0   

Andrej Horvat @triky 4. Feb 2009, 15:41

Kupiti nameravam svoj prvi DSLR fotoaparat. V ožji izbor sem vključil navedene fotoaparate, pred končno odločitev pa bi bil vesel še vaših mnenj oziroma priporočil.

Že v naprej se vam zahvaljujem za pomoč !
 0   

Miha @cedo 4. Feb 2009, 16:10

Mislim, da nima nihče od nas vseh treh aparatov, da bi ti lahko dal "objektivno oceno". Sam imam D40 in je za ta denar eden boljših super-amaterskih DSLR-jev. Ima pa vsak sistem (Nikon, Canon,...) svoje prednosti in slabosti. Nobena od slabosti pa ni tako slaba, da bi te kot amaterja smela odvrnti od nakupa.

1000D je ta trenutek novejši od Nikonovih tekmecev, ima pa (tako sem prebralše) še slabše (manjše) iskalo od D40/X/60. Najboljše boš naredil, če boš šel do trgovca in probal vzet vsak aparat posebej v roke.
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 4. Feb 2009, 16:28

kera barva ti je bolj všeč - rumena ali rdeča? biggrin
hočem ti povedat, da se boš odločil glede na to, kar ti bodo taprvi povedal (zdj al bodo to nikonaši al pa canonaši)

v trgovino pa primerjaj... tisti ki ti bo bolj všeč ga vzem.
[url]http://photoziga.blogspot.com/[/url]
Remove the front cover from the lens before photographing!
 0   

Peter Atanackov @Geo 4. Feb 2009, 17:08

Ziga ima prav... Sam sprobaj pa bo najboljse, ceprav sam navijam za Nikona bigrazz
 0   

Jabe Babe @Jabe 4. Feb 2009, 19:27

Jaz sem si pa Canona omislila. Predvsem iz naslednjih razlogov:
- bil bistveno cenejši - kupljen decembra v Angliji in s cashbackom ter poštnino me je kit prišel 380 evrov
- kolikor sem brala pri Nikonu ne moreš uporabljati vseh objektivov (oz lahko, vendar brez AF). Predvsem me je to zbodlo pri 50mm 1.8, ker je konec koncev to edini objektiv malo bolj svetlobno močan, ki si ga lahko privoščim - za slikanje znotraj, na koncertih, žurkah ipd. poleg tega mi bo sčasoma pri mojem delu prišel prav. druge variante so bistveno dražje
- iz zgornjega razloga je vidno, da sem zelo na vrh dala čimboljšo funkcionalnost slikanju v slabi svetlobi. to je bil tudi eden izmed razlogov, da sem si sploh omislila dslr in baje (glede na kritike in nekih par videnih primerov) se Canon bolje obnese pri visokem ISO
- več kolegov ima Canona, tako upam, da bi mi kdaj kdo lahko kako reč posodil
- od nekdaj imela Canonove aparate in tudi marsikaj drugega (printer ipd) in vedno super zadovoljna.

Sem pa vzela v obzir še pentax k200d. v bistvu, če ne bi vzela canona, bi verjetno tega. Predvsem stabilizacija v ohišju mi je bila privlačna, ker to zelo poceni objektive in jih konec koncev vse stabilizira. Glavni razlog, da ga nisem kupila, je bil v tem, da nisem našla nobene ponudbe, ki bi prišla blizu zgoraj napisani ceni.

Sigurno te k enemu vleče bolj kot k drugemu. Nehaj racionalizirati in vzemi tistega, ki bi ga imel raje - boš sigurno zadovoljen.
 0   

Armin @parniV 4. Feb 2009, 20:36

Pojdi v trgovino... primi v roke nikona canona olympusa pa morda še pentaxa, probaj zamenjat vsakemu objektiv (gor pa dol). poglej skozi iskalo ... če boš imel možnost ga vključi in poglej menije...

ko se približno odločiš poglej malo teste na internetu in malo po forumu...

če to upoštevaš in ga po tem izbereš in kupiš boš garantirano zadovoljen.

p.s. D40 kolikor jaz vem nima čiščenja tipala tako da bi ti mogel nekdo pokazat kako se to čisti...

lp upam da se boš pravilno odločil
 0   

Luka @lukas123 4. Feb 2009, 21:04

Če ne misliš služiti z fotografijo pol uzami en tak bodi da ima stabilizacijo, ker so s temu tudi cenejši objektivi.
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 4. Feb 2009, 21:17

kaj ga serjete s to stabilizacijo pa čiščenjem tipala?

stabilizacija je za tiste ki ste na čikih in ne morste met mirne roke, čiščenje tipala ti pa ne spuca tipala, če boš mel not peskovnik.

triky-ju sam otežujeta izbiro s tem pisanjem.
 0   

Sharpshooter @Sharpshooter 5. Feb 2009, 06:46

Vzemi Nikona D80. Cene so mu padle za vsaj tretjino če ne več, odkar je D90 zunaj.
 0   

Andrej Horvat @triky 6. Feb 2009, 11:15

Šel sem po trgovinah, pogledal in poskusil fotoaparate, ki jsem jih uvrstil v ožji izbor. Tam sem videl tudi eos 450d, sicer je dražji od eos 1000d, cena rabljenega pa bi bila primerljiva. Kaj pa mislite o tem fotoaparatu ?
 0   

Miha @mauss 6. Feb 2009, 13:09

450d je fajn igracka, boljsi od vseh nastetih v naslovu teme.
ce gledas rabljene, si poglej Canona 30d, dobis dalec najvec fotoaparata za male pare... (cca 430eu)
...
 0   

andraž muljavec @andras 6. Feb 2009, 14:23

foto beseničar na dunajski v ljubljani ima v akciji nikon d80 z objektivom 18-105 vr za 599,00 €. bolje ne bo nikoli.
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 6. Feb 2009, 14:29

mauss-ov predlog tud ni napačen grin
 0   

Andrej Horvat @triky 6. Feb 2009, 18:42

Tale drugi del je verjetno že tema za moj naslednji fotoaparat laugh . Trenutno pa je žal moj maksimalni budget do katerega sem se pripravljen stegnit okoli 500 eur sad .Eosa 450d sem omeni zato, ker sem videl, da se prodajata dva rabljena za okoli 500 eur, pa še malo bi poskusil ceno zbiti, da bi dobil vsaj še za spominsko kartico biggrin .

Vseeno pa hvala za nasvete in že v naprej tistim, ki se bodo oglasili thumbsup
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 6. Feb 2009, 18:46

kolikšen je budget za objektive?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati