0   

zvone @zvonen 30. Nov 2008, 16:17

Ali je že kdo izsledil kakšen test Canon-a SX1 is? Kje ga je racionalno kupiti oz. kdaj ga bo možno kupiti tudi pri nas?
 0   

jernej kaše @zapp0 30. Nov 2008, 17:00

Ravno sem mislil napisati točno to vprašanje.

Kaj lahko realno pričakujemo od SX1 v primerjavi z SX10? Manj šuma pri višjih ISO? Se splača dati toliko več denarja samo za CMOS senzor (in zajem videa v HD)...?
 0   

Damjan @evangelj 30. Nov 2008, 18:35

http://www.cameralabs.com/reviews/Canon_PowerShot_SX10_IS/

mas pa obesezen review pa se video review yes

razlike pa so zelo majhne:

http://www.dpreview.com/news/0809/08091703canon_sx1is_sx10is.asp
 0   

HroSCeK @HroSCeK 7. Jan 2009, 10:13

Jaz sem SX1 dobil včeraj - enega zadnjih v SLO na zalogi! Moram reči da je fotkič prve klase! Sam sem bolj nagnjen k bolj zmogljivim kopaktnežem in ta je najboljši kar se mene tiče ta hip! Kaj več vam še poročam kako bo šlo - trenutno pa nimam pripomb nobenih! Slike izredno super, CMOS senzor se kaže kot nekaj zelo dobrodošlega v kompatnikih vsaj kar se tiče hitrosti, HD kamera pa tudi deluje za1x le zadovoljivo. Le zadovoljivo pa zato, ker HD filme snema v MOV (Quick time) obliko. Resolucija je OK samo moti me, ker ne kompresira v HD AVI datoteke..

Kot sem rekel, več poročam v kratkem po kakšnem bolj naprednim testiranjem!
 0   

HroSCeK @HroSCeK 8. Jan 2009, 22:18

Ekola! Po dveh dneh testiranja in slikanja in po 800-tih slikah lahko pa končno povem malo več.

Fotoaparat je ZELO podoben Canon-u S5, kar je tudi logično saj je tudi njegov naslednjik. Nekaj novega, vsaj zame, je nadvse EOS-u podoben kolešček za skakanje po slikah, za spreminjanje nastavitev, ki je pri mojem kar malce neroden. Zelo dobro se obnese pri nastavljanju zaslonke recimo saj z njim spreminjamo nek niz številk, malce manj dobro pa se obnese pri menjavi SCN načinov. Drugače fotoaparat zelo lepo paše v roke, lepe oblike, niti ni preveč težek, velik in pregleden ekran in še in še.. Moti me pa tip plastike saj ni gladka ampak je malce groba tako da se na njej pozna slehrni prah. Prav tako mi ni všeč tip LCD zaslončka saj ni MAT ampak je sijaj in se tako ob soncu zelo blešči. Da se na njem poznajo prstni odtisi pa sploh nebi omenjal saj je pri takem tipu ekrana to značilno!

Pa da nebom samo o obliki.. CMOS senzor se obnese zelo OK. Če ga primerjam z ostalimi "idiot" fotoaparatai pa je kar malce slab in ga ne priporočam amaterjem saj je za dobre slike potrebno kar manualno nastavljanje. Sicer se DIGIC4 procesor zelo lepo obnese samo moti pa me (in to ZELO) šum pri slikah! Sicer je vreme bolj jadno samo nekako ne pričakujem od fotoaparata da bo pri ISO več kot 200 naredil toliko šuma.. Ravno to se pozna na avtomatiki, saj večinoma nastavlja ISO od 200 do 350 kar pa povzroči preveč preveč šuma v zaprtih prostorih. Kvaliteta slik v bolj manualnih nastavitvah je občutno boljša samo je treba malo naštudirati fotoaparat da vam to uspe.
Fleš je nekako malce razočaranje saj se polne zelo počasi (mogoče so bile bolj prazne baterije). Drugače doseže solidno razdaljo samo v zaprtih prostorih se nekako "tople" barve spremenijo v belino! Vendar to me tudi ne moti preveč in se niti ne ubadam z nastavitvami saj uporabljam Canon SpeedLite 430EX fleš, ki mi daje možnost obrniti fleš v stran in s tem ponavadi dobim bolj tople barve.

Aha, še HD filmi.. Dobra stvar in zelo dobrodošla v fotografiji! Kot sem pa že napisal se filmi shranjujejo v MOV datoteke, ki pa so precej nekompresirane in zato zasedejo kar malce preveč prostora. Kvaliteta je resnično HD vendar pa pri vsej tej velikosti pograšam priložen HD kabel! Očitno so kar malce pozabili zamenjati s-video kabel za HD kabel.

Tole bi bilo za1x vse.. Nakup priporočam ljudem, ki so kdaj v rokah že držali kak boljši kompaktni fotoaparat oziroma zrcalno-refleksni fotoaparat in vedo kaj pomenijo manualne nastavitve.

Na kratko:
PLUSI:
- Velik pregleden ekran
- DIGIC4 procesor in vse njegove funkcije
- spremenjene lokacije tipk (vsaj od predhodnikov te serije)
- HD filmi
- priložena sončna blenda in dalinec
- 20x optični zoom

MINUSI:
- Šum pri visokih ISO
- HD filmi se shranjujejo v MOV format
- pri uporabi bliskavice se barve preveč pobelijo
- kje je HD kabel za priklop na TV?
 0   

MATJAŽ KOTNIK @PIPI22 9. Jan 2009, 18:07

Povem vam lahko le to, da ne kupujte Canona sx1 is, če se ne spoznate dovolj na fotografijo. Veliko je treba vrteti in pritiskati gumbe, da naredim recimo dober posnetek. Ko primerjam slike na pc z bivšim Panasonicom DMC FZ5 in Canonom, si skoraj ne upam reči, da je sx1 kaj bolši, čeprav ima 10 M pikic. Vedno v končni fazi šteje fotka in ne vsi možni dodatki ali hitrosti .
Bil sem odločen, da kupim Panasonica DMC FZ-28 in močno upam, da mi sedaj ne bo žal. Pravzaprav bom počakal na prve uradne slike iz izdelave. Pa tudi vse drži kar je napisal Hrošček.
 0   

Luka @lukas123 9. Jan 2009, 21:45

ja sej ta razred kompaktov je tko in tko namenjen ''naprednim'' fotografom
 0   

Luka @lukas123 9. Jan 2009, 22:04

HroSCeK je napisal/a:
Sicer se DIGIC4 procesor zelo lepo obnese samo moti pa me (in to ZELO) šum pri slikah! Sicer je vreme bolj jadno samo nekako ne pričakujem od fotoaparata da bo pri ISO več kot 200 naredil toliko šuma.. Ravno to se pozna na avtomatiki, saj večinoma nastavlja ISO od 200 do 350 kar pa povzroči preveč preveč šuma v zaprtih prostorih. Kvaliteta slik v bolj manualnih nastavitvah je občutno boljša samo je treba malo naštudirati fotoaparat da vam to uspe.

Ja kaj pa si pričakoval od kompakta ki ima 10mpixlov in senzor velikosti 1/2.3” , to je 5,6x manjši kot ga ima pa nikon d90, pa ima že d90 pri iso 200 kar nekaj šuma(čeprav verjamem da ga ima manj kot pa sx1), je pa res da potem ko naviješ iso do 3200 tm pa ni več primerjave, pa d90 blesti.

Vem sm ta pru imu canona s2, ki je imel 5mpixlov, so ble slike na iso 50 skorej brez šuma, pol sem imel canona s5, ki ima 8mpixlov, ta ima pa pri iso 80 že kar dosti šuma, kaj pol šele sx1. Vejremi na tko majhne senzorje dajat toliko mpixlov je totalna bedarija, jest ne vem kaj misljo teli proizvajalci, zgleda to da če tisti ljudje, ki nimajo pojma o fotografiji navalijo samo na to koliko mpixlo ima kamera in pol zaradi tega delajo kamere z vedno majnšimi senzorji in vedno več mpixli, namest da bi rajši malo na kvaliteto fotografije mislili, jao sleep
 0   

HroSCeK @HroSCeK 9. Jan 2009, 22:33

lukas123 je napisal/a:
HroSCeK je napisal/a:
Sicer se DIGIC4 procesor zelo lepo obnese samo moti pa me (in to ZELO) šum pri slikah! Sicer je vreme bolj jadno samo nekako ne pričakujem od fotoaparata da bo pri ISO več kot 200 naredil toliko šuma.. Ravno to se pozna na avtomatiki, saj večinoma nastavlja ISO od 200 do 350 kar pa povzroči preveč preveč šuma v zaprtih prostorih. Kvaliteta slik v bolj manualnih nastavitvah je občutno boljša samo je treba malo naštudirati fotoaparat da vam to uspe.

Ja kaj pa si pričakoval od kompakta ki ima 10mpixlov in senzor velikosti 1/2.3” , to je 5,6x manjši kot ga ima pa nikon d90, pa ima že d90 pri iso 200 kar nekaj šuma(čeprav verjamem da ga ima manj kot pa sx1), je pa res da potem ko naviješ iso do 3200 tm pa ni več primerjave, pa d90 blesti.

Vem sm ta pru imu canona s2, ki je imel 5mpixlov, so ble slike na iso 50 skorej brez šuma, pol sem imel canona s5, ki ima 8mpixlov, ta ima pa pri iso 80 že kar dosti šuma, kaj pol šele sx1. Vejremi na tko majhne senzorje dajat toliko mpixlov je totalna bedarija, jest ne vem kaj misljo teli proizvajalci, zgleda to da če tisti ljudje, ki nimajo pojma o fotografiji navalijo samo na to koliko mpixlo ima kamera in pol zaradi tega delajo kamere z vedno majnšimi senzorji in vedno več mpixli, namest da bi rajši malo na kvaliteto fotografije mislili, jao sleep

No sej to se popolnoma strinjam s tabo! Pač komercializacija.. Večina folka tko in tko pade na podatke kot so megapixli in zoom. Resnici na ljubo, večina jih ne loči med optičnim in digitalnim zoom-om! Kaj šele da bi se kdo pozanimal o resoluciji slike in/ali filma.. Tako pač je!
Sam sem ga kupil predvsem zato, ker ima manualne nastavitve in možnost nalaganja alternativnega firmware-ja. Za zrcalno-refleksne še nisem dorasel bom pa verjetno takoj po tem prešel. Mi je pa všeč na SX1 da ima zelo vsestranjski objektiv! Če bi hotel imeti DSLR bi moral kupiti vsaj 2 objektiva da bi mi pokrivala tolikšni razpon. Trenutno finančno stanje pa tega pač ne podpira..

Pa točno vem kaj si hotel povedati s tem, da si prej imel Canon PowerShot S2 IS.. To je bil namreč moj prejšnji fotoaparat! Do šuma si skorajda težko prišel.. Mogoče sem pa ravno zaradi tega malce razočaran...
 0   

Luka @lukas123 9. Jan 2009, 22:41

Ja, pri meni je bilo isto k sm šu iz s2 na s5, sm bil kr mal razočaran zaradi šuma, samo sem se pol navadu in dojel da detajli pa ostajajo isti.
Imaš pa prav glede objektiva ki ima zelo velik razpon in za kaj takega pri dslr dosežt moraš dat kar nekaj evrov(samo se splača). yes
 0   

MATJAŽ KOTNIK @PIPI22 12. Jan 2009, 21:43

Danes zjutraj sem se odločil in odnesel Canon SX1 IS nazaj v trgovino. Zamenjal sem ga za Panasonica DMC-FZ 28 in ni mi žal. Za super sliko enega kipca na mizi je bil dovolj en posnetek na trotl. z Canonom sem za podobno sliko rabil vsaj 5X sprožit fleš.

Ej, sedaj pa pomislite, da si na poroki ali pa žurki s Canonom. Ne privoščim vam.AJD.
 0   

HroSCeK @HroSCeK 14. Jan 2009, 07:21

PIPI22 je napisal/a:
Danes zjutraj sem se odločil in odnesel Canon SX1 IS nazaj v trgovino. Zamenjal sem ga za Panasonica DMC-FZ 28 in ni mi žal. Za super sliko enega kipca na mizi je bil dovolj en posnetek na trotl. z Canonom sem za podobno sliko rabil vsaj 5X sprožit fleš.

Ej, sedaj pa pomislite, da si na poroki ali pa žurki s Canonom. Ne privoščim vam.AJD.

Kot rečeno, če hočeš z SX1 naredit lepo fotko moraš na kakšne manualne nastavitve prešaltat! Drugače je pa po mojih izkušnjah tako, da kakšni cenejši Canoni recimo delajo na AUTO lepše slike od S2, S5 ali SX1 oz. SX10! Zakaj? Niti ne vem.. Sam verjetno so bolj za trotke.. Sem se mojega SX1 navadil že do te mere, da ni več šuma, slike so ostre tam kjer hočem da so ostre, da so barve pravilne in podobno.. Skratka ne vem zate, samo jaz mojega ne zamenjam! smile
 0   

Sašo @Snap 14. Jan 2009, 10:51

Mi lahko nekdo pove, kje je Canon sx1 sploh mogoče kupiti v sloveniji. Čakam, da ga kupim že več kot en mesec, tukaj pa vidim da jih nekateri že imate laugh
Če se o tem ne sme govoriti na forumu lahko tudi na privat sporočilo.

Hvala in lep pozdrav
 0   

Miha @cedo 14. Jan 2009, 11:37

@Snap,

greš v google, vpišeš Canon SX1, označiš išči po straneh v državi Slovenija in pritisneš enter upset
 0   

HroSCeK @HroSCeK 14. Jan 2009, 11:50

cedo je napisal/a:
@Snap,

greš v google, vpišeš Canon SX1, označiš išči po straneh v državi Slovenija in pritisneš enter upset

Niti ni tako enostavno! Problem je b tem, ker je bila edina dobava do sedaj na sredini decembra od našega uvoznika! Pa še takrat je bilo dobavljenih le nekaj 10 kosov. In teh nekaj kosov je šlo v razne trgovine po sloveniji, kjer so pa vso zalogo že razprodali! Ko sem iskal fotoaparat na začetku januarja sem našel samo še 2 trgovine, ki so ga dejansko imele na zalogi. Tako da če ga v Ljubljani v 3A servisu še niso prodali imajo tam zadnji kos!

Po mojih informacijah pa naj bi bila naslednja dobava okoli 20. januarja. Sicer tale informacija pa ni preverjena samo bojda se bo cena precej dvignila (tudi do 20%) saj je prodaja tega modela in pa SX10 zelo dobra. Te informacije sem dobil v treh neodvisnih trgovinah tako da mogoče je celo kaj na tem - če pa ni pa žal, sem svojega skorajda malo preplačal smile

Skratka, malo bo še za počakat pa priporočam da preveriš v MIXI FOTO ali pa FOTO BESENIČAR vsake toliko časa kako kaj kaže in jih prosiš naj te pokličejo, ko ga bodo imeli na zalogi. Ti pa odsvetujem internetne trgovine kot je MIMOVRSTE in NAKUPOVENJE.NET saj niso do sedaj imeli še nobene dobave bojda! Saj je logično da gre foto oprema najprej v foto trgovine in šele nato v vse ostale..

Veliko sreče pri iskanju ti želim..
 0   

Sašo @Snap 14. Jan 2009, 12:02

Ok hvala za tako izčrpen in hiter odgovor smile
Ja res ni tako enostavno, da greš na google in daš search na slovenskih straneh, ker vsak dan pregledujem vse možne slovenske foto in ne-foto trgovine in povsod piše ali v dobavi ali dobava 30 dni ali dobava 15 dni itd ... Enkat sem nekje celo zasledil na zalogi, pa sem takoj poklical ampak jih prav tako ni bilo.
Tako da sploh nisem vedel da je bila prva dobava že decembra.

Sem pa tudi sam že slišal da je dobavitelj baje sporočil, da bodo aparati, ki pridejo januarja precej dražji. Tako da, če se ga je kdo že naveličal, se priporočam za odkup laugh Na kakšno akcijo pa je verjetno nesmiselno čakati, ker je sigurno še kako leto ne bo ... upset
 0   

HroSCeK @HroSCeK 14. Jan 2009, 12:18

Ah to imamo v sloveniji za Canon tako sijajnega uvoznika da je joj! Imam veliko izkušenj s tem in odkrito rečeno bi bilo zelo lažje, če avtera nebi tako "grdo" nategovala vseh svojih partnerjev! Informacije o dobavi pridejo direktno iz Avtere in vsi se zanašajo na te podatke.
Drug nateg pride pa žal iz trgovin, kjer s finto "dobavljivo" zbirajo nova in nova naročila in si s tem skorajda zagotovijo večji letni promet. VEDNO je pametno preveriti zalogo, tudi če piše "Na zalogi"! Ker ponavadi za take reči je tako da ko pokličeš rečejo "Moramo preverit.... Opala, pa ga nimamo!"
 0   

Miha @cedo 14. Jan 2009, 13:14

HroSCeK je napisal/a:
Ah to imamo v sloveniji za Canon tako sijajnega uvoznika da je joj! Imam veliko izkušenj s tem in odkrito rečeno bi bilo zelo lažje, če avtera nebi tako "grdo" nategovala vseh svojih partnerjev! Informacije o dobavi pridejo direktno iz Avtere in vsi se zanašajo na te podatke.
Drug nateg pride pa žal iz trgovin, kjer s finto "dobavljivo" zbirajo nova in nova naročila in si s tem skorajda zagotovijo večji letni promet. VEDNO je pametno preveriti zalogo, tudi če piše "Na zalogi"! Ker ponavadi za take reči je tako da ko pokličeš rečejo "Moramo preverit.... Opala, pa ga nimamo!"

No ja, dotičnega Canona čakaš do 14 dni, google ti poišče tudi trgovca, ki obljublja 2-3 dni (je za preverit). Tako, da ne vem kje je tak problem, plačaš danes, robo pa po tej ceni dobiš v 14. dneh.
 0   

HroSCeK @HroSCeK 14. Jan 2009, 14:15

Citiram:
Tako, da ne vem kje je tak problem, plačaš danes, robo pa po tej ceni dobiš v 14. dneh.

Ravno v tem je problem! Če nekaj nujno rabiš recimo je dobro vedeti da bo dobavljivo in v kolikšnem času bo dobavljivo. V primeru SX1 bi to pomenilo, da bi lahko izdelek naročil že v začetku oktobra, ko so na MimoVrste objavili izdelek in napisali da je dobavljiv v 14ih dneh. Tisti, ki bi ga oz. tudi so ga, ga še vedno niso dobili! In ga verjetno še lep čas ne bodo.. V tem je problem..
 0   

Miha @cedo 14. Jan 2009, 14:55

HroSCeK je napisal/a:
Citiram:
Tako, da ne vem kje je tak problem, plačaš danes, robo pa po tej ceni dobiš v 14. dneh.

Ravno v tem je problem! Če nekaj nujno rabiš recimo je dobro vedeti da bo dobavljivo in v kolikšnem času bo dobavljivo. V primeru SX1 bi to pomenilo, da bi lahko izdelek naročil že v začetku oktobra, ko so na MimoVrste objavili izdelek in napisali da je dobavljiv v 14ih dneh. Tisti, ki bi ga oz. tudi so ga, ga še vedno niso dobili! In ga verjetno še lep čas ne bodo.. V tem je problem..

Ja, če pa čakaš od oktobra, potem imaš pa res velik problem. Na mimovrste plačaš izdelek z gotovino po povzetju. Če se čakanja naveličaš, naročilo storniraš in aparat kupiš kje drugje. Recimo v tujini. Očitno se da.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati