel.

Prepričan sem, da ima tvoj aparat priložena slovenska navodila, kar v roke z njimi in ti bo vse jasno. In še namig:
P - Program
S - Shutter
A - Aperture
M - Manual

Lp, AK

P.s. Prodajalec ti ni lagal! grin
 0   

sven @nxy 28. Nov 2008, 17:41

sem prebral vse, se igral s tistimi nastvaitvami, ki so ročne ampak brez uspeha.

tudi na internetu piše, da za omenjene zadeve nima ročnih nastvaitev ampak vse samodejno.
 0   

Andrej @Pophotnik 28. Nov 2008, 17:57

nxy je napisal/a:
sem prebral vse, se igral s tistimi nastvaitvami, ki so ročne ampak brez uspeha.

tudi na internetu piše, da za omenjene zadeve nima ročnih nastvaitev ampak vse samodejno.

Za začetek ti povem, da je očitno, da prebral NISI vsega, niti majhnega dela vsega (kot mu praviš) nisi prebral, ker sicer bi vedel, da lahko izbiraš med več programi, med katerimi se premikaš z vrtljivim gumbom na desni zgornji strani aparata, ki so med drugim tudi:

A - Aperture priority (Kar je po naše - prednost zaslonke), s katerim samodejno nastaviš zaslonko, fotoaparat pa glede na tvojo izbiro sam nastavi hitrost zaklopa.

S - Shutter speed priority (Kar je po naše - prednost hitrosti zaklopa) s katerim samodejno nastaviš hitrost zaklopa, fotoaparat pa glede na tvojo izbiro sam nastavi odprtost zaslonke.

M - Manual (Kar je po naše ročno) s katerim samodejno nastaviš hitrost zaklopa in odprtost zaslonke.

Kako je z ISO vrednostjo in ostalimi stvarmi pri konkretnem aparatu ne vem, kar navodila v roke pa bo! grin

LP, AK

P.s. Upam, da sem bil dovolj jasen, če se ti zdi potrebno ti še prevedem v angleščino ali/in italijanščino.
 0   

j @sikoj 28. Nov 2008, 18:23

Jah, pa ima nxy kar prav. Je brez A in S opcije, torej brez prioritete zaslonke in časa. Tudi na zgornjem vrtljivem gumbu A in S funkcije ne najdeš:

Poleg avtomatike imaš pa še čisto ročni način, pa še to z tole foro glede zaslonke
Citiram:
the H10 only provides a choice between two aperture values at any given focal length: f/3.5, f/4.0 or f/4.4, and f/8 or f/10, depending on where you are in the zoom range. It seems to be that the camera doesn't have a controllable aperture at all; according to the manual, it sounds like it just toggles a neutral density filter to decrease exposure: "When the zoom is set fully to the W side, you can select an aperture F3.5 or F8.0 (using the internal ND filter)." If that's true, then you can't control the depth of field at all. All in all, these make the camera's manual exposure mode a bit of a joke.
 0   

Andrej @Pophotnik 28. Nov 2008, 18:30

Jasno, moja napaka. Sem mislil, da je govora o P80!
 0   

sven @nxy 28. Nov 2008, 19:36

pophotnik, če se že norčuješ, si vsaj prej preberi kaj, da se boš na osnovi, ne pa govoril v prazno.
 0   

Andrej @Pophotnik 28. Nov 2008, 19:50

nxy je napisal/a:
pophotnik, če se že norčuješ, si vsaj prej preberi kaj, da se boš na osnovi, ne pa govoril v prazno.

Haha! smile Če bi si ti kaj prebral pa ne bi kupil tega aparata SPLOH in mirna Bosna!
 0   

sven @nxy 28. Nov 2008, 19:56

o tem si res nisem nič prebral, ker sem imel namen kupiti drugega za tega so mi pa v trgovini govorila kako je boljši od nikona in veš, da sem nasedel, vem, da je moja napaka ampak sem jezen.
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 28. Nov 2008, 19:59

nxy: Mislim, da Phopotnik ni hotel nič slabega- samo razložit posamezne funkcije aparata.
Jaz se pa tudi opravičujem; sem dal na eno primerjalno tabelo modele, ki sem ti jih predlagal, in ti posredoval najboljše tri izbore. Pri tvojem Sony-ju je pisalo ročna zaslonka in čas: da/da! Očiten nateg, ker tega ne bi smeli upoštevat v M funkciji!! Ti dve prioriteti se morata dat nastavljat ročno, posamično! Jaz bi na tvojem mestu nesel zadevo nazaj, razložil, za kaj gre (tudi priporočilo prodajalca), ter da si začetnik in ti aparat ne omogoča funkcij, ki si jih hotel. Ne vidim razloga, da ga ne bi mogel zamenjat! Vzemi pa Canon Powershot SX110 IS, ta ima kar želiš ti in mislim, da v tem rangu nimaš kaj falit, če izbereš Canona!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati