0   

Žan Kuralt @zkuralt 10. Dec 2008, 00:06

Imam Canon EOS 450D in na začetku je zaporedno slikanje delalo kot mora, torej cca 3,5 fps. že nekaj časa pa imam problem, saj pri zaporednem slikanju, prva dva škljoca naredi hitro, za naslednje pa rabi več časa, veliko več časa. torej ni več tistih 3,5 fps. to me sicer ne moti, ampak vseeno me zanima, če se je komu zgodilo kaj podobnega in kako je rešil ta problem.

hvala za odgovore
 0   

iztok @izo 10. Dec 2008, 01:00

a nucaš original baterijo(e)? meni recimo 30d z neoriginal baterijo ni dosegal 5 fps (kvečjemu 3fps, pa še to nisem ziher), ko sem probaval to.
vendar je pa čudno, da so prva dva ok, potem pa ne..
 0   

Žan Kuralt @zkuralt 10. Dec 2008, 06:55

mam batery grip, pa dve original bateriji not...
 0   

reklamar @reklamar 10. Dec 2008, 08:37

Mogoče so krive nastavitve?

1. preveri s kakšnim hitrejšim časom, mogoče si imel nastavljeno fiksno zaslonko in ti je avtomatsko dal dolg čas
2. poskusi izklopiti fokusiranje-v nekontrastnih temnih okoliščinah ja to problem
3. absolutno samo s polno baterijo

Veliko uspeha in nič servisa želim!
 0   

Blaž @Jazzi 10. Dec 2008, 10:20

Jaz bi vprašal lastnike 40d koliko zaporednih posnetkov lahko naredijo. Imam novo cf sandisk extreme 3 in mi kaže maksimalo 6 posnetkov, ali je to normalno ali bi jih moral več zapisati. Je možno da sem dobil ponaredek kartico?
 0   

Kris @kris 10. Dec 2008, 11:42

Lahko da je problem v počasni CF kartici in aparat ne more tako hitro zapisovat kot lahko fotografira. Samo ugibam.
 0   

Blaž @Jazzi 10. Dec 2008, 11:53

Ravno to ja, sem dal notri 3 leta staro no name kartico in pokaže pravtako 6 posnetkov. Pa me zanima kako drugim kaže? Ali je vedno 6?
 0   

Miran @fisheye 10. Dec 2008, 11:58

Poizkusi izklopit AF. Fotografija se najprej shrani v medpomnilnik in potem na kartico lahko tu kaj škripa. Preveri kakšno hitrost ima kartica, ma mislim da kartica nebi smela bit tak problem...

LPM
 0   

Miha @askorbi 10. Dec 2008, 16:40

Jazzi, ali maš vklopljen High ISO speed noise reduction? Meni se je enkrat zgodilo isto, pa sem izklopil to fukcijo pa je delal normalno.
 0   

iztok @izo 10. Dec 2008, 17:02

askorbi je napisal/a:
Jazzi, ali maš vklopljen High ISO speed noise reduction? Meni se je enkrat zgodilo isto, pa sem izklopil to fukcijo pa je delal normalno.

ja, tudi kaj takšnega bi znalo bit..
 0   

Žan Kuralt @zkuralt 10. Dec 2008, 17:04

ja, mi je ratal usposobt in ravno high iso speed noise reduction je biu razlog za to. hvala vsem
 0   

Blaž @Jazzi 10. Dec 2008, 18:44

Pri meni tudi hvala vama.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati