0   

kristian @bozickus 22. Jan 2009, 07:51

Fotoaparat zelo fino deluje, a se mi je nedavno zgodilo, da so slike v Sport in Manual načinu pretemne.
Kljub nastavitvi so še vedno pretemne.

Kaj bi lahko to bilo?
Naj ga peljem na servis ali pa je kakšna drugačna rešitev?
Fotoaparat je še v garanciji.

Hvala in lep pozdrav!

Kristian
 0   

Miran @fisheye 22. Jan 2009, 10:19

Dodaj še nastavitve exif pa bomo videli kaj je, če ne pa na servis, saj je v garanciji, tam ti bodo sigurno svetovali, pravzaprav morajo.
 0   

kristian @bozickus 22. Jan 2009, 16:21

Naj povem, da omenjena načina delujeta dobro zunaj oz. kjer je veliko svetlobe.
Kar se nastavitev tiče, vse je na auto oz. na normal.
Vsi drugi načini delujejo PB.

No, omenjen problem se pojavlja v prostorih, kjer je navadna luč prižgana.
Sem pa opazil, da se ne da nastavljat svetlobe v SPORT načinu.
Verjetno bo kar v trgovino romal fotkič.
 0   

jernej kaše @zapp0 22. Jan 2009, 16:25

bozickus je napisal/a:

No, omenjen problem se pojavlja v prostorih, kjer je navadna luč prižgana.

Ti bohca... le kaj bi to blo... bigeek
 0   

misfits @misfits 22. Jan 2009, 16:33

probaj ugasnit luč Spam
kater šport pa si slikal notri, da si imel nastavitev na SPORT?
 0   

Žiga @zcetrt 22. Jan 2009, 16:39

A ne štelaš pri manual načinu vsega sam? Da, kajne? Sport način pa najbrž ne dopušča predolgih časov, ker bi bili objekti zmazani, a ne?

In potem taki ljudje nosijo nazaj aparate v trgovino in na servis. Pa brez zamere.

Zadnjič sem v Mixiju stal v vrsti 15 minut, ker je en model kupil SB900 fleš in prišel nazaj, da ne dela kul. Noter je dal pa neke zmatrane polnilne baterije in se mu ni dovolj hitro polnil. Pa v navodilih vse piše, logika bi pa tudi lahko mu kaj namignila. Pa je kar vstrajal, čeprav so dali v trgovini svoje baterije noter in je delalo ko šus.
 0   

Sandokan @Sandokan 22. Jan 2009, 16:57

Fotoaparat je v redu, fotograf pa mora kakšno knjigo v roke vzeti.
Mogoče bodo dovolj že navodila za uporabo.
 0   

kristian @bozickus 22. Jan 2009, 19:56

Glejte, nisem jest nek seljo, ki nekaj kupi, a da ne ve kaj.
Prosil sem za pomoč, nič drugega.

V MANUAL načinu vse rihtaš sam. Se pravi, da tudi spreminjanje svetlobe deluje, mar ne?
Pa v SPORT načinu je tudi nastavitev za svetlobo, ki naj bi tudi delovala, mar ne?
 0   

Sandokan @Sandokan 22. Jan 2009, 21:02

Se opravičujem....

Napisal si, da v MANUAL tudi dela temne slike.
Probaj z nastavitvami v M
Čas na 1/10s
zaslonko na f 3,5
iso 400

pa probaj in povej, če je še vedno temno ali pa je fotka celo presvetla

Jaz pa na nobenem od mojih treh fotičev v načinu SPORT ne morem nič spreminjati, ker aparat sam kontrolira čas in zaslonko. Sem probal s
kompaktom, fotografirati v SPORT načinu, pa mi je v osvetljeni sobi naredil odlično fotko z naslednjimi nastavitvami: čas 1/50 , f3.1, iso800 (fuji S6500)

lp
 0   

kristian @bozickus 23. Jan 2009, 07:08

Sem poskusil v M načinu pa višjem ISO pa je malo bolje.
Ampak MALO.

Kar se Sport načina tiče, nekaj je narobe, saj je ISO vedno isti.
BTW sploh ni ISO za nastavit.

Navodila pa sem pošteno preštudiral.
 0   

Simke @Simke 23. Jan 2009, 10:36

A ni sport kot avtomatika - iso ne vem če se da štelat. Je pa na avtomatiki ko ISO varira od 100-400.

Ti slikaj eno v M načinu in eno na sport načinu. Obe slike prenesi na komp in potem jo brez kakršne obdelave uplodaj na www.shrani.si

po efixu ti bodo najlažje znali svetovati! thumbsup
 0   

kristian @bozickus 23. Jan 2009, 19:56

Manual

Sport
 0   

Sandokan @Sandokan 23. Jan 2009, 20:48

Pri nastavitvah, ki so razvidne iz Exifa, slike izražajo dejansko stanje.

Sem probal v kuhinji z istim časom, zaslonko in iso-tom, pa je tudi z fuji s6500fd pretemno.
V Manual je potrebno čas podaljšat, ali pa FLEŠ uporabiti.

Aparat je zgleda OK. Vsaj jaz tako mislim, ker so fotke z mojega aparata podobne in bi potem moj tudi bil pokvarjen.

lp
 0   

heroj @heroj 23. Jan 2009, 23:01

sej je čisto razumljivo ... v šport načinu je hitrejši shutter (na sliki 1/125). Pri manual si pa imel 1/30 ... razlika očitna grin Shutter je pa itak v šport načinu 1/125 ali več, saj je to le šport in tam potrebuješ čimbolj zamrznjeno sliko, da nimaš vse razpacan.
 0   

roman @romeno 24. Jan 2009, 00:18

Saj pa maš možnost Live histograma na fotoaparatu. Začni jo uporabljat.
 0   

Aleš @lial 24. Jan 2009, 06:57

Žal pri teh dveh primerih ni možno ničesar ugotoviti. EXIF je, kakršen je, kakšni so pa bili pogoji slikanja pa ne vem(o). Zato poskušanje 'ob enakih nastavitvah' nima smisla, razen, če bi bila dva aparata istočasno v istem prostoru.
Manjka posnetek z 'avto' programom, ko bi se videlo, kaj je s svetlobo v prostoru, pa še takrat ni vse jasno.
Možnost, da kljub temu aparat ni čisto v redu še vedno obstaja, zato je EDINA opcija primerjava z drugim H10. recimo greš v trgovino, kjer ga imajo (ali kjer si ga kupil - še bolje), narediš nekaj posnetkov s svojim in nekaj z drugim, pa bo slika bolj jasna.

LP
 0   

Aleš @lial 24. Jan 2009, 11:29

Pa še dodatek:
Ker me je kljub vsemu zanimalo, če lahko 'ponovim' situacijo z nastavitvami, sem to naredil z Olympusom 7070, ki je delno primerljiv s H10 in ni rezultat čisto nič dramatično drugačen. Posnetek je narejen v M z enakimi nastavitvami, le da je prostor tak, kakršen je, osvetljen le z dopoldansko megleno svetlobo. (seveda spet ni primerljiv):

[/url]
 0   

kristian @bozickus 24. Jan 2009, 15:24

No, ni napaka v fotkiču.
Fotograf je obnovil svoje znanje ( ali ne znanje).

Sport je namenjen objektom, predmetom, ki se hitro gibljejo.

Hvala za pomoč in lep pozdrav!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati