0   

Miha @mmmajkl 28. Dec 2008, 07:09

Ali ima že kdo izkušnje s tem foto?

Kateri bi bil primerljiv in mogoče boljši, razmerje cena kvaliteta.

lp Majkl
 0   

HroSCeK @HroSCeK 7. Jan 2009, 09:50

Včeraj kupil SX1, ki je sicer ZELO podoben SX10 (razlika je samo v tem da ima CMOS senzor in HD kamero) in moram reči da je fenomenalen! Za kompaktneža ime funkcij in manualnih nastavitev vrh glave! Kaj konkretno te pa zanima?
 0   

j @sikoj 7. Jan 2009, 11:33

Malo nazaj je kolega nabavil sx10...

Saj aparat je fajn kar se širokega spektra uporabnosti tiče, predvsem velik razpon gorišnic, fajn makro sposobnosti, video za domačo uporabo čist fajn, možnost zunanje bliskavice, vrtljiv ekranček, tudi kvaliteta slike do ISO 400 je kul, jpgji so lepi - barve lepo zasičene, tudi merjenje svetlobe je dobro poštimano...

Je pa tole ena ogromna in prav nič kompaktna stvar; pravzaprav je večji in težji od vstopnih DSLR aparatov z kit objektivi, v bistvu ne prav dosti manjši, ko sem ga postavil zraven svojega 40d...

Če ti bo to mogoče ovira, poglej še za NIkonom P80. Kvaliteta slik podobna, je pa precej kompaktnejši, manjši in seveda lažji, ima sicer par minusov, je pa tudi cena nekaj manjša...
 0   

Natasa @Tas 14. Feb 2009, 00:46

Imam ta fotoaparat od novembra in skoraj ne morem več nikamor brez njega. Ko sem ga kupovala sem preštudirala vse možne variante, razmišljala tudi o nakupu DSLRja, samo sem potem (spet po študijah pa testiranjih) ugotovila da to ni zame, glede na to da imam rada fotoaparat vsepovsod s sabo in da mi je všeč da je aparat takoj pripravljen na akcijo. Ta foto je res vedno pripravljen pa ni pomembno ali te zamika pofotografirat nekaj oddaljenega (20x zoom, pa ne me tepst ker sem napisala ta podatek v takšni obliki) ali če vidiš kaj kar bi dobro zgledalo čisto od blizu (ima tudi supermakro, s katerim ti predmet izostri tudi če se ta dotika objektiva). Ja, potem je pa tu še širokokotni objektiv. V glavnem res vse v enem. In me je malo skrbelo, glede na to da je vse v enem, da bo zaradi tega kvalteta kaj trpela, pa je bila skrb odveč. Fotke so super čiste in ostre in odličnih barv. Pri visokem ISO šuma nima nič več kot ostali digitalni fotoaparati (ga ima pa veliko, tako da sama uporabljam največ ISO 200, ok izjemoma ISO 400). Če bi še enkrat kupovala, bi kupila tri take, ne samo enga! Hehe. Am, sej ne da bi rabila tri, ampak tok sem zadovoljna z njim! smile In katerikoli drugi fotoaparat zame ne pride v poštev. Aja glede velikosti... velik je ravno toliko da ga še lahko vzameš vsepovsod s sabo. Ma perfekten je!
 0   

Igor @Umetnik 18. Feb 2009, 23:45

tako navdušenje nad nakupom lahko izrazi samo nežni spol. Dolgo izbira, ko pa izbere je njen in pika.
Bravo Tas thumbsup
Veliko lepih (fotografskih) trenutkov ti želim grin
 0   

Dejan @dejan_mik 19. Feb 2009, 07:10

Nikon P90!
 0   

Natasa @Tas 19. Feb 2009, 07:40

Hehe, hvala Umetnik! smile Ja, ful ga mam rada... pa še stopnjuje se, vsak dan bolj... moj moj... grin
 0   

mad1 @mad1 28. Sep 2009, 20:54

Zanima me če je mogoče direktno na fotoaparat namestiti
kakšne filtre (uv, PL..)

hvala, lp
 0   

Janez Novak @nickname 29. Sep 2009, 11:55

mad1 je napisal/a:
Zanima me če je mogoče direktno na fotoaparat namestiti
kakšne filtre (uv, PL..)

hvala, lp

Mislim, da ne, se pa da z adapterjem
http://lensmateonline.com/newsite/SX10SX1.html
 0   

mad1 @mad1 29. Sep 2009, 13:03

hvala, že naročil... slabih 16€ z poštnino thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati