0   

Griša @grisha 15. Feb 2009, 13:13

Zdravo,

v kratkem bom nabavo nov DSLR fotoaparat za ceno okrog 500-600 €, zato me zanima, če imate kakšne predloge, katerega bi se najbolj splačalo kupiti,...

Lp, Griša!
 0   

andraz @stabilo 15. Feb 2009, 13:36

Jaz bi vzel nikon d80 + nikkor 18-105, to je nekako najboljša izbira.

lp
 0   

Luka @lukas123 15. Feb 2009, 14:11

Tako kot sem ti napisal že na sosednjem forumu
 0   

Gregor Gomboc @George 15. Feb 2009, 15:28

V kolikor je to ves denar, ki ga misliš vložiti v fotografijo, potem ne kupuj DSLR !!!

V kolikor boš vložil več se odloči na podlagi nabora opreme (objektivov) posameznega proizvajalca in cene le te.
 0   

Luka @lukas123 15. Feb 2009, 15:38

George je napisal/a:
V kolikor je to ves denar, ki ga misliš vložiti v fotografijo, potem ne kupuj DSLR !!!

V kolikor boš vložil več se odloči na podlagi nabora opreme (objektivov) posameznega proizvajalca in cene le te.

Zakaj pa ne, za ta denar kupi ne vem npr. pentaxa k200d in 18-55mm in 70-300mm in ima pokrito od širokega kota pa do tele, in še funkcionalnost dslrja ima, ker npr. z kompaktom ne moraš delat dolgih ekspozicij(zame zelo pomembno), na vse ISO je dslr boljši, hitrejši, boljša ergonomija v pentaxovem primeru ima še tesnjen body, večji nadrzor na dinamičnem razponom in globinsko ostrino, optično iskalo......in še bi se dalo naštevati.
Tko da to sploh ni poanta ali želi še naprej zapravljati za opremo in objektive, če mu ta dva zadostujeta in tudi ni razlog za nakup kompakta. Poznam veliko ljudi ki imajo leta samo kit objektiv in eni in isti body pa so vseeno zmožni delati lepe fotke.

grisha: Če te fotografija veseli in če želiš več ustvarjelnosti kar uzami dslr, pa tudi če je to ves denar, ki ga želiš vložiti v opremo.
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 15. Feb 2009, 17:18

george ima dobr point. za 500-600€ ne dobiš nove fotografske opreme, rabljen se da dobit, sam za ta dnar dobiš zlo švoh opremo.

premisli.
[url]http://photoziga.blogspot.com/[/url]
Remove the front cover from the lens before photographing!
 0   

Peter Atanackov @Geo 15. Feb 2009, 18:06

George je napisal/a:

Bedarija... In kaj naj rajši za ta denar dobi g10? In kako bo to boljše od d80 + 18-135. Če smo že glih pri tem d80 in Nikkor 18-135 je dobra kombinacija, in z njo se da marsikaj naredit.
 0   

Luka @lukas123 15. Feb 2009, 21:07

Ja seveda no, pol maš še pentax k200d z dvema objektivoma(meni najboljša izbira), canon 400d, sony alpha,(200, 300), nikon d40, d60, d80.
Mah za 500-600eur se da kr dost dobre robe dobit.
bigrazz
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 15. Feb 2009, 21:12

ok recmo da nabavš za ta € body pa dva lensa... kaj pa pol? kartica, torba itd?
[url]http://photoziga.blogspot.com/[/url]
Remove the front cover from the lens before photographing!
 0   

Žiga @Zigy 18. Feb 2009, 19:29

Kupi si kompakta! Škoda tak (mali) dnar ulagat v nekvaliteten, vendar začetniški DSLR, kateri ti bo kmalu premalo.
 0   

Žiga @zcetrt 18. Feb 2009, 20:22

Če DSLR, potem Nikon D80 in 18-105 VR. To je, vsaj po mojem, največ, kar lahko dobiš v tem trenutku.
 0   

Peter Atanackov @Geo 18. Feb 2009, 21:33

Zigy je napisal/a:
Kupi si kompakta! Škoda tak (mali) dnar ulagat v nekvaliteten, vendar začetniški DSLR, kateri ti bo kmalu premalo.

Če jaz tebe razumem prav naj človek ne kupi dslrja, ker je kompakt boljš, ker DSLR bo premalo, kompakt pa ne?

Res ne razumem vas, dslr je v vsakem pogledu boljši, in kolikor časa ga imaš ti bo dobro sluzi, če pa čez čas ugotoviš, da bi več, pa enostavno dokupiš objektive in preostalo opremo. Kaj pa lahko z kompaktom? V smeti ga vrzes al pa za drobiž prodaš.

Drugače sem pa tudi sam začel z DSLR-jem, ki sem ga kupil za 650eu.
 0   

Gregor Gomboc @George 18. Feb 2009, 22:51

Kaj lahko z kompaktom?

Vedno in povsod ga bo brez muke imel s seboj ! In tukaj kompakti briljirajo.

To je latnost, ki odtehta marsikatero lastnost doma pospravljenega DSLRa.
 0   

Boštjan Jazbec @Jazbec 19. Feb 2009, 12:18

George je napisal/a:
Kaj lahko z kompaktom?

Vedno in povsod ga bo brez muke imel s seboj ! In tukaj kompakti briljirajo.

To je latnost, ki odtehta marsikatero lastnost doma pospravljenega DSLRa.

OK sem nov na forumu in že pameten biggrin. Lej imel sem Canona IS2 zdaj sem pa preklopu na Alfo 200 bigrazz - ja sej vem kaj bojo eni rekli - prejšnji komentarji pač. Sem pač eden od tistih, ki radi fotografirajo, ampak NOČEM za prvi dslr zabit jurja pa pol evrov. Delam stvari, ki jih s Canonom pod nobenim pogojem nisem mogel. Zadeva je trenutno sicer res malo večja, ampak me ne moti - že omenjeno, da se da delat čudo stvari. DA NE OMENJAM BOLJŠIH BARV, HITROSTI IN NA SPLOH VSEGA. Velikost digitalca ali v tem primeru majhnost ni popolnoma nobena prednost ali slabost. Vse je v funkcionalnosti.
grisha: glede na ceno, ki si jo navedel, ti resno svetujem alfo 200. Vsaj za začetek nisem ne vem kakšen fen tega, da nabaviš vso kramo kar jo dejansko dobiš zraven. Stvari lahko mirne duše dokupuješ počasi in skupaj s tvojim razvojem. Za primer povem - v big bengu imaš alfo 200 z objektivom 18-55 (kar je po mojem mnenju za začetek čisto dovolj, čeprav sem jaz dokupil še tele zraven smile), CF kartico in torbo za 580 €. To je osnova. Je pa še druga možnost, cena pa ista - spletna trgovina od big benga, dobiš pa tko od oka za to ceno še tele objektiv - pa da ne bo panike s pošiljanjem in bojaznijo pred poštarji - po netu naročiš in pri njih prevzameš. Sem se dolgo zanimal za nakup in pogledal ne vem koliko ocen in prišel do zaključka alfa 200, 300 ALI pa Canon 1000 ali pa 450-ka, ampak je tukaj že cena višja. Pa da ne bi kdo mislu - ne zagovarjam Sony-ja ali Canona, ampak povem, kaj je zame dobro - cena pa je okvirna - lahko je 20 € gor ali pa dol - odvisno kero kartico vzameš in kero torbo/nahrbtnik vzameš.
Grisha ne se pustit - poglej kaj je dobro zate in kupi to s čimer boš TI zadovoljen. Slabih novih DSLR-ov pa se zavedaj da ne prodajajo. So samo zelo dobri in ŠE BOLJŠI!!!
 0   

Borut @laborutory 19. Feb 2009, 12:51

Pozdravljen,

kar vloži denar v dslr fotoapart in kupi tistega, ki si ga lahko privoščiš... je čisto druga pesem, vsekakor boljša izkušnja od kateregakoli kompakta, ki bi ga lahko za tak denar nabavil. Sicer pa se začne počasi... torbo, kartice in ostale zadeve boš dokupil kasneje... se pravi, podipšem Geo, lukas123, zcetrt, go for dslr, boš zadovoljen.

Lep dan
You don`t have to be a freakon to use Nikon.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati