0   

Aleš Čadež @AlsCdz 16. Jan 2009, 16:17

Je kdo bil v zimskem času? Se splača iti tja pozimi? Seveda mislim sečoveljske soline..
 0   

Peter Atanackov @Geo 16. Jan 2009, 16:23

Je čisto enako kot poleti, samo, da še tiste rastline ki rastejo tam so zdaj suhe grin.

Splača se it poleti ko nabirajo sol in so solinarji pri delu.
 0   

Aleš Čadež @AlsCdz 16. Jan 2009, 16:35

kako pa je z vstopom? Poleti in pozimi me zanima? Vem da obstajajo neke karte, a to se da it tudi med tem ko delajo tam?
 0   

Peter Atanackov @Geo 16. Jan 2009, 17:22

Jaz sem lani marca sel tja slikat in ni bilo vstopnine.
 0   

Blaž @Jazzi 16. Jan 2009, 18:01

Nevem kako je sedaj ampak pred leti je bila vstopnina samo v tisti muzej an solinah.
 0   

David @dlicen 16. Jan 2009, 18:32

Glede vstopnin poišči na spletnih straneh. Mislim, da Lera pobira vstopnino tudi pozimi, Fontaniggie pa ne. A preveri.

Kar se fotk tiče, pozimi, zlasti ob burji (ko zebe ful), je ozračje popolnoma bistro. Tega poleti praktično nikoli ni, razen morda zelo zgodaj zjutraj. Kar pomeni, da so barve zelo intenzivne, mnogo bolj kot poleti. Mislim, pa da je zdaj precej manj ptic. Definitivno pa je manj solinarjev in kupov soli.

Soline so izjemne v vseh letnih časih, le v vsakem na drugi način.
 0   

jernej kaše @zapp0 21. Jan 2009, 22:38

Sem bil tam cca 14 dni nazaj, pri vhodu "pri Joškotu".
Tam je hišica za vstopnino (ene 10 let nazaj je ni bilo), ampak ni bilo nikogar tam. Čeprav je bilo na soncu 15 stopinj, je bil dovoz v senci, luže pa zaledenele! Zaradi sitstega hriba na hrvaški strani je senca tudi mnogo prej, kot bi si mislil...

Nastala je pa tale fotka http://www.e-fotografija.com/galerija/gallery_bigpic.php?id=72778&limit=2&sortby=search

Super je, ker je ozračje spucano in se vidi italjanske alpe v ozadju!
 0   

Marko @fe64970103 10. Feb 2009, 14:28

Evo iz prve roke (zivim nad solinami)

Pozimi soline definitivno niso tako zanimive kot denimo spomladi ali pa poleti. Prvic ne nabirajo soli v kolikor zelis slikati solinarje in drugic nic ne cveti in je vse bolj sivo. Glede vstopnine je naceloma povsod. V starem delu solin so table kamor smes in kamor ne smes. Jasno, najzanimiviejse tocke so prepovedane. Ce se vseeno odlocis, da gres gres po prepovedanih potem navkljub tablam reskiras, da te dobi kaksen od cuvajev in padla bo kazen sad

Pozimi so lepi soncni vzhodi in zahodi, ker je svetloba res izjemna. Za kej nenevadnega ti priporocam slikanje v gosti megli, ce se pojavi.

Ena od moznosti je po hrvaskem delu "parencane", ki se dviga nad solinami. Pogled na stari del je fenomenalen. Barve so izjemne.

Od opreme ti svetujem da prineses vse kar imas smile

Nekaj slik iz te zime si lahko ogledas v mojem profilu.

Lp,
Marko

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati