0   

Miran @fisheye 8. Dec 2008, 10:53

Bil v petek na nikonovem dnevu. Ne vem ma meni se je zdelo vse nekako bledo: fotkanje modelov v skoraj temi, predstavitev opreme (objektivov) pod STROGIM nadzorom čiščenje opreme vse zasedeno še preden se je začelo, predavanja....
Kdor je še bil pa naj pove svoje vtise???
confused
LPM
 0   

Gasper @GoZilla 8. Dec 2008, 13:31

ma moji vtisi tut niso nč boljši od tvojih ... sem šel iz firbca mal pogledat .... in nekak nisem bil navdušen nad samim dogodkom oz organizacijo le tega. Predvsem se mi je zdel da je blo premalo prostora za tolk naroda, fotkanje modelov je blo uredu če si mel nikona sej si lohk stestiral fleše.... jebiga mam canona in nism meu nek advantage, se je blo treba znajt po svoje ker druge osvetlitve res ni blo bigrazz
Drgač pa glede na to kak PR so delal sm res mislu kaj bo ... pa nekak sm biu mal razočaran pol. :/
Edin Arnetovo predavanje mi je blo zanimivo smile
[url=http://www.gozilla.si][b:3f8338ad39]GOZILLA[/b:3f8338ad39][/url]
 0   

Aleš Čadež @AlsCdz 8. Dec 2008, 13:48

Tudi jaz sem bil razočaran. Prava katastrofa. Tja sem šel pravzaprav le zaradi predavanj in ostal pred vrati. Kot se je izkazalo, prijava na prireditev ni bila dovolj, sem spregledal, da se je treba prijaviti tudi na posamična predavanja. Tako da kar se tega tiče malce moja napaka, krivdo pa valim tudi na organizatorje, ker je bil sistem prijav kratkomalo neumen. (Tudi nisem edini ki je ostal pred vrati). Nihče od delavcev na prirediti (punci ki so imele sezname) ni vedel zakaj nekje sem na seznamu in drugje ne.
Potem sem si rekel, no bom vsaj očistit dal fotič pa je bilo na tisti mizi tolk fotičev, da sta una dva ki pucata pomojem še danes delata:)

Kako pa naj teleobjektiv v majhni temni sobi sprobavam mi pa tudi ostaja misterij...

Nikon si je hotel narediti pompozno reklamo, a mislim da je bilo več obiskovalcev nezadovoljnih kot obratno...
 0   

Bostjan @Archie 8. Dec 2008, 13:51

Pa kaj ste pa pričakovali...? Očitno še niste bili nikoli na Fotokini.
 0   

Žiga @zcetrt 8. Dec 2008, 14:22

Sem imel namen it. Potem je pa tako scalo, da sem si poskusil realno zamisliti situacijo. In kot kaže sem si jo popolnoma prav predsavljal. Še dobro, da sem ostal doma.
 0   

Gasper @GoZilla 8. Dec 2008, 14:28

ja tist glede predavanj .... se je dal na lepe oči notr pridt .... no vsaj jst sm tut tko not pršu ... kao za 2 je še plac .... pa sm pol vidu d jih je za mano še dost pršl notr, k so kr stal pol k ni blo placa za sedet
 0   

Tomislav @tomaz_urh 8. Dec 2008, 15:28

Ma, je bilo ok, fajn dekleta za pozirat, fajn predavanja, malce prevelika gužva,
prijazno nikon osebje, kar nekaj objektivov za sline cedit za preizkusit. Fajst ljudi za srečat, tako prijetno vzdušje...
da so meli še malo več osebja za senzorje spucat....
lepo, pa še vino je blo dobro!
nekaj vtisov pa na

http://tomurh.blogspot.com/2008/12/dogodek-nikonov-dan-fotografije-5dec.html

lp
tom
 0   

Peter Atanackov @Geo 8. Dec 2008, 15:45

Jaz tudi nisem bil pretirano navdušen nad vsem skupaj.
 0   

Andrej @fotokaj 8. Dec 2008, 16:00

fisheye je napisal/a:
... Ne vem ma meni se je zdelo vse nekako bledo: fotkanje modelov v skoraj temi, predstavitev opreme (objektivov) pod STROGIM nadzorom čiščenje opreme vse zasedeno še preden se je začelo ...

Fotkanje modelov skoraj v temi? Na voljo si imel 4 studie, od tega 3 z modeli; prvega s studijskimi fleši, kjer si lahko obenem probal D3; drugega z Nikonovimi SB-900 fleši, kjer si lahko ob brezžičnem upravljanju s fleši obenem probal še D700 in tretjega, kjer se je fotografiralo ob razpoložljivi svetlobi in kjer si lahko probal še D3 ter 14-24/2.8, 28/1.4, 24-70/2.8, novega 50/1.4, 85/1.4 in 70-200/2.8 objektive. 4. studio je bil namenjen makro fotografiji in tam si spet lahko probal D700 ter kompletno Nikonovo makro svetlobno tehniko.
Da sploh ne omenjam, da so bile vse tri bejbe znane raznovrstne letošnje in lanske misice in ne "kr ene" bejbe ter da si v vse Nikonove aparate, razen D3x, ker sta bila oba predprodukcijska modela, lahko vstavil svojo spominsko kartico in lahko danes s fotografijami prosto razpolagaš.

Predstavitev opreme pod "STROGIM" nadzorom? Kaj si pa pričakoval? Šlamparijo?
Da boš vzel D3x in 200/2 objektiv ter šel lepo za par urc mal "fotkat" po Ljubljani?
Nedvomno je bil nadzor nad opremo strog, ti lahko tudi iz lastnih izkušenj povem zakaj je bilo tako; ko sem bil lani novembra na Dunaju na Nikon Solutions, sta izginila en D3 s 24-70 objektivom in en D300 ...
Ko maš na prireditvi v parih urah nabranih 800+ ljudi, od tega 2/3 s svojimi aparati, nadzor enostavno MORA BITI STROG, ker kdo bo pa opazil, ko si boš ti okrog vratu obesil D3 s 70-200 objektivom in lepo odkorakal domov?
Edini komentar, ki ga zmoreš, je, da je bil nadzor strog, ne zavedaš pa se, da si imel možnost probat praktično VSE Nikkor objektive, ki se jih trenutno dobi na trgu, razen 17-35/2.8, 105/2 ter 500/4 in 600/4. V Sloveniji še nikdar ni bilo možnosti pri nobenem proizvajalcu sprobat tolk robe ob istem času na enem kraju; poleg objektivov še vsa ohišja (vsa vsaj po 4 kom) in vse Coolpix modele.
Bi ti pustil, da folk z opremo, k stane po nekaj tisoč eur, kar mal opleta tja naokrog ...? Svet ni posejan z rožicami in po njem hodijo tudi taki, ki niso poštenjaki s svetniškim sijem, povrh vsega je pa znano, da se na take prireditve zelo radi samopovabijo tudi taki, ki pridejo izključno po kak kos opreme za doživljensko izposojo.

In kdo ti je kriv, če si prišel tako pozno, da je bilo pri Check&Clean že vse zasedeno? Nikon? To, da sta dva možaka izključno zaradi Nikonove dobre volje bila pripravljena obiskovalcem đabe spucat do 3 kose opreme, je Nikonova krasna poteza, jasno pa je, da se med 14. in 20. uro ne da spucat 2000+ kosov ohišij in objektivov, kolikor bi se jih je na koncu nabralo.
A veš kolk stane čiščenje tipala? Pozanimaj se; pod 30, al pa celo pod 40 eur ne boš prišel, tu si imel pa šanso, da ti Nikon to časti, samo do cajta bi moral prinest svojo robo, nič drugega; in ti še vedno jamraš.
Ja, Nikon je naredil veliko napako - da so dal mejo pri treh kosih, namesto da bi čiščenje omejili na 1 kom opreme!

GoZilla je napisal/a:
ma moji vtisi tut niso nč boljši od tvojih ... sem šel iz firbca mal pogledat .... in nekak nisem bil navdušen nad samim dogodkom oz organizacijo le tega ... Drgač pa glede na to kak PR so delal sm res mislu kaj bo ... pa nekak sm biu mal razočaran pol.

Se pravi da si šel pogledat iz firbca, ne s kakim konkretnim namenom, razočaran si pa kljub temu? Fajn, a ko na cesti vidiš dobro bejbo, tud pol naokrog razlagaš, da dala ti pa ni - čeprav si jo itak sam gledal? Ni čudno, da si pol razočaran ...?
PR je bil pa tak, kot na koncu njegov rezultat v št. obiskovalcev; odličen.

GoZilla je napisal/a:
Predvsem se mi je zdel da je blo premalo prostora za tolk naroda ...

Da je bilo prostora v dveh nadstropjih praktično celotnega Muzeja sodobne zgodovine, premalo, je čista resnica in za to obstaja tudi izraz - DOBER OBISK.

GoZilla je napisal/a:
fotkanje modelov je blo uredu če si mel nikona sej si lohk stestiral fleše.... jebiga mam canona in nism meu nek advantage, se je blo treba znajt po svoje ker druge osvetlitve res ni blo

Ja ljuba duša, pa ti veš, kaj pomeni "NIKONOV dan fotografije"? In v dveh studiih, tistemu s studijskimi fleši in tistemu z razpoložljivo svetlobo, si lahko normalno fotografiral tudi z opremo vseh drugih znamk, in natanko to je počela množica drugih obiskovalcev.
To ni bila celodnevna fotografska delavnica, pač pa dan, namenjen predstavitvi in preizkušanju Nikonove fotografske opreme - česa, natančneje, tu ne razumeš?

GoZilla je napisal/a:
Edin Arnetovo predavanje mi je blo zanimivo

Ja, Arne pa res vedno prav pride; če ne drugega, za vtis popravljat.

ACsef je napisal/a:
Tudi jaz sem bil razočaran. Prava katastrofa.

Prava katastrofa? Sem brez komentarja.

ACsef je napisal/a:
Tja sem šel pravzaprav le zaradi predavanj in ostal pred vrati. Kot se je izkazalo, prijava na prireditev ni bila dovolj, sem spregledal, da se je treba prijaviti tudi na posamična predavanja. Tako da kar se tega tiče malce moja napaka, krivdo pa valim tudi na organizatorje, ker je bil sistem prijav kratkomalo neumen. (Tudi nisem edini ki je ostal pred vrati).

Sam si kriv, pa vendarle vališ krivdo še na organizatorja? Sistem prijav je bil neumen? Ja madona, za prijavo je bilo treba PRAVOČASNO poslat eno samo elektronsko sporočilo, kako neumno oz. težko pa to dejansko je, naj oceni vsak sam.
Dejstvo je, da dvorana, v kateri so potekala predavanja, sprejme 90 ljudi in prav toliko je bilo potrjenih rezervacij. Kljub temu, je na koncu v dvorano šlo vsaj 120 ljudi, ni pa, jasno, bilo prostora za vseh nekaj sto prijavljenih. In ponavljam; zadeva je bila đabe in šlo je po sistemu, kdor prej pride, prej melje, s tem, da je bilo 90 mest zaradi izjemnega zanimanja (prav zato je Arne odpredaval 2X, skupno skorajda 250 ljudem namesto 180) zasedenih že 27. novembra, če ne celo prej. Moja bejba se je prijavila isti dan, kot je prejela vabilo s strani Nikona in ni imela nikakršnih težav.
In če si res šel izključno zaradi predavanj, se ti ni treba nič sekirat, Arne bo predavanja o Ekvadorskih zakladih še imel - a takrat ne bo zastonj.

ACsef je napisal/a:
Kako pa naj teleobjektiv v majhni temni sobi sprobavam mi pa tudi ostaja misterij...

Prav zato ni bilo na voljo 500 in 600mm f/4 objektivov, če pa ne znaš sprobat 200/2, 300/3.8 in 200-400/4 objektivov v prostoru, ki meri v dolžino 20m ali jih odnesti do okna, pa tudi prav.
Sicer se strinjam, da za testiranje teleobjektivov razmere niso bile idealne, tudi zaradi vremena zunaj, vseeno se pa z malo volje in angažiranosti da marsikaj. Ponavadi je itak tako, da vsi hodijo masturbirat ravno na 400/2.8, 500/4 in 600/4, čeprav so to najmanj rabljeni in najmanj prodajani objektivi. Torej sami firbci.
So pa ti objektivi (300/2.8, 400/2.8, 500/4 in 600/4) na voljo za test na vseh Nikonovih prireditvah in si tako lepo vabljen, da jih prideš sprobat kdaj drugič. Če te kakšen objektiv, poleg naštetih tudi 200/2 in 200-400/4, še posebej zanima, pa mi lahko pošlješ ZS in bom sam probal ustreči vsem tvojim željam - samo zate.

ACsef je napisal/a:
Nikon si je hotel narediti pompozno reklamo, a mislim da je bilo več obiskovalcev nezadovoljnih kot obratno...

Nikdar, ampak res nikdar ne sodi po sebi; tam sem bil od desete ure dopoldan do desete ure zvečer in imam popolnoma drugačno sliko. Tam ni nihče jokal in stokal, to se je začelo šele na spletnih forumih naslednji dan. Kdor je prišel s konkretnimi pričakovanji, nameni in željami, si je vse te z malo samoangažiranosti izpolnil.

Bi morali večkrat obiskovat take in podobne prireditve (no, saj pri nas se kaj podobnega še ni zgodilo!), da bi videli, kako "blizu" se da priti drugje.
Vedno je tako, da vsem se ne da ustreči, proba se pa čim večjemu številu obiskovalcev. Na voljo ste imeli številno Nikonovo osebje, številne izmed najbolj priznanih slovenskih fotografov, Nikonovega predstavnika direkt z Japonske in serviserje, kateri so bili vsi pripravljeni odgovorit na vsa vprašanja in rešit marsikatero težavo, a na takih prireditvah, kjer se praviloma vedno nabere preveč obiskovalcev, brez lastne angažiranosti ne gre in če stojiš v gužvi, debelo gledaš in čakaš, da ti to, kar so ti že tako prinesli k riti, dajo še v roke, ne bo nič. Povrh vsega je bilo cel dan dovolj tudi jedače in predvsem pijače, zvečer pa so vsem tistim, ki se jim ni mudilo it domov na forum napisat, kako zanič je vse skup bilo, bejbe jedačo in pijačo še stregle in DJ vrtel musko.

Poglejte mal okrog sebe; kdo vam pa še nudi kaj podobnega?

Vsak ima pravico do svojega mnenja in če vam pač ni blo všeč, vam ni blo všeč in pika. Ne pa tu prodajat buč, kako je blo vse skup ena polomija, ker temu niti približno ni bilo tako. Sem tekom celega dneva srečal kup (zelo) zadovoljnih članov Slo-foto portala in sem prepričan, da ima še marsikdo kaj pozitivnega za napisat.
 0   

Gasper @GoZilla 8. Dec 2008, 16:26

fotokaj ... *plosk* *plosk* ... provokator laugh
lepo da si vsestranski ampak brez potrebe ....

fisheye je napisal/a:

Kdor je še bil pa naj pove svoje vtise???
confused
LPM
 0   

Stane Crnjak @staneC 8. Dec 2008, 16:45

Ne moreš verjet, se tokrat čisto strinjam s Fotokajem. Da ne bo potres? laugh
 0   

Grega @GrGa 8. Dec 2008, 16:47

fotokaj thumbsup
Tudi sam sem ta dan doživel nekako tako, kot je opisal fotokaj. Dobil več kot dovolj informacij, ki so me zanimale glede d700! Odšel pa še s čistim senzorjem.. Hvala Nikon!
 0   

Tomislav @tomaz_urh 8. Dec 2008, 17:10

fotokaj
lepo napisano, se strinjam v celoti z napisanim,
lp
tom thumbsup
 0   

roman @romeno 8. Dec 2008, 17:46

Kaj češ Dobrota je sirota.
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 8. Dec 2008, 17:52

Ne bom grajal in ne hvalil, ker me tam ni bilo. upset

Se pa opravičujem organizatorjem zaradi moje odsotnosti, vendar sem si vzel teden dni dopusta že pred časom grin
 0   

Peter Atanackov @Geo 8. Dec 2008, 18:13

Jaz morem priznat, da me je minlo ob kakšnih šestih in sem šel, tako da ta pravega studija s studijskimi flashi sploh nisem videl oz. mogoče je že takrat bil postavljen, samo ga nisem videl.

Kar se tiče testa opreme pa moram rect, da se ne strinjam popolnoma z fotokajem, lahko bi imeli eno večjo sobo, tisto na hodniku ni blo kul, ker je blo prevec folka in nisi mogel prakticno nic. Pa še ženska je tekla za tabo če si opremo mel več kot 2min. Sej je kul, sej mora bit strog nadzor, samo lahko bi ti saj pustili dejansko sprobat opremo. Drugače so pa pri ta spodnjem štantu, kjer so imel entery level opremo in drugo optiko, blo veliko boljše. Ni blo problema fajn sprobat daljnogleda za 1500eu.

V glavnem Fotokaj, 400mm f/2.8 je bla tam če se ne motim, čist v kotu. In med tem ko je tam ko so tisti tako pazili na dslrje, ki je folk mel v rokah je ena ženska prišla in malo poprapaskala po sprednjem elementu enega tistih velikih (200 f/2) se mi zdi laugh . Sej sem siguren da mu ni nič, ali pač.

V glavnem ne da se mi sploh razglabljat o vsem skupej, ker se mi ne da niti nima smisla - je že mimo grin. Edino kar bi rad videl naslednje leto je, da bo v kakšnih drugih prostorih, ne v tem muzeju ali kateremkoli drugem in malo boljšo kontrolo prijav, ki so dobili za predavanja (ja sem se prijavil 2X).
 0   

Rincewind @Rincewind 8. Dec 2008, 18:20

Tudi zame razočaranje. Predvsem zaradi predavanj. En mail iz lastnih izkušenj ni bil dovolj za prisotnost na predavanjih in zaradi tega je marsikdo poleg mene ostal zunaj. Najbrž pa je res bil Arne za vtis popravljat, kot je nekdo zapisal.
sad
Šola za naslednjič.
 0   

Andrej @fotokaj 8. Dec 2008, 18:50

Geo je napisal/a:
Jaz morem priznat, da me je minlo ob kakšnih šestih in sem šel, tako da ta pravega studija s studijskimi flashi sploh nisem videl oz. mogoče je že takrat bil postavljen, samo ga nisem videl.

No, zdaj smo pa tam; TI ga nisi videl, a studio je začel funkcionirat ob 15:20 in je bil na voljo vsaj do 19:30.

Geo je napisal/a:
Kar se tiče testa opreme pa moram rect, da se ne strinjam popolnoma z fotokajem, lahko bi imeli eno večjo sobo, tisto na hodniku ni blo kul, ker je blo prevec folka in nisi mogel prakticno nic. Pa še ženska je tekla za tabo če si opremo mel več kot 2min. Sej je kul, sej mora bit strog nadzor, samo lahko bi ti saj pustili dejansko sprobat opremo.

Še enkrat; panika je bila, ker je folk tam jemal objektive in se pol, brez da bi komurkoli karkoli omenil, lepo odpravil na špancir po studiih, "ženska", ki je odgovorna za to, da ve, kje se vsak trenutek nahaja objektiv za pol, jurja ali dva, naj pa, ko opazi da tega objektiva ni nikjer, kaj? Švic s čela lovi v nasmešek? Sem bil občasno tud pri štantu in vem, kako po domače si je folk to tam razlagal, vem pa tudi, da je čisto vsak, ki je znal ali zmogel izgovorit stavek "Ti, tegale 24-70 za 15 min nesem na probo v studio s fleši in se pol z njim vrnem" ta objektiv tja za toliko časa tudi odnesel.

Da ne bo pomote; ne negiram tvojih kritik, le razložit skušam tamkajšnjo situacijo, da boš razumel, zakaj je bilo, kot je bilo. In se strinjam, seveda bi lahko bil prostor večji; gospodarc bi bil idealen, a muzej je bil fina lokacija predvsem že zaradi tako ali tako številnih zanimivih motivov.

Geo je napisal/a:
V glavnem Fotokaj, 400mm f/2.8 je bla tam če se ne motim, čist v kotu.

Ja, saj pravim, 4 so bili tam: 200/2, 200-400/4, 300/2.8 in 400/2.8. In tisti, ki so uspel priti pred maksimalno gužvo, so jih nosili k oknom in jih čist lepo konkretno sprobal.

Geo je napisal/a:
Edino kar bi rad videl naslednje leto je, da bo v kakšnih drugih prostorih, ne v tem muzeju ali kateremkoli drugem in malo boljšo kontrolo prijav, ki so dobili za predavanja (ja sem se prijavil 2X).

Vtis o lokaciji je stvar vsakega posameznika; men je bilo "v redu", nekateri, predvsem tisti, ki so znali izkoristit tamkajšnje eksponate kot motive, so bili navdušeni, spet drugi ste bili razočarani.
Glede prijav pa še enkrat; vsi, ki so se prijavili pravočasno, so imeli zic zagotovljen, prostora za vse pa, žal, ni bilo dovolj.

Mislim, da bi takih in podobnih prireditev lahko bilo več, saj so to redke priložnosti, kjer se lahko ljubitelji fotografije ter amaterji, ki s fotografijo že tudi kaj zaslužijo, pomešajo med profesionalce in izvejo marsikatero zanimivo ali koristno informacijo.
 0   

Andrej @fotokaj 8. Dec 2008, 19:12

Rincewind je napisal/a:
Tudi zame razočaranje. Predvsem zaradi predavanj. En mail iz lastnih izkušenj ni bil dovolj za prisotnost na predavanjih in zaradi tega je marsikdo poleg mene ostal zunaj.

OK, zdaj lahko pa nehate s kritikami glede prijav, ker tisti, ki ste ostali zunaj, lahko krivite izključno sebe. Na spodnji povezavi si lahko preberete, kako se je bilo treba prijavljat in če kdo ne zna brat, jebiga, ni treba zdaj tukaj stokat ...:

http://www.nikonsvet.si/dogodek/vsiljubiteljifotografije/

Za vas ne vem, a meni stavki, kot so "Število prijav na predavanjih je omejeno" in "Vsak udeleženec se lahko prijavi le na eno predavanje, vstop na predavanje pa je mogoč le ob predhodni prijavi." ter "Pohitite, število prijav je omejeno!" nekaj povedo in na spletni strani je za moje pojme povsem jasno in razvidno, da se je bilo treba za predavanja prijavit posebej in da prijava na sam dogodek obenem ni zadostovala tudi za prijavo na predavanja. Povrh vsega vam še posebej e-mailov ni bilo treba pošiljat, saj je bil na spletni strani objavljen prijavitveni obrazec

Rincewind je napisal/a:
Šola za naslednjič.

Ja, zate.
 0   

Rincewind @Rincewind 8. Dec 2008, 19:21

Ja, šola za naslednjič da se izogibam slabo organiziranim prireditvam. Res je.
Moralo bi že smrdeti do neba, da je na moj mail prišlo vsaj 7 potrdil prijave na dogodek. In niti ena potrditev prijave na predavanje.
Vseeno lepo, da je vsaj kdo našel nekaj zase.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati