0   

Ivo Bojc @scamin 16. Dec 2008, 15:19

Nekaj je narobe pri ocenjevanju v galeriji. Skoraj vse fotografije dobijo oceno 5, ne glede na to, če si jo res zaslužijo ali ne (seveda velja to tudi za moje fotografije). Tudi sam sem se podredil temu nepisanemu pravilu; "da ne bi bil kdo morda užaljen, mu dajmo raje 5".
Predlagal bi, da se ocenjuje v procentih oz. pikah, torej od 1 do 100.
Fotografije, ki ne presežejo ocene 50 po petih ali desetih glasovanjih, naj ostanejo v čakalnici. S tem bi bilo možno ocenjevanje vseh fotografij, boljša polovica pa gre v galerijo. Mejo 50 pik se lahko seveda tudi poviša po presoji administratorjev. Morda bi bilo bolje mejo postaviti pri 60 pikah, kot je to primer pri ocenjevanju na fakultetah.
Pri takšnem razponu možne ocenitve, ocene v višini 100 pik ne bodo več tako množične.
Variacija zgoraj opisanemu sistemu bi lahko bile ocene od 1 do 10, z natančnostjo desetinke (npr. ocena 7.6) ali pet desetink (npr. ocena 7.5).

LP

scamin
 0   

dobran laznik @marcelmai 16. Dec 2008, 16:23

ne glede na vse je prav, da se vsake toliko čase privleče na dan ta že 100x prežvečen problem. Da se mogoče za 2 dni folk malo zamisli nad bedno idejo ocenjevanja na tak način.

Pravkar sem pogledal med zadnje komentarje in ocene, na treh podstraneh, kolikor se jih da pogledat, ne najdem nič drugega kot oceno pet zvezdic. Bravo. Dosegli smo tak nivo kvalitete, da ga je nemogoče preseči. Sami presežki.

Saj konc koncev se ni za čudit, če pa komentarje in ocene v glavnem podajajo totalni začetniki, ki na fotografiji ponavadi vidijo vse drugo kot pa znanje in kreativnost fotografa.
 0   

Bostjan @Archie 16. Dec 2008, 17:12

O kakšni galeriji vidva to?
.........................................
Sem že pred meseci nehal spremljat in ocenjevat.. Non stop +/- ene in iste fotke enih in istih avtorjev z eno in isto oceno po principu ti meni, jaz tebi. Zaradi tu pa tam kakšnega presežka, ki ga prezrem, se pa ne sekiram.

In najbolj pogost komentar k petim zvezdicam .. lepe barve!!!??? sleep
 0   

Aleš Čadež @AlsCdz 16. Dec 2008, 18:54

slabše kot je trenutno ne more biti, tako da se lahko veselimo kaj nam bo prinesla pomlad:)
 0   

iztok @izo 16. Dec 2008, 19:03

hmm, jst v galeriji vidim prav fine fotke, tako da ne vem, če je res tak podn..
in zakaj bi moral vsi 5-tke talat, ne vem, dejte ocenit po svoje (seveda z konstruktivno oceno in komentarjem), pa je, ne pa nehat ocenjevat..
itak pa že stokrat premleta tema..
 0   

brane4 @brane4 16. Dec 2008, 19:47

ACsef
(slabše kot je trenutno ne more biti, tako da se lahko veselimo kaj nam bo prinesla pomlad:)

kaj potem delaš tukaj sploh????...
 0   

Aleš Čadež @AlsCdz 16. Dec 2008, 19:53

Citiram:
kaj potem delaš tukaj sploh????...

gledam dobre/odlične fotke (tu sploh ni dvoma da je ogromno dobrih fotk), sem na forumu, berem teste, iščem kake linke, etc.... Kot slabo sem ocenil zgolj sistem ocenjevanja/kritiziranja fotk. Pa niti ne morem rečt da je sistem slab (ok lahko bi bil večji razpon ocenjevanja, pa mogoče kakšne omejitve), ampak ljudje bi mogl bit bolj kritični.
 0   

Danijel Žagar @Danijelz 16. Dec 2008, 19:55

Te ocene so popolnoma odveč.
1. ni enotnega merila za ocenjevanje (ga tudi ne more biti, o strukturiranem načinu ocenjevanja pa je bilo že prelitih nekaj pixlov)
2. če je v galeriji, je to že neko priznanje, da je vredna vsaj 3 zvezdice (v teoriji).
3. tudi če bi hotel dati sliki 6 zvezdic, jih ne moreš, dokler je slika v čakalnici. Torej moraš počakati, da se zdi dovolj dobra tudi posvečenim ali zadostnemu številu neposvečenih.
4. Kavelj 22: če hočeš sliki dati eno zvezdico ker je slaba, moraš počakati, da je dovolj dobra za galerijo. bigeek
5. Kje je pri vsem naštetem logika rubrike "hall of fame" ??

in še bi se našlo.

Jaz pri objavljanju označim "pridobiti predloge", torej brez ocen. No, izkaže se da sem kljub temu fasal nekaj zvezdic, boh jih božegnaj. Kljub temu, moje mnenje je, da ocene samo dajejo potuho nekonstruktivnemu komentiranju, češ, saj je vse zajeto v zvezdicah.

V izogib problematiki ocnjevanja "jaz tebi ti meni" bi lahko podaljšali čas skritega avtorstva (čeprav nas je res že lepo število, ki uporabljamo določen okvir in/ali podpis...)
 0   

M_M @M_M 17. Dec 2008, 00:34

Psi lajajo in karavana gre naprej thumbsup
[url]http://matjazmercnik.net[/url]
 0   

Dejan @dmdm 17. Dec 2008, 01:19

dragi moji, forum je izrdeno koristna zadeva saj na enem mestu izveš vse kar potrebuješ, vendar zapomnite si forum ni demokracija.
Na forumih vlada kler moderator ki je alfa in omega njegova priležnica so trgovci ki poleg njega krojijo forum. Seveda je vse v denarju. Ker brez denarja tudi forumi ne bi obstajali. Zato potegnite od foruma tisto kar vam daje in niti slučajno ne pomislite da bi ga krojili vi četudi z dobrimi idejmi. Meni je ta forum prinesel samo dobro, če odmislim svice, ki zavijajo čokolado in kupujejo pajkce, ki plezalo gor pa dol po LCD-jih in jim nič ni jasno in na pamet govorjenje to so pač moje napake.

AMEN.

ps: pa brez zamere
pss: zdej pa udri po jaranu....
 0   

iztok @izo 17. Dec 2008, 01:32

dmdm je napisal/a:
dragi moji, forum je izrdeno koristna zadeva saj na enem mestu izveš vse kar potrebuješ, vendar zapomnite si forum ni demokracija.
Na forumih vlada kler moderator ki je alfa in omega njegova priležnica so trgovci ki poleg njega krojijo forum. Seveda je vse v denarju. Ker brez denarja tudi forumi ne bi obstajali. Zato potegnite od foruma tisto kar vam daje in niti slučajno ne pomislite da bi ga krojili vi četudi z dobrimi idejmi. Meni je ta forum prinesel samo dobro, če odmislim svice, ki zavijajo čokolado in kupujejo pajkce, ki plezalo gor pa dol po LCD-jih in jim nič ni jasno in na pamet govorjenje to so pač moje napake.

AMEN.

ps: pa brez zamere
pss: zdej pa udri po jaranu....

hmm, precej močne besede nekoga z trenutno 9 objavami... in ja, kopamo se v denarju, zasluženem s tem forumom laugh
 0   

Dejan @dmdm 17. Dec 2008, 01:43

izo samo tko je in vsi forumi imajo v pravilih zapisano da se čez trgovce in sponzoje grdo ne govori, Vsekakor vam želim da bi bili polni denarja ker sem zato pač ste tukaj. Vsekakor se strinjam s tabo, da če bi kdo imel boljši forum naj si ga pač naredi in tam piše kar hoče...

Še enkrat moje pisanje res ni zlonamerno in izredno spošujem kar nekdo ustvari, vendar to marsikdo ne razume.

ker spet pišem iz glave in ker je bil svet, ko sem se rodil, še črmo bel in ker zajčki, ki se jim prikazujejo svizci spet brusijo nože ....

zares AMEN.

LP, Dejan

PS pa nč nimam proti če vs ta šit k sva ga natipkala pobrišeš, sej itaq vsi spijo
 0   

Bostjan @Archie 17. Dec 2008, 08:49

dmdm je napisal/a:
izo samo tko je in vsi forumi imajo v pravilih zapisano da se čez trgovce in sponzoje grdo ne govori,

Kje si pa to na slo-foto najdu?

Slo-foto forum je zagotovo eden najmanj moderiranih forumov.

Slo-Foto zakon

To pa zato, ker se adminu in kompaniji že dolgo ne da brat vseh teh budalaštin, ki jih tle tipkamo thumbsup laugh
 0   

Robert Novak @novak000 24. Jan 2009, 08:47

mal z zakasnitvijo pa vseen

se povsem strinjam z napisanim...res je tukaj problem z ocenjevanjem...je blo prej brez čakalnice bolše..

mogoče bi blo treba spet to nardit, da je samo galerija, kjer se lahko ocenjuje z ocenami 1-10. potem pa se (če že hočte met same lepe slike) slike z oceno manj kot pet odstranijo iz galerije...

aja...pa mislm da bi blo zelo dobro, če bi se uvedla nazaj vrstica EXIF. Kajti mislm da ni bistvo tega foruma samo to da se objavijo slike in se potem pobere 5 zvezdic za to, pač pa da se še kdo kaj nauči. Tiste, ki pa nimajo EXIF-a pač ne morejo biti objavljene.

Par predlogov (sej vem da se bodo našli ekstremi, k bodo potem EXIF spreminjali, ker je to strogo zaupna stvar smile )

Lep pozdrav...
 0   

Tomislav @tomaz_urh 24. Jan 2009, 10:57

Archie je napisal/a:
O kakšni galeriji vidva to?
.........................................
Sem že pred meseci nehal spremljat in ocenjevat.. Non stop +/- ene in iste fotke enih in istih avtorjev z eno in isto oceno po principu ti meni, jaz tebi. Zaradi tu pa tam kakšnega presežka, ki ga prezrem, se pa ne sekiram.

In najbolj pogost komentar k petim zvezdicam .. lepe barve!!!??? sleep

se pridružujem mnjenju....v celoti
sicer kdo pa so sploh ocenjevalci
imajo imena priimke?
lp
tom
 0   

Dejan @dmdm 24. Jan 2009, 13:26

jest sm enkrat komentiral ali si "IN" ali pa "HDR"
to je vstopnica za galerijo...
 0   

Marjan Krebelj @Nikio 25. Jan 2009, 17:49

To je že milijonkrat predebatirano. Enkrat sem tudi jaz že izgubil živce https://www.slo-foto.net/ftopict-12550.html sedaj pa ne spremljam več ne formuma, sploh pa ne galerije. Mogoče 1x na teden, da vidim, če je kaj novega med "fotografskimi dogodki", več pa res ne. Ne ljubi se mi s tem ukvarjat, sploh pri obilici drugih portalov (sori Luc, smo frendi naprej, ampak res nima smisla...).
[url=http://my.opera.com/Nikio/blog/][size=11:2222f2fe55][color=darkred:2222f2fe55]Blog[/color:2222f2fe55][/url][/size:2222f2fe55] - [url=http://photo.net/photos/marjan][size=11:2222f2fe55][color=darkred:2222f2fe55]Portfolio[/color:2222f2fe55][/url][/size
 1   

Jernej Lasič @Sviri 26. Jan 2009, 12:48

tudi meni se zdi tole katastrofa, pa sem pri ostalih debatah molčal. ampak sedaj imam pa tud jaz dosti tega.

vsak ogaben hdr z navitimi barvami, brez kakršnekoli kompozijie ali zgodbe, dobi oceno 5 in komentar v stilu "hudo", "lepe barve", "zakon". čista bedarija. da ne omenjam objavljanja skoraj identičnih fotk, pa ne samo enega userja.... zgleda je sedaj sezona osamljenih dreves v ČB in to objavljajo eni in istu userji, vsak po par fotografij. vsaka pa, seveda, dobi 5 zvezdic in enega od zgornjih komentarjev.

ko pa napišeš komentar, da fotografija ubistvu ni nič posebnega in so samo navite barve, pa dobiš odgovor v smislu "ja, to je njegov stil in zato si zasluži 5".

hvala lepa za tak odnos, ga ne rabim. tudi mene vedno manj mika objavljanje na tem portalu ravno zaradi takih userjev, ki pišejo komentarje tipa "zakon barve, hudo, petka" samo zato, da dosežejo potrebno število komentarjev za lastno objavo.

in potem tiste spodobne fotografije ki dejansko so dobre izginejo v senci ogabnih, ponavljajočih se HDRjev in že 100x prežvečenih motivov. samo kaj češ, če so pa lepe barve upset

pa upam da kdo od teh userjev prebere ta topic.
Zahvala: maki84
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

iztok @izo 26. Jan 2009, 13:51

no, no, malo bo treba tudi po svoji vesti potrkat. tole pač ni portal profesionalne, izrazne fotografije (ok, se kje najde kakšna) in vsak amater začne z klasičnimi motivi, ki se radi ponavljajo. tako pač, verjetno ste tudi sami začeli tako, zato ni treba drugih glede tega obtoževat. pri 8k uporbnikov portala je tudi nemogoče pričakovat, da bo vsak nekaj svojega fotkal, tako pač je.
vsi tisti, ki pa imate toliko energije za zgražanje nad fotkami, če imate tolk višjo raven fotografije in znanja, ustanovite skupino ocenjevalcev in se lahko naredi še poseben izbor, kjer bo ocenjevala samo žirija ipd, in se lahko 1x mesečno potem še to naredi, recimo. vendar v tem primeru bo treba tudi kaj naredit, ne samo nergat, tu se pa potem vse vstavi, ne?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati