0   

Miha Grgic @_mihA_ 29. Nov 2008, 13:20

Živjo!

Mene zanima ali je že kdo prakticiral, da bi nekako prek kabla prožil 430ex II. Vem da obstaja tisti original kabel ampak je prekratek, da bi bil uporaben.
 0   

Haniball @Haniball 29. Nov 2008, 13:28

Kabel se da tudi podaljšat, potem pa so tu še radijski prožilci (oni kitajski so dokaj poceni).
 0   

Miha Grgic @_mihA_ 29. Nov 2008, 16:15

A teji redijski prožilci delajo? Mi lahko prosim daš link do takšne stvarce?
 0   

Miha Grgic @_mihA_ 29. Nov 2008, 16:58

Aha če jaz pravilno razumem. Kupim tole: http://cgi.ebay.com/4-Channel-Wireless-Flash-Receiver-V2s_W0QQitemZ350129612430QQihZ022QQcategoryZ64354QQtcZphotoQQcmdZViewItem

Potem namontiram na fotoapatar kot bi bil flash, in ta napravica oddaja signal flashu ki je nekje dajmo rečt 5 metrov proč? Kako dela v praksi? Si zadovoljen z tem glede na ceno?
 0   

Primož @PriGor 29. Nov 2008, 17:14

Ni čisto tako. To na kar si dal ti povezavo je samo spejemnik, na ta sprejemnik daš tvoj flash. Rabiš še oddajnik, ki ga daš na fotoaparat namesto flasha. Proženje poteka preko radijske povezave.

ti rabiš to.

Zdaj je na voljo tudi iz Poljske, vendar je to starejši model, ki bi naj imel probleme s samoproženjem 430EX in 580EX, sem imel najprej tudi te sprožilce, ampak tedaj še nisem imel 580EX, tako da ne vem ali je Cactus V2s res boljši.

Kar pa se tiče samih sprožilcev sem z njimi glede na ceno zelo zadovoljen. Edini problem je, da ne vlečejo skozi stene ali drevesa in podobno, tako da mora biti čista linija med sprejemnikom in oddajnikom. Sem že nekaj časa razmišljal o povečanju dosega oddajnika in ravno prejšnji teden sem našel blog v katerem je opisana predelava, tako da moram še samo nabaviti komponente potem pa sporočim rezultate. Tisti, ki so to naredili so povedali, da se doseg bistveno poveča.
Sta še dve zelo dobro stvari teh sprožilcev in sicer, da to deluje tudi kot daljinski sprožilec za fotoaparat (narediti ali pa kupiti si moraš samo ustrezne konektorje) ter da je število sprejemnikov neomejeno, to pomeni da lahko sprožiš 30 flashev na enkrat če imaš toliko sprejemnikov in flashev. biggrin
 0   

milosh @milosh 29. Nov 2008, 17:17

ne, kr slabo ti gre anglescina smile
reciver pomen da sprejema, zdej pa pomisl kako signla potuje. fotkic pove skozih hot-shoe flashu da se mora sprozit, ker flash ni na hot shoe, more bit tm neka napravica (transmiter), ki bo to posredovala drugi napravici (reciver), in ta bo pol fejkala signal flashu, kao da fotkic sporoca nej se sproz.
kratko receno, mors kupt se transmiter. poglej k prodajajo pakete 1 transmiter+ 2 ali 3 reciverji.
raj mej vec reciverjev, ker zna kaksn zahinavt kdaj kej, je le pocen roba. pa baterija skor tok stane kot cel transmiter, v paketu pa ze dobis reciverje z baterijo notr.
mors pa vedt da ti ettl ne bo delu prek tega. bos mogu manualno stimat jakost flasha. kar je pr kreativi skor nujno itak
 0   

Miha Grgic @_mihA_ 29. Nov 2008, 17:37

aja ups...priznam da nisem natančno prebral. Še eno vprašanje imam. Še nikoli nisem kupoval prek ebaya. Kako je z plačilom?
 0   

Primož @PriGor 29. Nov 2008, 18:49

Preko paypala. Enostavno, varno in hitro. grin

Je pa ta Gadeget infinity zelo vredo, ti hitro odgovori na emaile pa tudi hitro sem dobil paket (v osmih dneh) v primerjavi z enim drugim kjer je trajalo en mesec.
 0   

milosh @milosh 29. Nov 2008, 21:17

al pa se sam na ebay registriras, pol se pa po mailu zmens da ti da svoj tranzakcijski racun, iban in podobne cifre banke, gres v banko, nakazes dnar, v dnevu ali dveh on to dobi in ti posle
 0   

Primož @PriGor 29. Nov 2008, 21:19

Pri njem ne gre preko nakazila.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati