0   

Luka @Kravzlj 22. Jan 2009, 18:31

Lep pozdrav!

Torej, kompaktni digitalec ne zadovolji več mojih potreb =) Zato sem se odločil za nakup zrcalno refleksnega. Ker nimam denarja ravno na pretek, sem se nekako odločil za Nikon D60. Mislim da je dobra izbira, ali ni? Za tak denar seveda, ker veliko več nimam.

In sedaj je ratal problem. Seveda bi vzel kit, ker začenjam iz nič. Nekako sem gledal in se dobi več kitov. Kakor vem, je v osnovi objektiv 18-55 VR . Jaz bi vzel un kit, ko je še 55-200 VR . In sem videl, da se dobi en neoriginal objektiv 55-300. Pa nevem kako je s tem, da je neoriginalen objektiv? Kaka je kakovost tega objektiva? Kaj predlagate, da raje vzamem "original" kit ali tisti s neoriginalnim objektivom?

Aja, vzel bi pa ta objektiv zaradi tega, ker mislim slikat tudi kake motive ki so bolj oddaljeni. Uporabljal ga bom recimo an potovanjih. . .

"Original" dvojni kit: http://www.comshop.si/Article.asp?articleid=56845

Gre se za ta artikel: http://www.comshop.si/Article.asp?articleid=59838

Lp Luka
 0   

Luka @lukas123 22. Jan 2009, 19:19

hm, jest bi na tvojmu mestu rajš d40x uzel, je cenejš pa boljš vsaj kar se kvalitete slike tiče, uglavnm meni je boljši v vseh pogledih.
Da navjo rekl da te prepričujem v nasprotno, ta prvi kit uzami če ti je vr bolj pomemben, če pa ne pa uzami drugi kit, zakaj, ker imaš večji razpon goriščnic pa še tamron je verjetno malo boljši od tega nikkorja 55-200mm. thumbsup
 0   

Miha @cedo 22. Jan 2009, 19:37

Kravzlj je napisal/a:
Lep pozdrav!

Torej, kompaktni digitalec ne zadovolji več mojih potreb =) Zato sem se odločil za nakup zrcalno refleksnega. Ker nimam denarja ravno na pretek, sem se nekako odločil za Nikon D60. Mislim da je dobra izbira, ali ni? Za tak denar seveda, ker veliko več nimam.

In sedaj je ratal problem. Seveda bi vzel kit, ker začenjam iz nič. Nekako sem gledal in se dobi več kitov. Kakor vem, je v osnovi objektiv 18-55 VR . Jaz bi vzel un kit, ko je še 55-200 VR . In sem videl, da se dobi en neoriginal objektiv 55-300. Pa nevem kako je s tem, da je neoriginalen objektiv? Kaka je kakovost tega objektiva? Kaj predlagate, da raje vzamem "original" kit ali tisti s neoriginalnim objektivom?

Aja, vzel bi pa ta objektiv zaradi tega, ker mislim slikat tudi kake motive ki so bolj oddaljeni. Uporabljal ga bom recimo an potovanjih. . .

"Original" dvojni kit: http://www.comshop.si/Article.asp?articleid=56845

Gre se za ta artikel: http://www.comshop.si/Article.asp?articleid=59838

Lp Luka

Original tdojni kit dobiš tudi malenkost ceneje:

http://www.fotomarket.net/katalog/product.php?catalogue_cat_id=2653&manufacturer_id=8&product_id=4225

Jaz bi vsekakor raje vzel Nikkor 55-200mm VR kot Tamron 70-300m. Nikon je optično boljši in ima VR, kar ti pri zaslonki 5.6 pride še kako prav. Pa še manjši je, kar je na potovanjih bolj praktično.
 0   

Denis Komen @komen 22. Jan 2009, 20:25

nikkorjevi objektivi se ne morjo primerjat s ful cenejšimi tamroni, tako da kr nikkorjevga vzemi....drgač pa tudi jst prodajam nikkorja 55-200mm VR, novga, zapakiranga, žal ga nism rabu, zato ga zdej prodajam...tako da če se odločš za nakup brez tega objektiva, ti potem jst mojga ceneje prodam, kot bi te nov stal...za več info kr pod ZS piši;o)
 0   

jernej kaše @zapp0 22. Jan 2009, 20:51

Med vstopnimi poglej še Canon 1000d. V primerjavi z nikonom:
- ima LiveView
- lahko uporabljaš vse Canon objektive (D40/D60 ne moreta uporabljati vseh Nikkor!)
- bolj dostopne ročne nastavitve
- ima CMOS senzor (če se ne motim, ima D60 CCD)
 0   

Luka @Kravzlj 22. Jan 2009, 21:39

Hej!

Aha, torej nekako bolj priporočate da vzamem od Nikona objektiv.
Bom videl še kje bom vzel, komen, bom pisal če bom rabil.

Nekako imam eno opcijo, da kupim fotoaparat na Tajskem, pa če je tam ceneje ga bom najbrž tam vzel.

Če ima še kdo kak nasvet, komentar naj prosim pove. . .

Lp Luka
 0   

roman @romeno 22. Jan 2009, 21:51

A v primeru okvare ga boš pa na Tajsko pošiljal?

Objektivi majo svetovno garancijo, bodyi pa majo samo evropsko če se ne motim.
 0   

Luka @Kravzlj 26. Jan 2009, 20:36

Ja sej, edinole to je še vprašanje. Sem poslal mail na Nikon Slovenija in na Nikon Tajska. Da vidimo kaj bodo odgovorili če bodo sploh!

Če bo dol dosti ceneje, bom kupil drugače pa raje v Sloveniji.

Lp Luka
 0   

roman @romeno 27. Jan 2009, 10:25

elvis
 0   

Sharpshooter @Sharpshooter 3. Feb 2009, 16:29

Vzemi raje Nikon D80, ki je zdaj zelo poceni. Ali pa D90, pa imaš še veliko bombončkov, je pa dražji. Jaz bi na tvojem mestu vzel D90 na Tajskem ali pa najdel dobro ceno pri nas, pa imaš potem mir. Dejstvo, da D60 (40, 40x) ne more avtofokusirati z AF objektivi, je mene kar teplo. Ker ti je potem žal, saj hočeš kupiti cenejši objektiv, ki je seveda AF, ta pa ti ne avtofokusira. Recimo da kupuješ 50 mm objektiv. Pri Nikonu imajo tri. 1.8 AF, 1.4 AF in 1.4 AF-S. Želiš kupiti enega, 1.8 je okoli 100 EUR, 1.4 AF in AF-S pa staneta precej več. Torej, če hočeš avtofokusirati ti preostane le dražji AF-S. Z Nikon D90 in boljšimi, ki imajo motorček za ostrenje v bodyu, tega ni. Vsakemu, ki želi svoj sistem nadgrajevati, bi odsvetoval D60, D40, D40x.

Lp,
Sharpshooter

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati