0   

Andrej @kalbo 28. Dec 2008, 17:36

Pozdrav vsem. Vem, da si je za nakup potrebno vzeti čas in pregledati kaj ponuja trg, žal pa sem v časovni stiski. Sem priložnostni fotograf, družina, šport, morda še kaj za dušo. Še vedno fotkam na klasiko (Nikon F301), včasih sem tudi kaj razvil - čb seveda. Pred leti pa sem za pokušino kupil tudi Olympusa c-860L 1,3M, kar pa mi sedaj ne pomaga kaj dosti.

Rad bi nabavil nekaj dovolj praktičnega, kvalitetnega s primernim vsaj 5x zoomom in primerno ostrino. Na avtomatiko se kar zanesem, ročno slikam relativno malo. Seveda se mi poraja dilema velikosti in praktičnosti ter cene in zmogljivosti aparata. Glede na starega olympusa (če odmislim splošen napredk) sem kritičen do hitrosti, vzdržljivosti baterij, zamegljenosti in osvetlitve temnih delov. Pri nakupu upoštevam tudi kvaliteto podpore servisa in uporabo v Windowsih. Upam, da so smešnice, ko je potrebno ob vsakokratni menjavi baterije ponovno nastavljati datum in uro že zgodovina. Sprašujem se tudi glede kvalitete slik ob npr. 7x zoomu, kar pa si seveda želim imeti.

Glede na povedano bom vesel vaših predlogov, aparat pa bi moral biti dobavljiv takoj, saj moram nakup opraviti še v 08. Za začetek prilagam nekaj modelov, za katere se mi dozdeva da bi ustrezali. Pravzaprav ne vem ali je razlika v kvaliteti takšna kot so tudi razlike v ceni. Včasih je nekaj veljalo od kje je leča, sedaj pa je ogromno elektronike in zadevam ne sledim več. confused

1. Canon PowerShot A590 IS 134 eur ***
2. Sony Cyber-Shot DSC-W150 167 eur ****
3. Nikon Coolpix S560 177 eur
4. Fuji FinePix S1000fd 179 eur*****
5. Panasonic DMC-LZ10E-K 204 eur
6. Canon PowerShot SX110 218 eur
7. Panasonic DMC-TZ5E-K 278 eur*
8. Panasonic DMC-FZ28 356 eur**

* se najbolj nagibam
** je največ kar bi vzel ampak ne vem če bom vse rabil
*** je spodnja meja ampak se mi zdi premalo za resen nakup
**** se mi zdi zelo ugodno ampak …..sony
***** se zdi največ za najmanjšo ceno le malo velik je

lp
Andrej
 0   

boštjan @bosces 30. Dec 2008, 11:33

Namen imam kupiti fotoaparat za cirka 150€, (sorodnik ima 60 let), našel sem ta dva aparata ki mislim da bi bila primerna:

http://www.mimovrste.com/katalog/compare.php?mode=select&product_id1=1730247226&product_id2=1730267329

prosil bi vas za komentar kateri bi bil boljši, ker se jaz v te lastnosti aparatov ne razumem glih najbolj (ok v piksle in optične zoome že ostalo pa...).

Lahko pa predlagate tudi kakšen drugi model, ki bi bil starosti primeren (praktičen, priročen, pregleden)

Upam da dobim kakšen odgovor.

Hvala
 0   

Simke @Simke 30. Dec 2008, 11:42

Uzami cenejšega ...Kerga kol bo uzel bo zanga AUTOMATIKA zakon!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati