0   

vlado @vlado 27. Jun 2003, 16:57

Fuji FinePix S602
Prosim napišite še kaj dobrega o tem aparatu ne pa samo o CANONU IN OLYMPUSU.
Danes sem ga prvič vido v živo in mi je dal zelo dober vtis.Spominja me na klasični aparat kar mu dajem veliki plus.Tudi po funkcijah je zelo dober.Drugače jaz uporabljam CANONA A40 sem zelo zadovoljen z njim.Dobre slike tudi v slabih pogojih za takšen denar ponuja zelo veliko.Zdaj pa dosti o mojih mnenjih o aparatih na vrsti ste pa vi ,da napišete kaj več kot pa jaz....lp......... :lol:

Če slučajno koga zanima nakup mojega CANONA A40 mi LAHKO POŠLJE PONUDBO NA email: Vlado007@email.si
Aparat je še v garanciji do konca leta in je kot nov...........lp....... bigrazz
 0   

slowenien @slowenien 28. Jun 2003, 08:02

Tukaj je Stana mojster ti bo on kaj vec povedal ce ti ze ni nevem smile
 0   

BeVision @BeVision 28. Jun 2003, 10:30

Torej, S602 je cool zadeva. Ima vse kar imajo veliki.
Objektiv je svetlobno močan , tudi zoom 35-210 je v večini primerov dovolj. Makro dober. Splošne funkcije (zaslonka , čas) so v ročnem
načinu dosegljive kot pri F55 ali eos 300. Imaseveda tudi prioriteto
zaslonke ali čas. Svetlomer je dober - evaluative, multisegment in
SPOT! Zagon traja cca 3 sekunde. V maksimalni kvaliteti (interpoliranih 6MP tiff) je le zapis malo počasnejši-traja kako sekundo. V primeru
3mp jpg fine sem fotografiral že marsikaj - kajake na reki, gledališko
predstavo. Autofokus je v temi včasih netočen in počasen a se da
ročno ostrit - v EVF ali na displayu je možnost povečanega srednjega dela vidnega polja. Aparat je zelo ročen, saj je kot klasičen SLR.
tipalo je sicer "samo 3mp" a z interpolacijo dosežeš 6mp
kar je še dovolj za skrajnih 30x20cm. Poleg zadovoljivih klasičnih funkcij
ima še obsežen white balance (daylight, cloudy, tungsten, 3x flourecent..)
ter dva custom wb preseta. Klikneš na belo površino in že imaš nastavitev beline v prostoru kjer fotografiraš. Nastavlješ lahko tudi ostrino (sharpness) procesiranja slike.
Tudi sam sem imel A40, je v svojem rangu prava mrcina, saj ima že popolnoma ročen način in je za učenje zelo dober.
 0   

vlado @vlado 29. Jun 2003, 10:59

Daj povej (BeVision) a ima res tako neostre slike kot so napisali v neki reviji ,ko so testirali več aparatov.Mislim, da bo imel boljše kot CANON A40....hvala za odgovor................lp..................
 0   

slowenien @slowenien 29. Jun 2003, 11:02

to je pisalo v prilogi pc formata digitalna fotografija sam jas tega ne vrjamem vsaj sodec po slikah od stane.Ti testi so tud kr tako nekako mimo narjeni vcasih z levo roko,,,,,,,, :?
 0   

rado1 @rado1 29. Jun 2003, 12:21

Zadeva dela dobro sem jo sprobal uporablja jo kolega sicer pa vtem rangu vsi delajo solidno ostane samo način nastavljanja česa je gdo navajen sam uporabljam minolto dimage 7 ki je zraven nikona 5700 in olimpusa e20 najbolj podobna zrcalno refleksnim aparatom ročen zom ročen focus PSAM način.Ne vidim pa nobenega smisla da v nižjem rangu odkrivate ameriko saj vsi delajo za to čemu so namenjeni solidno ker imam to možnost sem jih precej sprobal in za družinske posnetke so dobri vsi pa tudi povečave do A4 formata so z 2mil.dobre,važno je da ima optični zom ne samo digitalnega .
Pa še razprave o baterijah se mi zdijo smešne češ moj G3 drži tri ure nek drug pa samo eno sam uprabljam največjega požiralca baterij pa z enimi naredim 150-200 slik imam 4 komplete 1800mAh ki stanejo dobrih 10.000 dodatna za canona ali kakšnega sonya pa preko 20.000 potem pa gremo na teren pa da vidimo gdo bo za isto ceno več slikal.

LP Rado pa dobro svetlobo vam želim
 0   

BeVision @BeVision 29. Jun 2003, 16:05

Sej sem povedal da se iz s602 da iztisniti 30x20cm povečavo.
Mogoče so slike malo "mehke" a to je tudi stvar okusa.
Priporočam da greš v kako trgovino, narediš nekaj testnih fotk
, jih razviješ v večjem formatu in boš videl. Jurja sit in v
rokah boš imel vse kar rželiš o kvaliteti slike vedeti- potem
se pa odloči.

B
 0   

Stanko Mravljak @STANA 30. Jun 2003, 10:46

Kot je dejal Bevision S602 je cool zadeva. Ima vse kar imajo veliki. Stem bi se kar strinjal.
Sam imam več izkušenj z FinePix 4900Zoom ki me je prepričal z dobrimi rezultati. Naslednik FinePix 6900 ima kar nekaj izboljšav a ko sem videl testne posnetke za S602 sem se odločil za nakup. Preseneča me kvaliteta posnetkov barvitost in enostavno rokovanje. Dobre fotke se da narediti tudi ob slabših pogojih še posebej z uporabo AF/AE zapore. Super makro izstopa še posebej če se odločiš za dodatne leče, filtre
in bliskavico z dodatkom za makro posnetke.
Omenil bi nekaj značilnosti ki jih Bevision ni omenil:
- Super makro 1cm do 8cm
- Pet zaporednih posnetkov na sekundo
- Do 25 zaporednih posnetkov, zadnjih pet se shrane
- Ročna nastavitev časa od 1/10000 sek. do 15 sek.
- Nastavitev ISO občutljivosti 160 do 400, ob velikosti 1mio pixel pa do 1600
- Avtomatska izbira treh različnih osvetlitev
- Video QVGA in VGA 640x480 z zvokom
- Možnost uporabe spom. kartice Smartmedie 128MB in Microdrive 1GB
- Digitalni zoom 3M 210mm-294mm, 1M 210mm-462mm, VGA 210mm-924mm
- Samosprožilec 2 ali 10 sek.
- Izhod za TV
- Črno bela fotografija
- Informacije o posnetku: resolucija, kvaliteta, sprožilna hitrost, odprtina, ISO občutljivost, bliskavica on/off in histogram
- 4 AA baterije 1800 mAh ali 2100 mAh mala uporaba energije

Če zaključim. Menim da je to zelo dober aparat. Kot je bilo nekje zapisano FinePix S602 je digitalni fotoaparat z profesionalnim izgledom in amatersko ceno.
 0   

Sheki @Sheki 6. Okt 2003, 15:42

Vlado: da primerjaš a40 s tem fuji-jem je mal nesmiselno saj s602 mašina proti tem cannonu...

Tud jaz imam tega fuji-ja, pa sem zelo zadovoljen. Moti me le to, da ob hitrem preklaplanju med snemanjem(record), predvajanjem (prikazovanjem zajetih fotk) in off, včasih ne skuži na kterem položaju je stikalo....

Zanima me ali ostali fotoaparati tudi ponoči ne znajo vredu nastavljat fokusa ob velikem zoomu?

Ker večinoma fotografiram v auo načinu, se štejem v amatere :-), pa bi se priporočal kdaj, če bi kdo bil tako prijazen, da bi mi pokazal kaj vse se da iztisnit iz te črne škatlice... :-)

Lp.
 0   

vlado @vlado 6. Okt 2003, 22:46

Daj sheki preberi si še enkrat moj post boš videl da nikakor ne primerjam Canon-a in Fuji-ja .Ampak samo pravim, da je zelo dober za svoj denar to je pa tudi vse.....brez zamere...lp...
Še nekaj da veš nisem več lastnik ne Cano-na in ne Fuji-ja. bigrazz
 0   

rado @rado 7. Okt 2003, 08:14

Kar se tiče AF nastavljanja ponoči je to normalno razen dražjih modelov ki imajo vgrajen IR senzor da izmerijo razdaljo ker drugače nastavlja aparart na osnovi kontrasta tega pa ponoči primankuje

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati