0   

MANJA @Mancii 20. Jan 2009, 21:01

Prosim da mi pomagate pri izbiri fotoaparata!!
Izbiram med :
NIKON D60 ,
NIKON D40 ,
SONY DSC-H10 ,
SONY 08A300 !!

Nevem katera bi bila dobra izbira zame, fotoaparat pa bi uporabljala za slikanje dopustov , roj.dnevov in podobno.!!
PROSIM da mi tisti, ki se na to spoznate pri tem pomagate in dobro svetujete.zelo vam bom hvaležna.
Sicer sem imela ze odprto eno temo, ampak da sem se odločila da se bom še pozanimala preden nabavim fotoaparat, kateri je dober od teh na podlagi tega pa se bom potem odločila za nakup fotoaparata.

HVALA VSEM ZA ODGOVORE IN LEP POZDRAV

MANJA
 0   

Denis Komen @komen 20. Jan 2009, 21:15

sam sm imel nikona d60 in je bil po mojem mnenju ajboljša izbira za prvi DSLR fotoaparat...ima veliko tega, kar imajo "veliki", kvaliteten in meni je bil nasplošno res super....sicer pa bo vsak zadovolil tvoje potrebe....mal si teste na netu poglej, pa primerjaj, al pa pejdi v kako trgovino, pa vsakega primi v roke in potem vidš kateri ti najbolj "sede"...drgač sm pa bolj za nikona, ker sony je le sony, ki dela odlične kamere (ne pa fotoaparate) bigrazz
 0   

Miha @cedo 20. Jan 2009, 21:54

Med tvojo izbiro navijam za Nikona, in to za D40. Je kvaliteten lahek fotoaparat in odlična izbira za začetnike. Jpg-ji direktno iz aparata so zelo dobri, kit objkektiv, ki ga dobiš zraven je za ta denar odličen, vgrajena bliskavica pravtako.

In zakaj ne D60? D40 je v osnovi identičen aparat, je pa cenejši in ima manj pixlov (6 napram 10 mio), kar je za nekoga, ki aparat uporablja za slikanje dopustov, rojstnih dnevov bolje, saj mu bodo fotografije na računalnišem disku zasedle manj prostora. Jih je pa vseeno dovolj, če si boš kdaj zaželela kakšne večje (do 30x45cm) povečave na papir.

In še enkrat, D40 in D60 sta za ta cenovni razred izredno kvalitetna in hitra aparata, ki v povsem avtomatskih nastavitvah amaterju na dopustih omogočata kvalitetne fotke (seveda, če ima tisti za aparatom kaj smisla grin )
 0   

MANJA @Mancii 21. Jan 2009, 15:29

komen je napisal/a:
sam sm imel nikona d60 in je bil po mojem mnenju ajboljša izbira za prvi DSLR fotoaparat...ima veliko tega, kar imajo "veliki", kvaliteten in meni je bil nasplošno res super....sicer pa bo vsak zadovolil tvoje potrebe....mal si teste na netu poglej, pa primerjaj, al pa pejdi v kako trgovino, pa vsakega primi v roke in potem vidš kateri ti najbolj "sede"...drgač sm pa bolj za nikona, ker sony je le sony, ki dela odlične kamere (ne pa fotoaparate) bigrazz

najlepša hvala za informacije so mi koristne in bom lažje izbirala katerega kupit!
Bom si pa še mal prebrala na netu kak pa kaj da bom mal več vedla!
V čem pa sploh je pomen kaj moraš najbolj pazit??? ko kupuješ fotoaparat??
hvala lepo pozdrav
manja
 0   

MANJA @Mancii 21. Jan 2009, 15:31

cedo je napisal/a:
Med tvojo izbiro navijam za Nikona, in to za D40. Je kvaliteten lahek fotoaparat in odlična izbira za začetnike. Jpg-ji direktno iz aparata so zelo dobri, kit objkektiv, ki ga dobiš zraven je za ta denar odličen, vgrajena bliskavica pravtako.

In zakaj ne D60? D40 je v osnovi identičen aparat, je pa cenejši in ima manj pixlov (6 napram 10 mio), kar je za nekoga, ki aparat uporablja za slikanje dopustov, rojstnih dnevov bolje, saj mu bodo fotografije na računalnišem disku zasedle manj prostora. Jih je pa vseeno dovolj, če si boš kdaj zaželela kakšne večje (do 30x45cm) povečave na papir.

In še enkrat, D40 in D60 sta za ta cenovni razred izredno kvalitetna in hitra aparata, ki v povsem avtomatskih nastavitvah amaterju na dopustih omogočata kvalitetne fotke (seveda, če ima tisti za aparatom kaj smisla grin )

Lep pozdrav
Manja

Hvala za informacijo saj pa mislim da pol ko bom vse enkrat bolj obvladala bo pa še boljše!Za začetek pa tud mislim da ne narim ne vem kaj pretiravat pa ne vem kaj kupovat!
Še enkrat hvala za informacije in lepo razlago thumbsup veliko mi je pomagala pri izbiri yes
 0   

Luka @lukas123 21. Jan 2009, 15:58

ti vzami nikona d40, je od zgoraj naštetih najboljši thumbsup
 0   

Žan @erjavec_zan 25. Jan 2009, 13:50

kakšni so fotoaparati ''D-SLR'' oz. kaj kratica pomeni?
 0   

Luka @lukas123 25. Jan 2009, 15:10

Digital single lens reflex ali po domače digitalni zrcalno refleksni aparat
Kle si mal preber če te zanima http://en.wikipedia.org/wiki/Digital_single-lens_reflex_camera
 0   

Žan @erjavec_zan 26. Jan 2009, 18:29

lukas123 je napisal/a:
Digital single lens reflex ali po domače digitalni zrcalno refleksni aparat
Kle si mal preber če te zanima http://en.wikipedia.org/wiki/Digital_single-lens_reflex_camera

hvala smile

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati