0   

Aleš Čadež @AlsCdz 17. Dec 2008, 22:13

Pozdrav

V naslednjih dneh (mam naročen) bom dobil nov objektiv tokina 11-16. Zdej pred nakupom ga bom stestiral, ker (prvič kupujem širokokotni objektiv - če smo natančni bom prvič sploh fotkal s takim objektivom) sem velik prebral in baje so tele objektivi lahko "z napako" neostri.
Torej zanima me vaš način, kako vi testirate objektiv (v trgovini oz. pred trgovino, torej nekaj minut - ne bom ga pa nosil naokrog). Bom pa potem lahko šel domov in pogledal tud fotke na compu pred nakupom.

hvala za nasvete
lp
 0   

Aleš Čadež @AlsCdz 18. Dec 2008, 15:29

ok...zgleda da nobeden zaenkrat.
No uglavnem bil sm v trgovini, naredu nekaj testnih fotk na različnih zoomih na različnih blendah.

Če bi bil kdo pripravljen pomagat in podat svoje mnenje o ostrini fotk nej mi pošlje na zs svoj mail, pa mu bom poslal fotke.

Hvala in lp
 0   

j @sikoj 18. Dec 2008, 15:57

Daj prilepi tu, če se ti da, 100% izreze iz sredine ter levega in desnega dela, pri f2.8 in recimo pri f8...

Me zanima tale tako opevana kvaliteta tega objektiva...
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 18. Dec 2008, 16:05

pipetkarji laugh
[url]http://photoziga.blogspot.com/[/url]
Remove the front cover from the lens before photographing!
 0   

Aleš Čadež @AlsCdz 18. Dec 2008, 16:14

če bi se samo rad izognil nakupu decentriranga objektiv še nism pipetkar...
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 18. Dec 2008, 17:16

ACsef je napisal/a:

Če bi bil kdo pripravljen pomagat in podat svoje mnenje o ostrini fotk nej mi pošlje na zs svoj mail, pa mu bom poslal fotke.

Hvala in lp

to so zame pipetkarji yes če ti je tebi fotka narejena s tem objektivom ok, zakaj rabiš da ti eni xzy podajajo mnenje?
a vidiš megleno, pa raje drugim zaupaš da povejo mnenje o ostrini?
pismo, vsi gledate te 100% crope, kot da bi vsi delali fotke za na jumbo plakate, večina pa jih sam na netu objavlja v max velikosti 800x533 smile
 0   

Aleš Čadež @AlsCdz 18. Dec 2008, 17:28

Lej kot sem napisal v prvem postu. Prvič kupujem WA in nikol še nism mel priložnosti fotkat s tako širokim zoomom. Prosil sem za pomoč, tok da bi mi nekdo reku da je ostrina čist normalna za tak tip objektiva in to je to.

Drugač pa ne mormo bit vsi tko ql kot ti, jebat ga.
 0   

ogabe @ogabe 18. Dec 2008, 17:40

ZiZa je napisal/a:
to so zame pipetkarji yes če ti je tebi fotka narejena s tem objektivom ok, zakaj rabiš da ti eni xzy podajajo mnenje?
a vidiš megleno, pa raje drugim zaupaš da povejo mnenje o ostrini?
pismo, vsi gledate te 100% crope, kot da bi vsi delali fotke za na jumbo plakate, večina pa jih sam na netu objavlja v max velikosti 800x533 smile

Se strinjam, ce ti je slika vsec, je to to. Ali ima napake... sigurno, samo dovolj dobro moras pogledati, ampak to je pri vseh enako. smile
[url=http://www.photo.si]PhotoSI[/url]
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 18. Dec 2008, 17:46

upset lej sj zdj me ni treba nč podrkavat da sem ˝ql˝. povedu sm ti le to, da če ti je fotka, ki je nastala s tem lensom ok, pol fotkej dalje in ne analizirat ene klinčeve fotke na 100x povečavi in iz nje narest doktorat.

naj ti lens pridno služi.
 0   

Aleš Čadež @AlsCdz 18. Dec 2008, 17:53

ok nima smisla, priznam pipetkar sem. Cele dneve samo iščem po fotkah kje je kak pixel napačen. Včasih raje celo doma ostanem kot da bi šel fotkat, samo zato da na starih fotkah iščem kje kakšna ni bila ostra in pol menjam objektive. To pa še ni vse. Če slučajno kje ugledam kak CA objektiv direktno zalučam čez okno. Doma imam celo paleto tistih listov za testiranje distortion-a, najbolj me pa razhudi ko kje opazim vinjetiranje. Vinjetiranja enostavno ne prenesem.

Oh ja mi pipetkarji...

lep pipetkarski pozdrav!

edit: nobenega namena nism mel analizirat pri 100% povečavi, samo hotel sem potrditev od nekoga ki ima izkušnje in se spozna, da mi pove, da objektiv ni decentriran. To je vse kar sem hotel.
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 18. Dec 2008, 18:07

ACsef je napisal/a:
ok nima smisla, priznam pipetkar sem. Cele dneve samo iščem po fotkah kje je kak pixel napačen. Včasih raje celo doma ostanem kot da bi šel fotkat, samo zato da na starih fotkah iščem kje kakšna ni bila ostra in pol menjam objektive. To pa še ni vse. Če slučajno kje ugledam kak CA objektiv direktno zalučam čez okno. Doma imam celo paleto tistih listov za testiranje distortion-a, najbolj me pa razhudi ko kje opazim vinjetiranje. Vinjetiranja enostavno ne prenesem.

Oh ja mi pipetkarji...

lep pipetkarski pozdrav!

edit: nobenega namena nism mel analizirat pri 100% povečavi, samo hotel sem potrditev od nekoga ki ima izkušnje in se spozna, da mi pove, da objektiv ni decentriran. To je vse kar sem hotel.

ti ni pomoči...
 0   

iztok @izo 18. Dec 2008, 18:11

ste pa res zatežili človeku. verjetno ima vso pravico se vprašat o brezhibnosti kupljenega objektiva, ki verjetno ni bil poceni. in najbrž se malce boljši objektiv kupi ravno iz razlogov, vidnih pri "pipetkarstvu". sej ne rečem, nekateri res pretiravajo (tako kot drugi pretiravajo iz kontra cone) v tem, samo posploševat pa res ni treba..
acsef, sprintaj si recimo tole tarčo (lahko tudi sam kaj izrišeš itd)
http://www.graphics.cornell.edu/~westin/misc/ISO_12233-reschart.pdf
na a3 ali kaj podobnega, jo prilimaj na ravno podlago. potem probaj čim bolj točno naštimat kader, da ti točno ustreza linijam (to je najbolj pomembno) in pa 3:2 izrezu, v katerem je približno leica format oz več ali manj vsi dslr-ji (pustimo zdej oly scene ipd).
no, zatem naredi par posnetkov (seveda ob točnem fokusu na center) ob recimo različnih zaslonkah in primerjaj izreze po vogalih. če recimo en vogal ali pa recimo desna ali levo stran zelo odstopa po ostrini, se lahko uprvičene vprašaš, če ni kakšne leča zamaknjena ipd. se dogaja in ne sploh tako redko, vrjemi..
 0   

j @sikoj 18. Dec 2008, 19:24

Ma kaj ste eni tak nataknjeni. laugh
 0   

Stane Crnjak @staneC 18. Dec 2008, 21:14

Ma objektiv je že fajn sprobat pred nakupom oz se dogovorit za zamenjavo, če rezulatati niso zadovoljivi. Ne moreš pa pričakovat, da bo poceni objektiv imel rezultate kot pro-objekitv.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati