0   

Simon @partyzan10 19. Dec 2008, 08:40

Imam težave pri fotoaparatu, če uporabljam programa AV in TV. Na koncertu in pa tudi na prostem mi naredi sliko zelo temno.

Primer: Slikal sem v načinu M in imel zaslonko 2,8 in čas 1/250, potem se nastavil na AV in slikal in mi je izbral čas1/1000. Enako se mi dogaja na programu TV, mi zaslonko zelo zapira in zopet nastene zelo temna slika.
V čem je problem? Uporabljam Canon 350d.

Že v naprej hvala za pomoč.
 0   

Žiga @zcetrt 19. Dec 2008, 11:29

Kako imaš nastavljeno merjenje svetlobe? Točka, delno porazdeljeno ali uravnoteženo? Podosvetlitev (-2 EV) ali kaj takega?
 0   

Simon @partyzan10 19. Dec 2008, 13:16

Imam uravnoteženo in na 0.
 0   

iztok @izo 19. Dec 2008, 14:29

na koncertih ti znajo reflektorji ipd zmest merjenje svetlobe, ko utripajo ipd. je mogoče bolje M način uporabljat, če je preveč živo na odru, kaj pa vem. Odvisno je tudi ob objektiva, nekateri rabi več kompenzacije, drugi manj. sicer teoretično naj ne bi bilo razlik, v praksi pa so (sploh glede nazivne vrednosti zaslonke ipd). jst na mojem 30d moram nucat 2/3 blende za dosvetlitev, da dobim uravnotežen histogram, recimo, včasih cel več, včasih manj, pač odvisno kaj fotkaš in kak način merjenja izbereš. in ne pozabit da merjenje dela na 18% sive in vidi v čb (vsaj pri canonu, nikon vidi v barvah, za te nove liveview zadeve pa nisem ziher).

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati