0   

valerija @valerijastr 3. Dec 2008, 21:13

Pozdravljeni!

Nujno rabim pomoč. Preko nemškega ebay -a skušam naročiti artikel:

http://cgi.ebay.de/TAUFE-WUNDERSCH%D6NES-TAUFKISSEN-Strahlend-weiss-NEU%2FOVP_W0QQitemZ200274155616QQcmdZViewItemQQimsxZ20081111?IMSfp=TL081111124002r24295

Nikakor mi ne uspe. Artikel potrebujem do 21.12.
Prosim za pomoč!!!

Valerija
 0   

Miha Babnik @mbabnik 3. Dec 2008, 22:12

Kaj pa je narobe? Bolj natančno opiši težave. Če si registriran na ebayu bi moralo delovati.
 0   

valerija @valerijastr 3. Dec 2008, 23:28

Prvič to delam in sploh ne vem, kako to gre in če sem prav naredila. Sem že nekajkrat naročala preko interneta iz Nemčije, to pa je preveč komplicirano zame. Prišla sem do:

http://my.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?MyEbayForGuests&ssPageName=VI%3AMEFG%3A2&CurrentPage=MyeBayWatching&guest=1

Vpisala sem se tudi. Iščem, kje je za plačat, pa ne najdem kaj. Svetujejo pay pal in niti za to ne vem, kako to gre.

Tu so še neki podatki o kupcu, pa ne vem, ali so to trgovine, ali kar tako prodajajo. Sicer piše, da je blazina,ki jo kupujem novo, ali lahko verjamem?
 0   

Tomislav @tomaz_urh 4. Dec 2008, 09:46

pay pal je sistem za plačilo in je če upoštevaš dejavnike zelo varen sistem

za prijavo in plačilo, če si že nekaj zmagala na e bayu potrebuješ pay pal

to pa dobiš tako da se registriraš v pay pal strani, potem pa rabiš kreditno
kartico (recimo mater card, american expres ali viso) ki jo vpišeš v pay pal, in potem ti oni tako odtrgajo iz kartice 1ali dva evra, tako da preverijo tvojo indentiteto
podatkov in že si pripravljena za nakupe na e bayu in še marsikje drugje,
tistega 1 ali 2 evro ti vrnejo ob prvem nakupu......

torej ko imaš pay pal pripravljen lahko začneš prazniti svoj račun,

prednost tega sistema pred drugimi je v tem , da samo prvič ko se prijavljaš v pay pal moraš napisati številko svojega računa potem pa nikoli več nobemih podatkov ne daješ,
plačaš enostavno z potrditvijo-brez številk kartice itd....

upam da bo v pomoč
lp
tom
 0   

Miha Babnik @mbabnik 4. Dec 2008, 09:55

Če si odprla račun na ebayu si določila uporabniško ime in geslo, ki ju uporabljaš za prijavo na sam ebay. Pri tvojem predmetu klikneš gumb "Sofort kaufen" (kupi takoj), ker ta predmet ni na dražbi ti torej ni treba čakati in ga lahko kupiš takoj. Ko predmet kupiš ga še ne plača takoj (lahko pa ga tudi plačaš) ampak imaš nekaj dni časa da plačaš. Ta kupec sicer sprejema kreditne kartice a le preko PayPala, zato se moraš vpisati še na PayPalu, kjer se prijaviš kot nov uporabnik in vpišeš zahtevane podatke in številko kreditne kartice. Potrdiš link, ki ti ga pošljejo iz Paypala na mail in že lahko na Ebayu plačaš izdelek, ki si ga kupila. Tudi jaz sem pred kakim mesecem pričel z uporabo Ebaya in se mi je zdelo blazno komplicirano amapak ni če le pozorno slediš navodilom. Če te zanima še kaj pa napiši.

L.P.
Miha
 0   

valerija @valerijastr 4. Dec 2008, 11:55

Mislim, da mi je uspelo.

Hvala vsem skupaj za pomoč, skoraj sem že obupala.
še enkrat hvala.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati