0   

Ferdinand @feliks 25. Dec 2008, 19:07

Lep pozdrav.
Imam foto PRAKTICA 750Z, s katerim pa ne morem narediti ostre slike. Mislil sem da sem kriv sam ker zatresem aparat, pa ni to, ker enako naredi hčeri na tem aparatu. Na njenem OLYMPUS FE 310 pa se ne njej ne meni to ne zfodi. Mi lahko kdo pomaga?
 0   

Aleš Čadež @AlsCdz 25. Dec 2008, 19:56

sicer nevem kakšen je ta PRAKTICA, ampak najverjetneje slikaš v bolj temnem/zaprtem prostoru in je čas ko je zaslonka/čip odprt daljši in zato pride do stresene slike. Poskusi s bliskavico ali pa še bolje zunaj ob jasnem dnevu in če bo tudi tam slika stresena je pa nekaj narobe in odpelji fotič na servis.
lp
 0   

Simke @Simke 25. Dec 2008, 20:26

Funkcija digital antishake bo poskrbela, da bodo vaše slike še ostrejše, saj aparat sam poskrbi za izbiro hitrosti zapiranja zaklopke. Tako vaše slike ne bodo več razmazane.

si poiskal v navodilih omenjeno funkcijo in jo po vsej verjetnosti vklopil
 0   

Ferdinand @feliks 26. Dec 2008, 09:33

Simke je napisal/a:
Funkcija digital antishake bo poskrbela, da bodo vaše slike še ostrejše, saj aparat sam poskrbi za izbiro hitrosti zapiranja zaklopke. Tako vaše slike ne bodo več razmazane.

si poiskal v navodilih omenjeno funkcijo in jo po vsej verjetnosti vklopil

hvala lepa za nasvet,tzo funkcijo stabilizator slike sem imel izklopljeno in prav tako sem imel izklopljeno bliskavico , tako da sedaj je pa vse OK.
 0   

Ferdinand @feliks 26. Dec 2008, 09:34

Hvala lepa obema za nasvet in lepe praznike še naprej.
 0   

Simke @Simke 26. Dec 2008, 11:05

samo da si rešil zadevo ... thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati