0   

Darko @MRSHO 13. Jan 2009, 14:18

Lep pozdrav,

Imam digitalni fotoaparat Canon IXUS 40, posodil sem ga znancu kateremu naj bi padel iz rok. Poškodoval se je objektiv, oz. zaskočil, tako da je ostal na sredini, ko prižgem aparat se le malo premakne naprej ali nazaj. Ob poskusu fotografiranja se mi na zaslonu prikaže napis "E18", najbrž error? Vse ostale funkcije delujejo normalno (pregledovanje posnetih fotografij, meni...).

Zanima me če ima kdo podobne iskušnje in kakšni so stroški popravila oz ali je to velika napaka ali pa se je le "malo" zaskočil?!
 0   

Miha @cedo 13. Jan 2009, 14:24

http://en.wikipedia.org/wiki/E18_error
 0   

Aleš Čadež @AlsCdz 13. Jan 2009, 16:14

lepo na servis nest, pa upat na najbolš...
 0   

Miha @cedo 13. Jan 2009, 16:23

ACsef je napisal/a:
lepo na servis nest, pa upat na najbolš...

To ve tud sam, ane?

Se je pa verjetno prijavil v forum, ker kot pravi, ga zanimajo izkušnje uporabnikov in tudi ali se je aparat le zaskočil...
 0   

Aleš Čadež @AlsCdz 13. Jan 2009, 16:30

Citiram:
The error has become notorious in the Canon user community as it can completely disable the camera, requiring expensive repairs.
 0   

Miha @cedo 13. Jan 2009, 16:37

ACsef je napisal/a:
Citiram:
The error has become notorious in the Canon user community as it can completely disable the camera, requiring expensive repairs.

Ja, točno tko. In ker že citiraš moj link, na njem tud piše, da stane popravilo med 80 in 250 USD, kar je več kot je aparat vreden.

Na temle linku je pa Quick fix (če je problem take sorte, in če bo MRSHO presodil, da si upa/se splača):

http://forums.cnet.com/5208-7593_102-0.html?forumID=58&threadID=56917&messageID=1064946
 0   

Darko @MRSHO 13. Jan 2009, 18:35

cedo je napisal/a:
ACsef je napisal/a:
Citiram:

Ja, točno tko. In ker že citiraš moj link, na njem tud piše, da stane popravilo med 80 in 250 USD, kar je več kot je aparat vreden.

Na temle linku je pa Quick fix (če je problem take sorte, in če bo MRSHO presodil, da si upa/se splača):

http://forums.cnet.com/5208-7593_102-0.html?forumID=58&threadID=56917&messageID=1064946

Cedo hvala ti, poskušal sem Quick fix tipse samo enostavno mi ne rata tako kot večini ki je pisala svoje iskušnje.
Sicer pa mi je malce čudno da se da v večini podobnih primerov težavo odpraviti "ročno" cena popravila je pa velika... Vsaj upam da je pri nas dosti manjša (Do 40€).
 0   

Miha @cedo 13. Jan 2009, 18:45

Ker je E18 očitno pogosta napaka, upaj da ti bodo znali na servisu vnaprej ocenit kolk te bo popravilo stalo.

Za canon je uradni sevis 3A (nimam izkušenj), poskusi tudi pri Fotomehaniki (zadovoljen).

Lp
 0   

roman @romeno 13. Jan 2009, 22:45

Mislim, da ima Canon servis pri nas za kompakte standardno tarifo za popravilo in to je 150 €

Upam, da se motim.
 0   

Darko @MRSHO 13. Jan 2009, 22:52

Romeno, upam da se res motiš :S

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati