0   

Mateja @Minnie 6. Dec 2008, 09:53

Poznavalci pomagajte...
Za nekoga, ki "obvlada" digitalno fotografijo v teoriji kupujem darilo. Ker prisega na Canon ali Olympus, ki meni osebno ni všeč, se odločam za nakup Canona.
Kaj naj nabavim - 450-ko ali 40D? (jaz se ne spoznam preveč na zadeve...) Cenovno sta mi oba dosegljiva.

Hvala! lp smile
 0   

Simon @partyzan10 6. Dec 2008, 10:16

Nimas kej izbirat 40d, ker je bolj profi fotoaparat in ce se bos zacel malo bolj ukvarjat s fotografijo ti nebo žal. Ker če bi kupu 450d ti čez čas nebo več dovolj in bi mogu menjat.
 0   

Žiga @zcetrt 6. Dec 2008, 11:18

Če nima velike roke bo tudi 450 v redu. Poznam ljudi, ki ne fotkajo le za hobi s 400D, ampak tudi prodajo fotke, narejene z njim. Po mojem mnenju trpi le ergonomija.

Seveda pa je 40D razred više. In če "obvlada", potem ne bo ni narobe, če začneš s 450D. Pa tudi kit objektiv ni švoh (18-55 IS). Sicer pa 17-85. Po mojem smile
 0   

iztok @izo 6. Dec 2008, 12:28

verjetno bo 40d-ja bolj vesel. grin
vseeno pa bi bilo fajn vedet, recimo kaj fotka, kakšno opremo uporablja (objektive ipd), ker potem je lažje vedet.
 0   

brane4 @brane4 6. Dec 2008, 12:39

definitivno 40d...
 0   

Ime Priimek @dunda 6. Dec 2008, 16:38

Če cenovna razlika ne vpliva na odločitev, potem sploh ni dileme - 40D je pravi odgovor.
 0   

Denis @bucek 6. Dec 2008, 18:23

Pozdravljeni,

če se lahko nekako vrinem vmes da ne bi odpiral nove podobne teme.

Jaz osebno bi menjal fotoaparat ampak šel bi na dslr nekaj od canon-a. bigeek
Do sedaj sem uporabljal s5 od canona.
Sedaj pa se odločujem med 450D in 1000D.
Slikam pa vse kar pride saj bi tudi nabavil zraven različne objektive in ne enega.

Za to sedaj prosim vas ki ste v tem že bolj strokovnjaki kot jaz sam. thumbsup

Hvala vam že v naprej za vaša iskrena mnenja grin
 0   

Luka @lukas123 6. Dec 2008, 18:44

canon eos 450d, ker 1000d ti bo verjetno že kaj kmalu premalo
 0   

Gregor Gomboc @George 6. Dec 2008, 18:54

partyzan10 je napisal/a:
Nimas kej izbirat 40d, ker je bolj profi fotoaparat in ce se bos zacel malo bolj ukvarjat s fotografijo ti nebo žal. Ker če bi kupu 450d ti čez čas nebo več dovolj in bi mogu menjat.

Kaj točno lahko narediš s 40D, kar s 450D ni mogoče???
Za konstruktivno razlago bom hvaležen.
 0   

Denis @bucek 6. Dec 2008, 19:00

Bo pa potem že držalo biggrin

Upam da bo prava izbira thumbsup
hvala
 0   

Mateja @Minnie 6. Dec 2008, 20:06

[quote="brane4"]definitivno 40d...[/quote

40D - odločitev je padla (bom radodardni :christmas: letos...)

hvala vsem za nasvete
 0   

Ime Priimek @dunda 7. Dec 2008, 15:46

George je napisal/a:
partyzan10 je napisal/a:

Kaj točno lahko narediš s 40D, kar s 450D ni mogoče???
Za konstruktivno razlago bom hvaležen.

Sam sicer nikoli nisem bil zagovornik kupovanja dražjih aparatov, če to ni potrebno. Vendar se mi zdi, da je xxD razred predvsem bolj odziven in ergonomski. Tehnično gledano je predvsem hitrejši, kar zadeva fps.
Sicer pa sam vedno pravim - naredi največ kar lahko z najmanj orodja :-)
 0   

Gregor Gomboc @George 8. Dec 2008, 19:03

[quote="Minnie"]
brane4 je napisal/a:
definitivno 40d...[/quote

40D - odločitev je padla (bom radodardni :christmas: letos...)

hvala vsem za nasvete

IMHO napačna odločitev. no
Aparata delata namreč fotografije, ki jih brez namiga nihče nebo mogel z gotovostjo dodeliti enemu ali drugemu aparatu.
Razliko v ceni do 40D bi raje investirala v razred kvalitetnejši objektiv, ki bi resnično pripomogel k boljši sliki.
Aparata bosta sicer čez dve leti delala še zmeraj enake slike, bosta pa zastarela in nič vredna. Dober objektiv pa v nasprotju z aparatom uporabnika spremlja slozi mnoga leta in se tudi čez desetletje še vedno lahko postavi ob bok novejšim primerkom (če se slučajno pojavijo). Za aparate to nikakor ne velja.
 0   

iztok @izo 8. Dec 2008, 19:43

no, sicer imaš po eno strani prav, vendar bo malce bolj izkušen fotograf definitvno cenil:
-dosti večji in svetlejši okular na 40d (skoraj najbolj pomembna zadeva pri fotografiranju)
-obroček za menije (ko se enkrat navadiš na njega, ne moreš brez)
-boljše ohišje (magnezij, tesnila ipd),
-boljši af z vsemi crosstype af točkami in boljši fps,
itd..
takšna majhne zadeve pač naredijo celoto. seveda pa lahko tudi v 450d narediš čudovite fotke..
 0   

Gregor Gomboc @George 8. Dec 2008, 20:02

izo je napisal/a:
no, sicer imaš po eno strani prav, vendar bo malce bolj izkušen fotograf definitvno cenil:
..

Govoriš o bolj izkušenem uporabniku... Dekle pa o nekom, ki še aparata ni imel v roki oz. pozna digitalno fotografijo predvidoma iz Intiharjevih spisov.

Vse naštete stvari so v prid boljši leči zanemarljive.
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 8. Dec 2008, 21:30

george ima dobr point

1. a je bilo kj govora kolk FPS, AF točk oseba potrebuje, ala kaj bo fotografirala?
2. a je blo kj rečen glede velikosti body-ja? (o 450d in majhnosti body- ja lahko govori le oseba ki ima oz. je imela večji ala boljši body v lasti + brez tistga obročka za menije se tud da preživet)

več € se mora vložit za objektive!
[url]http://photoziga.blogspot.com/[/url]
Remove the front cover from the lens before photographing!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati