0   

Blaž @Jazzi 2. Feb 2009, 22:36

Torej katero bliskavico kupiti? Vem da je sigmina močnejša, da se lahko uporablja kot master. Zdaj pa me še znanima ali podpira E-TTL II? In pri canonu me zanima koliko hitro se polni.
Kako sta bliskavici zgrajeni?
Uporabljal bi jo na canon 40d in od kota 17mm naprej.Kaj priporočate glede na to da je sigma malo cenejša?
 0   

M_M @M_M 3. Feb 2009, 11:19

Imel sem Canon 430EX in dokler mi na lepem ni crknil, me ni niti enkrat razočaral.
Sedaj uporabljam Canon 580 EX in Sigmo 500 Super.
Ko sem prvič kupoval fleš, sem tudi sam kolebal med Canon - Sigma. Takrat sem vzel Canona in ni mi žal. Tudi če bi vzel Sigmo, nebi prav nič zgrešil. Oba fleša sta vredna svoje cene. Če imaš možnost, preizkusi oba in se odloči.

Ne vem sicer, koliko so pri Sigmi 530 popravili hitrost polnjenja, a 500 super se v določenih pogojih polni obupno počasi. (vsaj če primerjam s 580EX je to z moje strani edini minus za Sigmo). Ko si vajen Canonove trdne plastike, je morda rahlo moteča tudi Sigmina cenena, na otip hitro lomljiva plastika. Canonova 430-ka deluje trdno kot kamen.

Je pa res, da dobiš pri Sigmi dosti več funkcij. Večja moč, master, stroboskop,... povrh vsega pa jo lahko prožiš z vgrajenim flešom grin

Katerega koli izmed teh dveh torej vzameš, ne moreš zgrešit.
[url]http://matjazmercnik.net[/url]
 0   

Blaž @Jazzi 3. Feb 2009, 12:23

Hvala, nagibam se k sigmi ker je cenejša. Me pa še zanima če imaš kaj problemov če brezžično prožiš canona in z sigmo na master? Nekje sem bral da niso najbolj kompatibilni sigma in canon.
 0   

M_M @M_M 3. Feb 2009, 13:00

kompatibilno vse
[url]http://matjazmercnik.net[/url]
 0   

Miha @mauss 3. Feb 2009, 13:08

delal sem z obemi, toplo ti priporocam sigmo530, vec funkcij, moc, hitreje se polni, .... ni dileme, razen ce nimas fetisa na brand_name. na menije se je treba mal navadit, so cist nepregledni.
plastika je cenena zgolj na otip, trdnosti ji ne gre ocitat, moja 500ka ima za sabo par izletov na tla in enega v ventilator. samo par prask.
s 500(master) sem komot prozil 430.
...
 0   

Blaž @Jazzi 3. Feb 2009, 13:28

Hvala, ali to vidva govorita o manualnih nastavitvah? Kako se sigma obnese pri avtomatiki?
 0   

Miha @mauss 3. Feb 2009, 19:07

do zdej sem imel 3 Sigme 500 in z nobeno ni blo problemov, ena ima prek 50.000 bliskov...
95% delam na avtomatiki, na manual samo s prozilci (ker ne gre drugac, ampak to je fora prozilcev, ne flesa).
'avtomatika' dela tut ko prozis ostale flese (master/slave).
...
 0   

Blaž @Jazzi 3. Feb 2009, 19:56

Sem kupil 530 super. Zaenkrat nism nič testiral vendar, ko pa bom pa lahko kaj napišem če bo koga zanimalo.
 0   

Blaž @Jazzi 10. Feb 2009, 08:54

Danes dobil še ex430 II na probo.

Negativno proti sigmi 530 super
- Je samo sleve bliskavica
- Nima stroboskopa
- Manjša moč
- Ne da se je prožit s bliskom drugega flasha

Pozitivno proti sigmi 530 super
- Boljša zgradba in boljši mount
- Širši kot
- Hitrejše in tišje polnjenje
- Tišji in hitrejši zoom motorček
- Popolnoma kompatibilen E-TTL II
- Dodatne nastavitve preko fotoaparata (40D poseben meni)

Mogoče omenim to da mi sigma včasih malo zašteka med meniji in jo moram izklopit in nazaj vklopit. Vrtenje glave mislim da je enako le sigma ima možnost eno stopnjo bolj dol - v navodilih piše za macro. Sigma podpira TTL canon TTL-2. Nisem veliko slikal s sigmo a se mi je že zgodilo da je malo falila z osvetlitvijo. Zgradba je razred zase. Če ne rabite toliko moči, master proženja, stroboskopa je canon boljša izbira vsaj zame bi bil. Res pa je da takrat ko sem kupoval je bil canon dražji cca 10€.
 0   

Peter @MX_Peter 16. Nov 2009, 14:13

Mene pa samo zanima če bi bila Sigma 530 super kompatibilna z mojim Canonom EOS 350. Nebi rad, da se mi zfodi, da kupim bliskavico in ne bo delala
:S
 0   

WhiteCell @WhiteCell 16. Nov 2009, 15:42

mogoče mal butasto,....ampak kako zgleda funkcija stroboskop ?
 0   

simon @simon740 6. Apr 2010, 08:32

Hjoj tudi jaz se nikakor ne znam odločiti med Canon 430ex II in Sigmo EF 530 DG Super confused
Kaj pravite? Sem pa napredni amater shy
 0   

chips @chips 6. Apr 2010, 08:54

Sam sem imel Simo 500 na Nikon D70 in pred tem na 300D. Sicer je od takrat preteklo že ulala vode, ampak naj povem, da na Sigmo se nisem mogel nikoli 100% zanesti, saj je bilo precej nestanovitna. Sicer je vredna vsakega svojega evra, vendar sam vseeno prisegam na brandname, saj se (vsaj v mojem primeru) precej bolje obnese in ni prostora za take kikse (npr. da vsako 20-o fotke vžge flash na full power).

Kakor rečeno, to so starejše izkušnje in verjamem, da so današnji modeli software-sko bolj izpopolnjeni kakor so bili takrat.
[i:0172c3323d]"Z zensko, ki jo ljubim, gledam soncni zahod in si mislim: 1/250, f8" (Canon)[/i:0172c3323d]
| [url=http://www.deniszupan.com]DENISZUPAN.COM[/url] | [url=http://blog.deniszupan.com]BLOG[/url] |
 0   

Blaž @Jazzi 6. Apr 2010, 13:13

Simon preberi moj komentar. Jaz sem potem sigmo menjal za canona in mi dela precej bolje.
 0   

simon @simon740 6. Apr 2010, 13:37

Jazzi je napisal/a:
Simon preberi moj komentar. Jaz sem potem sigmo menjal za canona in mi dela precej bolje.

Kako se pa ta manjša Canonova moč v praksi pozna?
Torej 430-tke se ne da sprožit niti z integrirano bliskavico?
 0   

Mihy @Mihy 6. Apr 2010, 17:18

Samo če imaš EOS 7D smile

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati