0   

Simon @partyzan10 29. Dec 2008, 13:46

Prišel sem do velike dileme kaj kupiti od teh treh objektivov Canon 70-200 4L, Sigma 70-200 ali Tamron 70-200..Rad bi da bi mi služil na vseh področjih na katerih slikam in sicer koncerti, športi (zunanji in dvoranski) in portreti.
Najbolj sem v dilemi pri hitrosti ostrenja, ker sem bral že po forumu in kar kritizitajo sigmo in tamrona, da nista dovolj hitra.

Hvala vsem za odgovore.
 0   

jukk @jukk 29. Dec 2008, 14:49

Če potrebuješ zaslonko 2.8 za temnejše prostore/koncert vzemi objektiv ki ima 2.8. Sam sem vzel sigmo 70-200 in nemorm nič rečt čez njo. Pri 70-200 F4 L pa računaj, da zraven ne dobiš držala za na stativ in sončne zaslonke. Je pa 70-200 f4 L oster in hiter. Kar se tiče tamrona pa je optično odličen vendar ima počasen AF (nima usm,hsm... motorčka za ostrenje). Pri meni je odločitev pretehtalo sigmino hitro ostrenje predvsem pa zaslonka 2.8. Je pa pomembno, da dobiš oster primerek sigme. 70-200 F4 L je večina ostrih, da o hitrosti sploh ne govorim. Torej če rabiš zaslonko 2.8 in hitro ostrenje vzemi sigmo. Če rabiš zaslonko 2.8 in nerabiš hitrega ostrenja vzemi tamrona. Če ne rabiš f2.8 in rabiš hitrost vzemi 70-200 f4 L( ta je tudi dosti lažji od tamrona in sigme)
 0   

Simon @partyzan10 29. Dec 2008, 15:02

Sedaj se nekako bolj nagibam k Sigmi, saj ima zaslonko 2,8 in dovolj hitra za slikanje športov. Kako pa je kaj odnese z telekoverter 1.4x in 2 x. Je pri zaslonki 2,8 ostra slik?
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 29. Dec 2008, 15:17

Citiram:
Pri 70-200 F4 L pa računaj, da zraven ne dobiš držala za na stativ in sončne zaslonke.

- držala za stativ ne dobiš zato, ker je objektiv lahek in če želiš pritrdit fotič na mono/tripod ga našraufaš na body.
- sončno zaslonko dobiš zdraven grin

canon 70-200 f/4 je superca zadeva, če fotkaš aktivnosti zunaj, kjer je dovolj svetlobe. Za dvoranske športe pa bi mogu mal več ISO-ta našopat.

tko da če boš res rabu f/2.8 go for sigma... al pa canon f/2.8, če maš tolk novcev.
[url]http://photoziga.blogspot.com/[/url]
Remove the front cover from the lens before photographing!
 0   

iztok @izo 29. Dec 2008, 16:18

pri vseh L objektivih je sončna zaslonka zraven (pri 70-200 f4 je ziher), če prav vem, pravtako pri večini (vsaj za is modele) teleobjektivov tudi nosilec za stativ.
o teh 70-200 objektivih je pravtako ravno pred kratkim bila debata, če se prav spomnem, dejte malo iskalnik ponucat, preden se odprejo stokrat ponovljene teme.
 0   

Aleš @lial 29. Dec 2008, 16:37

partyzan10 je napisal/a:
Sedaj se nekako bolj nagibam k Sigmi, saj ima zaslonko 2,8 in dovolj hitra za slikanje športov. Kako pa je kaj odnese z telekoverter 1.4x in 2 x. Je pri zaslonki 2,8 ostra slik?

Objektiv je odličen, le da se z starejšimi TC-ji ne razume...
Zato se je dobro najprej prepričati kateri TC bo gor, da ne bo potem jok in stok
 0   

Simon @partyzan10 29. Dec 2008, 17:32

Evo spet dilema med sigmo in canonom...Za špor boljši canon..Kako pa se kaj canon odnese na koncertih?
 0   

Miha @cedo 29. Dec 2008, 18:02

partyzan10 je napisal/a:
Kako pa se kaj canon odnese na koncertih?

Odnese se v torbi al pa vroki mimo gužve skozi glavni izhod, če imaš pa press pass, pa skozi VIP grin
 0   

Aleš Čadež @AlsCdz 29. Dec 2008, 18:14

2.8 2.8 2.8 2.8 drugače ti bo žal!!
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 29. Dec 2008, 19:27

za moj tip fotografiranja - avtomobilizem, mi še ni blo žal da nimam 2.8, ker ga preprosto ne rabim. če je premal svetlobe zvišam ISO al pa uporabim fleš, za koncerte pa dvorano zna bit pa zadeva drugačna.
 0   

Gregor Gomboc @George 29. Dec 2008, 21:28

Sigma pri ostrenju NI opazno hitrejša od Canona.
Sem jo imel in imam sedaj Canona 2,8 (menjal izključno zaradi IS).
Tudi v kvaliteti slike ne morem reči da opazim razliko.
Fokus na Sigmi je bil točen.
 0   

Ime Priimek @dunda 30. Dec 2008, 05:29

Sam uporabljam Canona 70-200 f4 IS. Špica, zares mi ni žal. Pred časom sem nekaj napisal na blogu:
http://kacnje.blogspot.com/2008/05/canon-70-200-f4-l-is-review.html
 0   

Simon @partyzan10 30. Dec 2008, 07:59

Mika me blenda 2,8. Sposodil si bom Canona pa bom testiral kako se odnese v slabih pogojin (koncertih in dovrani) potem pa bomo vidl. Kolega ki je fotograf mi priporoča canona in pravi da tiso blendo ze dvignem z isom ali pa v photoshopu.
 0   

Ime Priimek @dunda 30. Dec 2008, 08:29

Tudi jaz tako delam. Če je potreba dvignem ISO, je pa fokusiranje res gladko in hitro pri f4 IS. Ostrina, kontrasti, barve, izdelava pa ... thumbsup
 0   

Simon @partyzan10 30. Dec 2008, 08:49

Slišal sem da ima canon izjemno ostrino ter kontraste barve..Vrjetno bom najbolj po testu videl katerega vzeti.
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 30. Dec 2008, 09:23

ja, za f/4 IS in brez IS sta oba objektiva v večini primerov super. f/2.8 IS in brez IS pa nista vedno ostra... stestirat pa nabavt - morda tud sigma dobr špila...
 0   

jukk @jukk 30. Dec 2008, 09:50

Če dobiš sigmo ostro nimaš prov kej zgrešit.
 0   

Dejan @beironxx 31. Dec 2008, 08:54

Tudi jaz se odločam za Sigmo 70-200 HSM II 2.8 .... pa me je malce zbegal tale vaš nasvet "če dobiš ostro" .... kako pa bi vi stestirali ostrino objektiva pri nakupu? Mogoče kak primer?
 0   

M_M @M_M 31. Dec 2008, 09:58

Javite se vsi, ki uporabljate Sigmo in ta NI ostra. To je nekje, nekdaj, nekdo prebral na enem forumu, sam objektiva še nikdar ni vzel v roko in sedaj fila s tem glavo vsem naokrog. Posledično sedaj vsaki drugi trepeta pred nakupom tega objektiva. Sam osebno sem probal vsaj 5 teh objektivov tako za Canon kot Nikon. Nekateri so bili kupljeni novi, drugi rabljeni in pri nobenem ni težav z ostrino. Sigmo že dalj časa uporabljam tudi sam in je več kot vredna svoje cene.

JA Sigma občasno fali fokus in sicer v izjemno skrajnih primerih - zelo zelo slaba svetloba in oddaljen motiv kjer si recimo z vzorcem ki ga v pomoč ostrenju riše fleš ne more pomagati, in pri močnejši proti svetlobi. V teh primerih pa verjemite fali tudi Canon in Tamron...!
[url]http://matjazmercnik.net[/url]
 0   

Dejan @beironxx 31. Dec 2008, 10:38

Hvala lepa za tvoje mnenje, sem kar lazje zadihal...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati