0   

Elvis @Turtle 19. Dec 2008, 02:38

A mi lahko kdo pove, kako bi naredil v PS Contact sheet za A4 format list iz ene same slikice 4x6 cm, ki bi se ponavljala čez celo stran, npr. 3X po vodoravni liniji in 6-7x po navpični. Jasno mi je kako to naredim iz več različnih slik, ne vem pa kako samo z eno.confused
Hvala za morebitne odgovore. smile
 0   

Aleš @lial 19. Dec 2008, 07:27

Če že mora biti v PS, je vedrjetno ena od možnosti - preimenovanje iste fotke v več imen. Iz originalne lokacije jih pastiraš v drugo mapo, preimenuješ pa tako naprej.

Vendar je po mojem mnenju tak contact sheet veliko lažje narediti v Wordu.
 0   

Elvis @Turtle 19. Dec 2008, 08:10

Ja, saj s preimenovanjem in dupliranjem fotk vem, da se da (je enako kot če bi uvozil več različnih fotk), me pa zanima, če obstaja kakšen ukaz, kjer se to da naredit direkt iz ene fotke.
 0   

brane4 @brane4 19. Dec 2008, 13:28

copy - paste...
 0   

ogabe @ogabe 19. Dec 2008, 14:00

Ce imas samo 20 slik, razmnozis layerje v eno smer (recimo 3x v vodoravni smeri), te 3 zdruzis, ter jih 6x multipliciras se v navpicni smeri. Manj kot pol minute dela grin
[url=http://www.photo.si]PhotoSI[/url]
 0   

Elvis @Turtle 21. Dec 2008, 11:48

OK hvala! Sem pač rešil s copy-paste... thumbsup
 0   

Boštjan @Racman 8. Jan 2009, 10:19

Kaj pa če originalno sliko spremeniš v vzorec (Edit - Define pattern...), pa ga potem s Paint Bucket 'razliješ' po prazni A4 veliki sliki? Če vzorec uporabiš za Pettern overlay v Layer style, mu lahko celo nastaviš skalo in s tem reguliraš število ponovitev vzorca na praznem listu. Upam, da ni preveč zapleteno.
 0   

Aleš @lial 8. Jan 2009, 10:39

Očitno je to pravi odgovor, Racman !
Ne vem pa, če Turtlu še koristi, bo pa za koga drugega lahko zanimivo.

Sam sem že postavil zadevo v 'spomin' (*.txt)

LP
 0   

Elvis @Turtle 9. Jan 2009, 03:31

Hvala Racman. Sicer sem zadevo potreboval pri izdelavi novoletnih čestitk, bo pa še kdaj drugič prav prišlo. Sem probal naredit po tvojem nasvetu in je kar OK izpadlo, še največ časa sem porabil pri določanju velikosti patterna v Layer Stylu, da se mi je izšlo po meri (to bi bilo morda lahko bolje rešeno v PS). Še enkrat hvala in upam še za kakšno "pomoč" tudi v prihodnje... thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati