0   

Iztok Medja @Media 29. Jan 2009, 05:47

TAMRON 28-75mm f2, 8 VS Sigma 28-70 mm F 2.8, kakšne izkušnje imate s temi objektivi? Po odzivih naj bi bil Tamron malenkost ostrejši. Kako bi tu zraven lahko pimerjali še Sigma 24-60mm F2.8 EX DG in Sigma 24-70mm F2.8 EX DG MACRO? Kaj točno pri slednjem prinese beseda "MACRO"?
Iščem cenovno dostopen srednji zoom, za zapolnit luknjo med 12-24 in 70-30, objektiv bi na FF kameri najbolj uporabljal za slikanje ljudi / portretov, prednost mi je predvsem ostrina.
Hvala za kakršnokoli pomoč!
 0   

Luka @lukas123 29. Jan 2009, 14:10

Za tamrona imaš tukaj test http://www.photozone.de/nikon--nikkor-aps-c-lens-tests/291-tamron-af-28-75mm-f28-sp-xr-di-ld-aspherical-if-nikon-lab-test-report--review , je zlo vredu po teh testih sodeč, samo vedi pa da je bil testiran na APS-C in je mogoče da bo na FF po robovih še malo slabši.
LP
 0   

Miran @Fotograff 29. Jan 2009, 15:06

Za svoj denar sta oba dobra, ostra pri zaprti zaslonki od 4.0 naprej. Ostrejša pa je SIGMA, ampak razlika je res minimalna.
 0   

Luka @lukas123 29. Jan 2009, 15:14

Poglej si ta test, tamron je občutno boljši kot pa canon iz serije L.
Je pa tudi občutno cenejši, tko da jest bi se kr za tamrona odloču, ker po telih samplih sodeč je oster ko motorka nabrušena z novo kroglično pilo.
 0   

Miran @Fotograff 29. Jan 2009, 15:22

Test, je eno realnost druga,..........moraš preiskusit enega in drugega pol pa vidiš, je tudi v marsikateri fototrgovini pri nas možno.........
 0   

Iztok Medja @Media 29. Jan 2009, 15:32

Tjah, kupujem rabljenega, tako da tudi odpade recimo primerjanje med tremi enakimi..

Po user review-jih so bile prednosti nekako takole:

Tamron: Ostrina, zoom, hladnejši ton, lažji/manjši
Sigma: Izdelava, hitrejši AF, toplejši ton, kao lepši bokeh

Glede na to, da zbiram med dvemi rabljenimi in da so razlike v kvaliteti slike ubistvu minimalne, se bolj nagiam k Sigmi..
 0   

Luka @lukas123 29. Jan 2009, 15:34

ups pozabu sm link nalept, evo ga ta test si poglj kjer je primerjava s canonom http://bophot.blogspot.com/2008/10/pred-kratkim-sem-presedlal-na-ff-aparat.html

Aja pa še neki, pri sigmi moraš pa res pazit ker varira kvaliteta od objektiva do objektiva, sicer so se zdej mal popravl ampak šele pred nekaj meseci.
 0   

Iztok Medja @Media 29. Jan 2009, 15:56

Sem pozabil, sem na Nikonu D700, tako da mi Canon ne bo prišel prav.. No, ampak če Tamrona enačijo z Canon serijo L, je to že nek podatek..

Bolj brskam, bolj se preveša k Tamronu..
 0   

bushman @bushman 29. Jan 2009, 20:53

Sam uporabljam Tamrona 28-75/2.8 na FF in je v redu. Sem zadovoljen s kvaliteto fotografij.
Za Sigmo ne morem nič rečt, ne poznam.
 0   

Oracle @Oracle 4. Feb 2009, 11:30

tamron je zakon, ga uporabljam že dve leti in je moj najbolj uporabljen objektiv! čeprav vem pa tudi za eno sigmo, ki je ostrejša od tega tamrona, ampak to je bolj izjema, kot pravilo cool

skratka, s tamronom ne moreš zgrešiti!
 0   

Gregor Gomboc @George 4. Feb 2009, 21:51

S tem tamronom se da veliko zgrešit...
Na nemškem dslr-forumu je ogromno uporabnikov tega objektiva. Ker je oster, lahek in poceni. Vsi, ki so uspeli izmed množice decentriranih najti dober primerek so zelo zadovoljni.

Lukas123 pa je itak totalen insider ker ve kdaj so pri Sigmi pošlihtali njihov objektiv. Ti sam njega poslušaj confused
 0   

Iztok Medja @Media 4. Feb 2009, 23:00

Aja, šel testirat enega Tamrona, je bil tak "crap", da sem kar sigmo vzel. Deluje super.
 0   

Luka @lukas123 5. Feb 2009, 18:21

George je napisal/a:
S tem tamronom se da veliko zgrešit...
Na nemškem dslr-forumu je ogromno uporabnikov tega objektiva. Ker je oster, lahek in poceni. Vsi, ki so uspeli izmed množice decentriranih najti dober primerek so zelo zadovoljni.

Lukas123 pa je itak totalen insider ker ve kdaj so pri Sigmi pošlihtali njihov objektiv. Ti sam njega poslušaj confused

Rofl
Sorry k sm ga samo upozoru da nej pazi da ne bo dobu slabga primerka, sicer pa že vrabci čivkajo po mnogih tujih forumih da je sigma zlo izboljšala nadzor kvalitete nad končnim izdelkom.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati