0   

simon @simonsimon 11. Dec 2008, 11:07

Želite zastonj v Bratislavo ali Beograd za novo leto? Vse kar morate tam početi je posneti nekaj dobrih fotk! info: simon.supratravel@gmail.com
 0   

milosh @milosh 11. Dec 2008, 13:18

placila pa ni?
 0   

Tomislav @tomaz_urh 11. Dec 2008, 13:35

namesto plačila mogoče slava?
lp
smile
 0   

simon @simonsimon 11. Dec 2008, 13:37

dosti folka se javlja....zanimivo. bomo mogli imeti avdicijo? ha?
 0   

ogabe @ogabe 11. Dec 2008, 14:16

Saj glede na to kar je napisano ni problem. Par dobrih fotk zase ze naredis, nikjer pa ni napisano, da jih moras dati naprej devilish
Ah najbrz drobni tisk, ki je tule tako droben, da se ga sploh ne vidi grin
[url=http://www.photo.si]PhotoSI[/url]
 0   

simon @simonsimon 11. Dec 2008, 17:50

lahko jih zadržiš zase...yeah right!
 0   

ogabe @ogabe 11. Dec 2008, 18:45

No potem pa bodi fair in napisi tako kot je.... Napisi da iscete idiota, ki bo za vas delal zastonj, ker se vam zdi brez veze, da bi nekoga za to placali.
Pa se kratka razlaga zakaj temu tako. Ce "moras posneti nekaj dobrih fotk" to pomeni, da imas od silvestrovanja toliko, kot imam jaz od tekme katero pokrivam... nic, niti toliko da bi na koncu vedel rezultat. Edina razlika je v tem, da sem jaz za to placan, ta revez pa ne bo. Ko enkrat delas, delas in se ne zabavas. Nekako zelo tezko verjamem, da si pripravljen nekomu dobrodusno ponuditi zastonj pot in hotel ter hrano v Bratislavi s tem, da ga bo sral naokoli in na koncu v delno do pretezno pijanem stanju pritisnil se fotko ali dve. Bo drzalo? grin
V glavnem edino korist od tega bos imel ti, fotograf pa nobene. Ampak to ze ni vec moj problem grin
[url=http://www.photo.si]PhotoSI[/url]
 0   

Stane Crnjak @staneC 11. Dec 2008, 19:29

Ni rečeno.
Varianta 1)
Greš v Bratislavo, se ga nažreš k' prasc, žuraš do nezavesti, narediš nekaj pobruhanih fotk in rečeš, da so dobre laugh
Varianta 2)
Mislim pa, da bo to sistem Amway; sam plačaj pot in bivanje, pa če nam bodo fotke všeč, ti bomo povrnili stroške. Če nam pa ne bodo, plačali stroškov ne bomo, fotke pa bomo vseeno zadržali.
 0   

Gregor Gomboc @George 11. Dec 2008, 19:39

Ogabe,

Iz stališča osebe, ki si s fotografijo služi kruh se s teboj popolnoma strinjam.

So pa tudi drugi, ki fotografirajo "za dušo". Tisti ki bi itak šli za silvestrovo na polnoč slikat ognjemet in vzdušje silvestrovega. In če se ponudi možnost, da letošnje fotke naredi, ne kot vsa leta poprej v istem kraju, temveč v Beogradu ali Bratislavi... Zagotovo bo komu ta ponudba zanimiva. Verjamem, da se bodo našli tudi taki, ki bodo šli fotografirat v druga mesta zase. Ne za honorar. Še več - za pot bodo morali plačati denar.

Iz tega stališča se mi zdi dana ponudba fer. Če se komu ne zdi, je pač ne sprejme, kakor tudi ponudbe ne označuje kot zaničevanja vredno.
 0   

alteredego @alteredego 12. Dec 2008, 01:03

ogabe je napisal/a:
No potem pa bodi fair in napisi tako kot je.... Napisi da iscete idiota, ki bo za vas delal zastonj, ker se vam zdi brez veze, da bi nekoga za to placali.
Pa se kratka razlaga zakaj temu tako. Ce "moras posneti nekaj dobrih fotk" to pomeni, da imas od silvestrovanja toliko, kot imam jaz od tekme katero pokrivam... nic, niti toliko da bi na koncu vedel rezultat. Edina razlika je v tem, da sem jaz za to placan, ta revez pa ne bo. Ko enkrat delas, delas in se ne zabavas. Nekako zelo tezko verjamem, da si pripravljen nekomu dobrodusno ponuditi zastonj pot in hotel ter hrano v Bratislavi s tem, da ga bo sral naokoli in na koncu v delno do pretezno pijanem stanju pritisnil se fotko ali dve. Bo drzalo? grin
V glavnem edino korist od tega bos imel ti, fotograf pa nobene. Ampak to ze ni vec moj problem grin

Me zanima kdo bo poravnal skodo na opremi, ce bo nastala med slikanjem pijane horde. smile
 0   

simon @simonsimon 12. Dec 2008, 11:44

Hej,

najprej vsi sodelujoči v debati pozdravljeni! Nisem si mislil, da se bo debata tako razvila!

Glede tega, da ponujamo zastonj žur za par dobrih fotk pa sledeče:

1.Naši fotografi so super zadovoljni z našim odnosom, prav tako pa smo zadovoljni tudi mi. Naš odnos se je začel na način, da so prvič potovali z nami pod pogoji kot sem jih opisal v prejšnjih postih. Seveda so naslednjič za svoje delo dobili plačilo ali so namesto tega vzeli sabo punco, brata,...kakorkoli že.

2. Menimo, da so pogoji dela več kot dobri, saj fotograf z našo ekipo žura, se spozna z gosti, potuje, spozna nove ljudi,....v glavnem ni mu hudega. Vse kar mora nardit je posnet na vsakem eventu 10-15 fotk dogajanja. Big deal!

3. Oprema je na varnem, ker za to poskrbijo naši varnostniki, tak, da argument, da ti pokozlana horda uniči opremo nekak ne zdrži.

4.Ne želim nekako zmanjševati pomembnost dela fotografa, vendar za naše potrebe slike ne rabijo biti kot za National Geografic revijo, zato tudi temu primero plačilo oziroma dogovor o sodelovanju med fotografom in agencijo.

5. V glavnem pa....fotografom oz. mogoče bi zlobni jeziki rekli "kvazi" fotografom je to delo kull in do zdaj so prošnje za takšno sodelovanje pošiljali kar sami. Letos se nam je zgodilo, da jih potrebujemo več zato sem to tudi objavil na foromu.

lp

in upam, da gre kdo z nami v bg, ker mislim da je še prosto mesto.

lp
 0   

nejc @nejce 9. Jan 2009, 19:05

Zanimiva tale tema...mogoče grem kdaj z vami ampak ko bom polnoleten!
:)Mens sana in corpore sano:)

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati