0   

Samo @kekec46 4. Jan 2009, 23:30

zanima me nekaj glede tega filtra ...
koliko povečave ima ta filter ?
pa ali popači kej sliko na različnih goriščnicah ?

a ima kdo izkušnje z podobnimi izdelkimi ?

Hvala

Lp
 0   

Bojan Stepancic @bododo 5. Jan 2009, 12:47

Sam sem testiral Marumi Achromat macro-330 (+3)
tukaj je še test:
http://www.e-fotografija.si/templates/?a=1601&z=1&page=2

Obstaja še ena močnejša verzija tega achromata
Marumi Achromat macro-200 (+5)

Če hočeš kvaliteto potem je to edini približek macro objektivom.
 0   

Samo @kekec46 5. Jan 2009, 14:26

no jst bi ta +10 uporabljal tudi za makro ...
ampak večinoma bi uporabljal jst to kot nekakšen dodaten zoom ...
saj trenutno imam 18-55 objektiv in za nakup tele objektiva bom še malo počakal ...
ubistvi največ se mi gre zato da bi dobil še nekaj povečave ...

mislim da je tisti URL napačen saj vrže na postreply stran bigrazz

hvala
 0   

Miha @cedo 5. Jan 2009, 16:33

kekec46 je napisal/a:
ampak večinoma bi uporabljal jst to kot nekakšen dodaten zoom ...
saj trenutno imam 18-55 objektiv in za nakup tele objektiva bom še malo počakal ...

No go. Sprašuješ o makro predelči z 10-kratno povečavo. Funkcije makro predleče (kot vsake duge pozitivne leče je) je, da navidezno poveča zorni kot pod katerim objekt opazujemo/fotografiramo. Tako lahko z običajnim objektivom in predlečo fotografiramo zelo od blizu, tj.makro.

To pa nima veze s približevanjem oddaljenega predmeta, kot je to pri teleobjektivu...

Predelča torej ne poveča goriščne razdalje in ne more biti v funkciji dodatnega zooma.
 0   

Samo @kekec46 5. Jan 2009, 19:37

Makro +10 filter omogoča ultra makro posnetke tudi z ne-makro objektivi in se lahko uporablja v celotnem zoom območju (objekti v naravni velikosti, tudi pri goriščni razdalji nad 100mm). Multi-Coated premaz omogoča višjo prosojnost filtra ter manjši odboj svetlobe s površine. Izdelan na Japonskem.

tko piše na mimovrstah, in ker stvari ne poznam sem mislil da ti ta stvar lahko pomaga tud kot "tele objektiv" oz. da če slikaš recimo gore od daleč da ti ta filter približa.
 0   

Luka @lukas123 5. Jan 2009, 19:56

Ah, kje pa, uzemi povečevalno steklo pa skozenj poglej na kakšen oddaljen objekt(ali goro) in povej če boš zadovoljen z približavo bigrazz . No, na tak način pa pol tele predleče tudi delujejo na osnovi povečevalnega stekla, no samo da imaš tukej še možnost bližjega ostrenja.
Če jo imaš namen kupit, jo kupi izključno za makro.
LP, Luka
 0   

misfits @misfits 5. Jan 2009, 20:13

s tole +10 predlečo lahko ostriš samo predmete na oddaljenosti približno 10 cm od objektiva.
to, da se lahko uporablja v celotnem zoom območju pa pomeni, da jo lahko uporabljaš pri vseh goriščnicah (če imaš recimo objektiv 70-200, jo lahko uporabiš pri 70, 71...do 200 mm, ampak pri vseh samo za bližinske fotke).

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati