0   

Klemen @DkleMAN 22. Dec 2008, 14:53

Zdravo,

zanima me, ali ima kdo izkušnje z obema objektivoma ali celo kašne side-to-side primerjave...
Zasledil sem, da sigmin objektiv -če nima problemov s front in back focusom- daje bolše rezultate od konkurenčnega.
Na neki sumljivi primerjavi pa je bilo prikazano to, kot da je sigmin 50 mm bližje 40 mm (očitni širši kot).

obljektiv bi uporabljal na FF (canon 5DmarkII), torej kateri je boljša izbera?

Canon EF 50mm f/1.4 USM ( 223.387 EUR )
ali
Sigma AF 50mm f/1.4 EX DG HSM ( 316.396 EUR )

lp
 0   

Peter Atanackov @Geo 22. Dec 2008, 15:10

Kje pa si našel sigmo za taksno ceno ?

Jaz bi drugače na tvojem mestu kupil Sigmo. V vsem je boljša razen v hitrosti ostrenja, Canon je malo hitrejsi.
 0   

iztok @izo 22. Dec 2008, 15:23

vsem objektivom se malo menja goriščica med ostrenjem in to včasih sploh ne v tako majhnem procentu (recimo pri makro objektivih ipd, kjer je hod velik, ali pa pri zumih z velikim faktorjem med kratko in dolgo goriščnico).
mislim, da je nazivna goriščnica določena pri fokusu na neskočnosti, medtem, ko se recimo večinoma objektiv (vsaj v tele območjih ipd) uproablja bolj pri min. razdaljah ostrenja (portret ipd).
sicer odvisno, kako je rešeno zumiranje on ostrenje v samem objektivu, ampak vseeno je prav, da omenim.
vem recimo za primer, kjer je npr. fiksni canon 135 imel večjo povečavo na bližnji objekt kot ena sigma 18-200 (nisem ziher, če ravno ta objektiv, samo za primer) pri 200 mm.
kr probajte kadrirat eno zadevo in potem premikat fokus od ene skrajne pozicije do druge in medtem opazujte kader. verjetno bo marsikdo šokiran, kakšne razlike znajo bit..
 0   

Klemen @KSi 29. Dec 2008, 18:46

He he, to pa tudi mene zanima kje si videl sigmo po tej ceni. Če mi jo kdorkoli ponudi po tej ceni jo kar takoj vzamem.
 0   

Bojan Stepancic @bododo 29. Dec 2008, 19:27

Cena je res malo za lase privlečena...

Za FF bi bila Sigma nekoliko boljša zaradi manj vinjetiranja ter boljše ostrine pri robovih na FF... Canonov 50 f1.4 je sicer starejši objektiv vendar lepše ostri in se manjkrat zmoti... če boš slikal v slabi svetlobi pri odprti zaslonki potem je Canon vsekakor boljša izbira za manj denarja...
 0   

Miran @Fotograff 29. Dec 2008, 21:02

Sigma je od 1,4 pa 4,0 bistveno ostrejša od canon objektiva 1,4 50mm na FF torej če misliš slikati ob slabši svetlobi je sigma definitivno bistveno boljša izbira, na forumih jo nekateri primerjajo celo s canon 50 mm 1,2, glede hitrosti in točnosti ostrenja AF sam z njo na Nikon D700 nimam nobenih problemov..... grin
 0   

Klemen @DkleMAN 6. Jan 2009, 17:17

http://www.bhphotovideo.com/

pa poglejte ceno smile
 0   

Andrej @Pophotnik 6. Jan 2009, 18:33

DkleMAN je napisal/a:
http://www.bhphotovideo.com/

pa poglejte ceno smile

Itak, potem si pa svizec s folijo rit obriše. Kaj pa carina, štacuna je v ameriki:

Sigma Normal 50mm f/1.4 EX DG HSM Autofocus Lens for Canon SLR:

* Mfr#
* 310-101
* B&H# SI5014C

* Price: $ 488.90
* Instant Rebate: - $ 49.90
* Price after Rebate: $ 439.00

Na 439 $ (t. j. 329€) še 6,7% (22€) za objektiv in na vse skupaj (cena izdelka+poštnina (na njihovi strani sicer piše da je free shipping, ampak let's face it, na kritična območja nihče ne pošilja zastonj, sploh pa ne na Balkan.... smile ) še 20% DDVja in stroški carinske pošte (še dodatnih nekaj %), kar prinese nekje 27%-28% višjo ceno, kot je tista, ki je napisana na strani. Za omenjeno sigmo torej 421,12€ + poštnina oz. še nekaj € več, ker je ocarinjena vrednost izdelka + poštnine, če se nisem kje zmotil. A se splača? smile

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati