0   

Matjaz Kantar @MatjazK 11. Dec 2008, 17:23

Spuščam se v izdelavo fotoknjige, pa me zanima. Tisti, ki ste že spustili v to, kakšne izkušnje imate, ali so fotografije kvalitetno natisnjene, pa kateri studio priporočate? Na netu sem našel, da priporočajo digifoto..
 0   

Lenart @Lenxyx 11. Dec 2008, 20:20

ja jst sm pr digifot delu sam... POZOR!!! močno priporočam da fotke noter vstavljaš v barvnem prostoru CMYK (jst sm fotke imel v rgb) ker gre za tiskanje. Potem naj bi bile barve take kot so na monitorju (seveda ce ga mas skalibriranga)
 0   

Bojan Stepancic @bododo 11. Dec 2008, 20:31

Pri meni so prišle barve v knjigi zelo podobne tistim na monitorju... imam pa skalibriran monitor. Sem poslal v sRGB profilu, vendar sem se prej pozanimal kakšno pripravo za tisk imajo in na kak način naj bi pripravili fajle za tisk.
Cmyk se mi zdi preveč komplicirana zadeva za večino uporabnikov, poleg tega pa moraš še vedeti v katerem cmyk načinu pripraviš fotografije, in še potem je vprašanje, če bo njihov software na mašini upošteval zadevo...

Pri digifotu imajo indigo 5000 stroj, ki je trenutno najbolša zadeva za tovrstni tisk. Vsekakor so se programerji potrudili in pripravili dobre konverzijske programe za pretvorbo iz RGB v profil na katerem tiska mašina, ker v končni fazi je večino naročil v RGB-ju...
 0   

Marjan Krebelj @Nikio 11. Dec 2008, 21:17

Ma... jaz sem jih že večkrat naročil na digifotolabu in bil vsakič razočaran. Za isto ceno (ali celo ceneje) si narediš album in to v veliko boljši resoluciji. Sama ideja knjige mi je zelo všeč, vendar je izvedba na prenizkem nivoju. Močna kompresija pusti "kocke" po celi površini slike, tisk pa je tudi v nezavidljivi resoluciji.

Dokler tega ne popravijo, razvijam klasične slike.
[url=http://my.opera.com/Nikio/blog/][size=11:2222f2fe55][color=darkred:2222f2fe55]Blog[/color:2222f2fe55][/url][/size:2222f2fe55] - [url=http://photo.net/photos/marjan][size=11:2222f2fe55][color=darkred:2222f2fe55]Portfolio[/color:2222f2fe55][/url][/size
 0   

Matjaz Kantar @MatjazK 12. Dec 2008, 08:22

Hvala za nasvete. Bom poskusil pri Digifoto... Javim z rezultatom
 0   

chips @chips 12. Dec 2008, 08:44

nikio, kje si pa delal foto knjigo?
[i:0172c3323d]"Z zensko, ki jo ljubim, gledam soncni zahod in si mislim: 1/250, f8" (Canon)[/i:0172c3323d]
| [url=http://www.deniszupan.com]DENISZUPAN.COM[/url] | [url=http://blog.deniszupan.com]BLOG[/url] |
 0   

Franci Brezar @Brezar 12. Dec 2008, 09:43

A je kdo že izdeloval foto knjige v tujini (Italija, Španija). Seveda mislmim foto knjig z usnjenimi platnicami in kvalitetnimi printi.
Če jih je kdo me zanima kje?
Kar sm pa videl naših slovenskih foto knjig me pa nobena ni prepričala v nakup.
 0   

Matjaz Kantar @MatjazK 12. Dec 2008, 09:51

Pa izgleda tisk vsaj tako dober kot so pri fotografskih monografijah?
 0   

Matjaz Kantar @MatjazK 12. Dec 2008, 09:58

Na enem blogu sem zasledil naslednje. Možakar je naročil preko Blubrb.

http://mikedelgaudio.com/wordpress/2007/02/16/quality-review-of-a-blurb-photobook/
 0   

Aleš Čadež @AlsCdz 12. Dec 2008, 11:41

kolk časa pa traja od naročila do dostave??
 0   

Matjaz Kantar @MatjazK 12. Dec 2008, 16:14

Baje 6 delovnih dni. Tako pravijo v reviji monitor
 0   

Tomaž @lazarus 12. Dec 2008, 19:38

Pr digifot delajo kar cool foto knjige, jet sm jih naroču že kar precej pa vse so ble super brez pripomb. biggrin
 0   

Jernej Lasič @Sviri 12. Dec 2008, 22:21

jaz sem pri digifot naročil pa tudi nisem bil ravno zadovoljen... ozadje sem si izbral črno in že ko sem prvič listal sem opazil, da se barva dokaj hitro opraska oziroma lušči. pri nekaterih fotografijah so tudi falili barvo (lahko da sem tudi jaz kriv, vendar dvomim), pri eni fotografiji čez celo stran pa se je pojavil velik temen flek.
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

Alex @Alexi 13. Dec 2008, 01:00

Brezar je napisal/a:
A je kdo že izdeloval foto knjige v tujini (Italija, Španija). Seveda mislmim foto knjig z usnjenimi platnicami in kvalitetnimi printi.
Če jih je kdo me zanima kje?
Kar sm pa videl naših slovenskih foto knjig me pa nobena ni prepričala v nakup.

V Spaniji lahko probas preko www.extrafilm.es so zelo dobri in ce isces kaj posebnega se lahko z njimi dogovoris brez problema.Ce bi imel slucajno kaksen problem glede dogovora ali pogovora z njimi mi kar povej.Sicer pa mislim da govorijo tudi Anglesko tako da ti verjetno ne bo problem.

L.P.Alex
 0   

Gregor Gomboc @George 16. Dec 2008, 21:25

Pri digifotu sem že naročal "pro" knjige. Print se ne približa klasičnim fotografijam.
Sem našel ponudnika v nemčiji, ki je klasični fotografiji zelo blizu. Je pa tudi dražje.

Pri zadnjem Digifot naročilu so imele tudi "klasične" slike ogromno napak (rumene črtice na fotografijah).
 0   

Darko @Kremen 17. Dec 2008, 17:07

Ali ima kdo izkušnje, kako je natisnjena fotoknjiga z digitalnim tiskom pri Birografika BORI, Ljubljana?

Kot vidim iz njihovega cenika stane fotoknjiga A4 ležeče, 12 listov obojestransko, trda vezava 20€ + DDV.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati