0   

Tomaž @pisofsit 16. Feb 2009, 08:57

Živjo
Ali mogoče lahko kdo poda mnenje:
Kupil bi knjigo Photoshop CS2 v slovenskem jeziku.
V Pasadeni imajo CS3 v slovenščini, pa me zanima, ali bi ta lahko bila uporabna tudi za učenje CS2? To pomeni če kdo ve, ali so razlike med verzijama programa zelo velike, da ne bi slučajno popolnoma zgrešil nakup?
Hvala za morebitne nasvete.
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 16. Feb 2009, 17:29

Ne bi falil nakupa! Ni tako drastičnih razlik. Tudi med CS2 in CS4 ne. Knjiga ni slaba, imaš pa cel kup zastonj literature na netu. Jaz imam knjigo doma že par mesecev (uporabljam tudi za službene potrebe), pa mi bolj prav pridejo razni tutoriali kot npr. :
- 1000 PhotoShop Tricks
- Talented Pixie Adobe Photoshop CS4,
- Udarni triki PhotoShop CS,
- The Photoshop CS2 Help Desk Book,
- Wiley Photoshop CS3 Restoration and Retouching Bible,
- Watch And Learn Photoshop Tips and Tricks (6 delov, odlična zadeva!!),
in za začetek:
- Adobe Photoshop CS4 For Dummies.
Poišči na netu. thumbsup Kakšno zadevo ti lahko pa tudi pošljem. Kontaktiraj me na zs.

LP!
 0   

Tomaž @pisofsit 16. Feb 2009, 18:27

Dead _Kennedy, najlepša hvala za nasvet smile
Knjigo sem kar naročil, pa tudi tele tutoriale bom upošteval.

lp
T
 0   

Ludwig @Ludwig 7. Sep 2009, 22:12

Poglej še na spodnji link, sta dve za začetnike in že iskušene kar dobri napotki tudi za tiste ki jim tečaji niso dosegljivi zaradi lokacij bivanja, ker se vse odvija skoraj samo v Lj.
Obe knjigi imam in mi kar dobro služijo.
Ogled in opis na spodnje linku:

http://www.e-fotografija.si/templates/?a=2203&z=20
 0   

Dejan Šibilja @siljo 7. Sep 2009, 23:04

Jaz imam knjigo PS3 (s CDjem) in sem zadovoljen. Je sicer precej obsežna in te vodi čez funkcije v smiselnih sklopih, je pa res, da ne dobiš takoj kakšnih "how to" odgovorov.
Drugače pa sem pred kratkim dobil za darilo tudi knjigo Digitalna temnica, ki mi je tudi ful všečna, ni pa prav za Photoshop pisana, ampak te vseeno vodi nazorno čez obdelavo digitalne fotografije (npr. kontrast je itak kontrast v katerem koli programu ga popravljaš).
Imam tudi knjigo Digitalna kamera, vendar pa je tu notri razloženo predvsem delovanje kamere in funkcij v kameri, tako da ni tematika o obdelavi fotografije.

LP

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati