0   

Srečko @Lacky 3. Jan 2009, 17:27

Zdravo vsem. Jaz sem Lacky iz Ljubljane in sem nov na tem forumu. Z fotografijo se bavim amatersko . Pred nekaj leti sem prenehal z klasično fotografijo in si kupil digitalni Pentax 100 z nekaj objektivi.
Sedaj sem v dilemi za kaj se naj odločim, saj sem prodal vse, z željo preiti na boljše.
Možnost je Pentax ali Nikon. Ja pa kakšni objektivi se zdaj uporabljajo. Radi imel svetlobno močne.
Prosim za vaša mnenja in nasvete.
Hvala.
 0   

Aleš Čadež @AlsCdz 3. Jan 2009, 18:02

ja odvisno od tvojega proračuna, tvojih želja za naprej, ti je ostal še kak objektiv od pentaxa? Kaj sploh hočeš? Vstopni razred, amaterski, napredni, profi?

Zdej me bo kdo napadel kot vedno ampak Nikon je boljša izbira, predvsem če mal pomislš za naprej. Seveda pa je za amaterskega fotografa tudi Pentax super in ponuja vse kar amater potrebuje in še več.

Si že kej modele gledal?
Zakaj pa Canon odpade?
Kaj pa mislš fotkat? Prireditve v zaprtih prostorih? Šport v dvoranah? Rojstne dneve družine doma? Zakaj svetlobno močnejše objektive?

Veliko vprašanj, najprej si-nam odgovori na čim več, potem bo pomoč lažja:)
 0   

Srečko @Lacky 3. Jan 2009, 18:46

Hvala za odziv. Vem kaj bi rad, pa nevem če bi. Ker nimam nič razen stativa, se lahko odločim tudi za kaj drugega. Všeč mi je Pentax k 20 d, ker ni občutliv na prah oziroma vodo, saj uporabljam aparat tudi v takih pogojih. Nikon mi je všeč vendar ga ne poznam. Na internetu sem gledal Nikon 300, pa še opreme imao več. Fotografiram pa skoraj vse, če le imam čas. Tudi segmente svojega dela. Rad imam naravno svetlobo, dokler gre. Vse za svojo dušo.
 0   

Luka @lukas123 3. Jan 2009, 18:48

Čak mal, imel si pentaxa k100d in nekaj objektivov, sedaj si pa vse komplet prodal(z objektivi vred), pa zopet razmišljaš o pentaxu stars , če je tko pol mi res ni jasno tole čist???
No če pa si objektive obdržal pol, samo nabavi pentaxa k20d ali k10d, ker k200d ni tak velik napredek napram k100d. Pa tudi če se boš s fotografijo začel bolj resno ukvarjat je pentax odlična izbira.
Tuki je pa tko, če si bogat pol ti jest priporočam nikona D700 ali D3 in še objektiv 14-24mm f2,8 ter 24-70mm f2,8 ter 70-200mm f2,8, tko da imaš pokrito območje do 200mm in zraven pred objektiv natakneš še spodoben teleconverter x2 in ma pokrito od širokega kota pa do tele. Ker tu imaš nekaj boljšega kar se tiče bodyja objektivi so pa tudi vsi svetlobno močni.

Osebno ti pa svetujem da kupiš en čist običn body kot je nikon d200 ali canon 40d, objektive pa za začetek, ker se mi zdi da še ne veš točno kaj sploh potrebuješ, tako da kit objektiv in mogoče kakšen svetlobno malo močnejši fiksi objektiv.
Drgač pa kot sem gori rekel če maš pentax objektive definitivno pentax, če si pa vse prodal pol pa res ne vem zakaj zopet pentax???
LP
 0   

Aleš Čadež @AlsCdz 3. Jan 2009, 19:25

Ja Nikon D300 je v primerjavi z Pentax k20d dvakrat dražji, tako da težko primerjaš ta dva fotiča. Kaj pa D90 ki je bolj v rangu k20d. No odvisno od proračuna...
 0   

Srečko @Lacky 3. Jan 2009, 19:34

Ja sem misli da je med Pentax-om k 100D in K 20D nekaj razlike, pa tudi z kit objektivi nisem bi zadovoljen. Sploh z Tamronom, deluje mi nekompaktno. Rad bi imel tudi pravi makro. Vsak od nas ima rad dobro in teži k boljšem. Ha,ha, bogataš pa še nisem.
Pa hvala.
 0   

Aleš Čadež @AlsCdz 3. Jan 2009, 19:37

lukas123 je napisal/a:
Tuki je pa tko, če si bogat pol ti jest priporočam nikona D700 ali D3 in še objektiv 14-24mm f2,8 ter 24-70mm f2,8 ter 70-200mm f2,8, tko da imaš pokrito območje do 200mm in zraven pred objektiv natakneš še spodoben teleconverter x2 in ma pokrito od širokega kota pa do tele.

jeah jeah thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati