0   

Klemen @Klemzi92 26. Jan 2009, 17:45

Ker se zanimam za nakup D90 (sedaj imam D40x)
sem se odločil da bom malo povprašal po foto trgovinah za "strokovno" mnenje.

V beseničarju sem popvprašal ali se splača prestop prodajalec mi je odgovoril da ni tako velike razlike... (sam se ne strijnam) potem sem ga vprašal kako pa je z avtofokus motorjem in mi je odgovoril (TA DEL ME BEGA)! da na D40x delujejo vsi objektivi četudi nimajo fokus motorja vgrajenega v njih to da je v D90 motorček že vgrajen pa vpliva le na hitrost ostrenja...

V fototivoli pa so mi povedali da je razlika velika in da je prestop iz enega na drugega aparata kar velik?

mnenja?

Lp
Touch eyeballs to screen for cheap laser surgery.
 0   

Luka @lukas123 26. Jan 2009, 18:59

Ah pusti ti njih, mariskdo ki tam prodaja niti ne ve kaj je zaslonka, tko da to tud približno niso strokovna mnenja laugh

Drgač e pa un v tivoli imel bolj prav.
Kar se pa tiče ostrenja, d40x mislim da nima vgrajenega motorčka za ostrenje tko da ti gor delujejo samo določeni objektivi, pri d90 pa to da ima vgrajen motor čisto nič ne vpliva na hitros ali ostrenje samo
 0   

Peter Atanackov @Geo 26. Jan 2009, 19:03

Pri Besenicarju majo pa res dobre trgovce... ti nocejo prodat svoje robe.
upset
 0   

Stane Crnjak @staneC 26. Jan 2009, 19:20

lukas123 je napisal/a:
Ah pusti ti njih, mariskdo ki tam prodaja niti ne ve kaj je zaslonka, tko da to tud približno niso strokovna mnenja laugh

Kar se pa tiče ostrenja, d40x mislim da nima vgrajenega motorčka za ostrenje tko da ti gor delujejo samo določeni objektivi, pri d90 pa to da ima vgrajen motor čisto nič ne vpliva na hitros ali ostrenje samo

Ne vem, kdo ne ve, kaj je zaslonka. Kakšen dan nazaj, nisi vedel, da telekonverter vpliva tudi na zaslonko.
Glede na napisano pa mislim, da je lahko bilo v trgovini tudi kaj narobe razumljeno.
Razlika je velika. Če bo pa razlika pri fotkah, pa ne vem...
 0   

abo01 @abo01 26. Jan 2009, 19:40

Fantje pri Beseničarju bi ti radi prihranili kakšen euro, kajti ko boš obvladal D40x, bo na voljo že naslednik D90. Raje kupi še kakšen objektiv, če ti že hoče denar pobegnti iz denarnice.
 0   

Luka @lukas123 26. Jan 2009, 20:11

staneC je napisal/a:
lukas123 je napisal/a:

Ne vem, kdo ne ve, kaj je zaslonka. Kakšen dan nazaj, nisi vedel, da telekonverter vpliva tudi na zaslonko.
Glede na napisano pa mislim, da je lahko bilo v trgovini tudi kaj narobe razumljeno.
Razlika je velika. Če bo pa razlika pri fotkah, pa ne vem...

Mah dej ti maš pa tud smešne na cajte.
Prilepi mi tist citat kjer piše da ne vem da telekonverter v pliva na zaslonko??? upset upset
 0   

Luka @lukas123 26. Jan 2009, 20:20

StaneC: če ti lahko razložim da se nauš matral pa iskov topic: Nikoli nisem rekel da ne vem da telekonverter vpliva na zaslonko, Priznam pa da nisem vedel da telekonverter zapre zaslonko za točno toliko kot je množilnik le tega(pač misli sem da jo zmanjša samo za nekaj f in da ni važno ker konverter imaš gor).
In ne govor takih neumnosti. sleep
 0   

Stane Crnjak @staneC 26. Jan 2009, 20:25

laugh laugh laugh
 0   

Peter Bernik @Noob 26. Jan 2009, 20:28

laugh laugh laugh thumbsup
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Luka @lukas123 26. Jan 2009, 20:32

sleep sleep sleep sleep sleep sleep sleep sleep sleep bigrazz biggrin thumbsup laugh stars bigeek no yes
 0   

Peter Bernik @Noob 26. Jan 2009, 20:34

Mešani občutki?

1. Se režim ker je StaneC znan po tem da rad zbode.

2. Se režim, ker še vedno nimaš prav, čeprav misliš da imaš. Čist simple 1,4x požre blendo, 2x pa 2.
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

togrizek @togrizek 26. Jan 2009, 20:37

...
 0   

Luka @lukas123 26. Jan 2009, 21:04

Noob je napisal/a:
Mešani občutki?

1. Se režim ker je StaneC znan po tem da rad zbode.

2. Se režim, ker še vedno nimaš prav, čeprav misliš da imaš. Čist simple 1,4x požre blendo, 2x pa 2.

Čak mal, kko nimam prav?
Sej to pravm, da požre tolk blende kot je množilnik, če je množilnik 1,4x pol je blenda za f1,4 manjša.
A ni tko, sicer pa jes še nikoli v življenju nisem imel telekonverterja sploh v rokah, tko da se čist nč ne čudit da da nism pač vedu tega, sicer pa zdj vem že 4dni bigrazz
 0   

misfits @misfits 26. Jan 2009, 21:11

da ne boš mislil, da sem ti jaz napačno odgovoril, bom razložil ta stavek (tko kot goriščnico množiš s faktorjem TCja, tud zaslonko).
če maš zaslonko f4 in TC 1,4, množiš f4 z 1,4 in dobiš f5,6 (to je pa 1 zaslonka razlike in ne 1,4).
 0   

togrizek @togrizek 26. Jan 2009, 21:21

...
 0   

Andrej @fotokaj 27. Jan 2009, 07:04

Čakte mal ... kakšna je pa razlika med zaslonko v ulomku? Mislim, kakšna je razlika med f/4 in f 1/4? Ker moja zaslonka na mojmu Ixusu gre od 1 do 1/2000?
 0   

Stane Crnjak @staneC 27. Jan 2009, 08:20

Pa ne že spet laugh laugh
 0   

Žiga @zcetrt 27. Jan 2009, 11:24

Če ima aparat vgrajen motorček za ostrenje, ta deluje pri AF objektivih brez vgajenega motorčka. Če ima objektiv vgrajen motorček za ostrenje, ti tisti v aparatu ne počne nič.

Vedno več objektivov ima vgrajen motorček. Third party objektivi (Sigma in Tamron) predvsem zato, ker je trg Nikon D40 in D60 prevelik, da bi ga ignorirali, večina Nikonovih pa zaradi hitrosti ali marketinga. Canon sploh nima motorčka v bodyu v DSLR-jih (trenutno dosegljivih), saj ga imajo vsi objektivi.

Imaš pa različne motorčke... Razlikujejo se po hitrosti in tudi natančnosti.

Tipičen primer, kjer ti je lahko žal, da nimaš motorčka v bodyu za Nikon pa je po mojem mnenju 50mm F/1.8 D, ki je vsaj zame eden najboljših objektivov gledano na uporabnost, kakovost in ceno, ki je bila še pred kratkim le 100 EUR.
 0   

Aleš Čadež @AlsCdz 27. Jan 2009, 13:14

Moja blenda gre pa od 100 do 3200, pol je pa še High
 0   

primoz75 @primoz75 27. Jan 2009, 14:11

ACsef je napisal/a:
Moja blenda gre pa od 100 do 3200, pol je pa še High

to bo najbrž ISO območje

blenda je pri Canonu recimo EF al pa EF-S (S kot super) in pri Nikonu Dx in Fx (D kot double in F kot Fast)

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati