0   

Blaž @Jazzi 16. Dec 2008, 19:03

Torej ima kdo izkušnje? Tamron je novi model medtem ko je canon star preverjeni. tamron je malce dražji. Ali tisti L pri canonu kaj odtehta?
Uporabljalo bi pa se za slikanje zunanjih športov. 2.8 je lahko portretni objektiv ali je 4 tudi lahko?
 0   

iztok @izo 16. Dec 2008, 19:13

L ima boljše ostrenje, zgradbo, verjetno manj ca-ja pri odprti blendi ipd. tudi f/4 pri 200mm je lahko komot dovolj odprto za portret (razen res za min dof, da bom bolj razumljiv), sploh na ff.
je pa seveda tudi f/2.8 blenda nekaj vredna, seveda če je sploh uporabna, če imaš mehko sliko in ca, najbrž kaj dosti ne pomaga. vseeno je tmaron po mojem kr fina izbira, le glede ostrenja ipd je marsikaj slišat..
dam še razmerje blend, da se vidi razlika. največje efekt se naredi pod ali pa do f/2.8 glede bokeh-a.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/87/Aperture_diagram.svg
 0   

Blaž @Jazzi 16. Dec 2008, 20:20

Hvala, kaj pa za fotoaparat v navodilih sem prebral da je AF občutljiv 2x bolj pri objektivih z večjo zaslonko od 2.8 oziroma nekaj v tem smislu. Koliko je opazno to v praksi. Recimo za rally je fino met hitro ostrenje. Po eni strani bi pa uporabil še kdaj pa kdaj kot portretni objektiv. Zdaj nevem koliko je ta razlika med hitrostjo ostrenja med canonom. Sem prebral da je pri tamronu počasno, samo jaz nevem koliko je to počasno? Tako počasno da je že na meji uporabnosti ali le malo počasneje kot pri canonu?
 0   

Simon @partyzan10 16. Dec 2008, 20:23

Jst sem v isti dilemi. Uporablov pa bi ga na vseh področjih. Športi na prostem (nogomet, avtošporti)in v dvorani, ter za koncerte. Poleg bi pa kupil še konverter 2x. Ali blenda ali kakovost slike pade če uporabljam še konverter? Kaj bi priporočali?
 0   

iztok @izo 16. Dec 2008, 21:10

Jazzi je napisal/a:
Hvala, kaj pa za fotoaparat v navodilih sem prebral da je AF občutljiv 2x bolj pri objektivih z večjo zaslonko od 2.8 oziroma nekaj v tem smislu. Koliko je opazno to v praksi. Recimo za rally je fino met hitro ostrenje. Po eni strani bi pa uporabil še kdaj pa kdaj kot portretni objektiv. Zdaj nevem koliko je ta razlika med hitrostjo ostrenja med canonom. Sem prebral da je pri tamronu počasno, samo jaz nevem koliko je to počasno? Tako počasno da je že na meji uporabnosti ali le malo počasneje kot pri canonu?

2.8 blenda te nič kaj dosti ne pomaga, če je potem motorček in af "logistika" v objektivu ipd povprečna. kar se tega tiče, je zmeraj boljše imet "original", ker se verjetno najbolje razume z fotičem. sigma, tokina, tamron ipd še vedno nimajo pravic na canonov af sistem in delajo svoj reverse inženiring, če se lahko malo po kmečko izrazim, kar seveda ne daje nekih optimalnih rezultatov.
aja, pa tamron 70-200 nima usm načina ostrenja, ampak "klasičen" motorček, kar bi moral omenit že prvič zraven že napisanega.
vse to seveda je pomembno za šport, sledenenje objekta ipd, za statične objekte ipd pa seveda skoraj nepomembno.
 0   

Bojan Stepancic @bododo 16. Dec 2008, 21:16

Imel sem oba objektiva. Tamron ima manj CA-ja kot l f4 objektiv. V bistvu je optično nekoliko boljši, oster tudi pri f2.8, vendar tudi 70-200 f 4 ni slab pri odprti zaslonki. Canon ima definitivno boljši in hitrejši AF sistem, glede na to da pa ni zatesnjen pa se pri kvaliteti izdelave ne razlikuje dosti od Tamrona, druga pesem je pri 70-200f4is ki je zadihtan in optično še malo boljši od verzije brez is-ja.

Če rabiš objektiv za fotografiranje v slabi svetlobi in zaslonko f2.8 potem vsekakor Tamron. Če pa boš fotografiral šport v dobrih svetlobnih pogojih pa je boljša odločitev Canon 70-200 f4. Vsekakor pa v nobenem primeru ne boš kupil slabega objektiva.

šel link do mojega testa:
http://www.e-fotografija.si/templates/?a=1601&z=1
 0   

Gregor Gomboc @George 16. Dec 2008, 21:18

partyzan10 je napisal/a:
Jst sem v isti dilemi. Uporablov pa bi ga na vseh področjih. Športi na prostem (nogomet, avtošporti)in v dvorani, ter za koncerte. Poleg bi pa kupil še konverter 2x. Ali blenda ali kakovost slike pade če uporabljam še konverter? Kaj bi priporočali?

kakovost pade.

Pri 2x konverterju izgubiš 2 zaslonki.
Iz f2,8 nastane f5,6. Na f4 objektiv 2x konverterja (brez lepljenje kontaktov) sploh ne moreš dati, če hočeš ohraniti AF.
 0   

iztok @izo 16. Dec 2008, 21:29

no, da ima tamron manj ca-ja kot L je malce hrabro rečt, ne bom pa trdil, da ni res. bi moral na konkretni sliki (v pravilno "slabih" pogojih seveda) videt, da me prepriča. namreč, pri mojem 70-200/4 me zmeraj preseneti, kako skoraj ni ca-ja, tudi pri zelo kontrastnih robovih ipd.
tesnila tudi niso ravno merila za kavlieto izdelave, je včasih treba tudi znotraj objektiva pogledat grin: optična zasnova is verzije (govorim seveda o canonu) je enaka kot stare, če prav vem, razen zadnjega sklopa z is-jem. če stara verzije nima večjih problemov z ff/bf, je orenk oster tudi pri odprti blendi, to je tudi čar tega modela (tako is kot ne-is verzije).
seveda pa je tamron tudi dobra izbira, da ne bo izgledalo pristransko(verjetno največ za denar), vendar pri teh goriščnicah zna biti af zelo pomemben, kar je mene malce odvrnilo od tega objektiva (sem ga imel nagledanega).
 0   

Blaž @Jazzi 16. Dec 2008, 22:53

Hvala, sem prebral test in vbistvu sploh ni nič slabega napisanega razen malce poćasnega af. Kaj pa še sigma ki ima HSM motorček? Če pogledam ceno je podobna tamronovi. Samo sem pa bral da je oprično slaba. No kakorkoli že hvala za komentarje odločit se bom moral ali hitrjše ostrenje ali eno zaslonko več, Če pa bo kakršna koli akcija za canon bom pa vsekakor tega vzel.
 0   

Žiga @zcetrt 16. Dec 2008, 22:55

Jaz sem se odločil za Sigmo 70-200 2.8. Zgrajena zelo dobro , AF pa res hiter. Imam jo na Nikonu.
 0   

j @sikoj 16. Dec 2008, 23:58

@bododo

a si mogoče tamrona tudi na FF aparatu sprobal, ker kolikor vem, si imel prej 5d, na tvojem blogu pa sem tudi opazil, da si že novo 5dmkII v rokah držal...

Namreč, v kratkem mislim nabaviti staro 5ko, zraven pa mislim nabaviti še en, v prvi vrsti portretni in objektiv za koncerte, pa sem nekako neodločen med tamronom( en tak allround, soliden objektiv) in canonovim 135L(optično vrhunsk z f2, a bolj omejen), katerega uporabljaš tudi ti.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati