0   

Žiga @zcetrt 16. Feb 2009, 22:41

Pozdrav.

Je že kdo dal kalibrirat kakšen objektiv s front focusom? Konkretno bi dal kalibrirat Sigmo 70-200 2.8.

Ali je kalibracija brezplačna, če je objektiv v garanciji? Če je treba plačat, kakšna je cena?

Če kdo ve, naj prosim pove. Sicer bom pa poklical uvoznika.
 0   

iztok @izo 16. Feb 2009, 22:48

če je v garanciji in ff/bf očiten in če ni problem v bodiju, potem bi ti morali poštimat. dej jim še kekpno fotke raznih tarč ipd, kjer boš lažje prikazal napako ipd. pa mislim, da pri sigmi ne bi smeli preveč komplicirat, so kr fajn glede na opise v forumu.
drgač pa je kalibracija tam ene 150€, če se spomnem enga primera (canon L objektiv), kije bil omenjen tukaj. no, najbrž odvisno od modela in znamke ipd..
 0   

Miha @Fantocci 17. Feb 2009, 10:50

Jaz sem Sigmo 18-200 poslal na kalibracijo v Nemčijo (ker sem jo tudi tam kupil).
Bila je v garanciji, plačal sem le poštnino v eno smer, nazaj sem jo dobil po cca. treh tednih. Priložil sem testne slike (ČB A4 printi) in so zrihtali b.p.
 0   

Marko @alessy 17. Feb 2009, 19:09

Ja če jo kupiš tam, jo moraš tudi tja poslati. Če pa kupiš v sloveniji jo pa porihtajo tudi v sloveniji in mislim, da je dosti hitreje kot v nemčiji...
 0   

Žiga @zcetrt 23. Feb 2009, 21:51

Evo. Poslal sema mail na Infocono, ki je zastopnik za Sigmo pri nas. Odgovor dobil v nekaj urah, zadevo bodo kalibrirali pri njih, postopek pa naj bi trajal cca pol ure in bo brezplačen.

Res vse pohvale zaenkrat za odzivnost. Če bo še kalibracija dobra, pa sploh zmaga.
 0   

Miha @Fantocci 24. Feb 2009, 11:22

javi rezultate
 1   

Žiga @zcetrt 25. Mar 2009, 10:29

Živ.

Bil na kalibraciji, stric je res super. Veliko sva se pogovarjala tudi o samem ostrenju in zakaj do napak pride.

Fotografira testno tablo na dveh razdaljah in nato preprogramira objektiv. Zdaj bo treba pa fotkat pa ugotovit, kako kaže. Če hočeš doseči optimum, je pri makro posnetkih še vedno nekaj front focusa, ampak to že zaradi popolnoma odprete zaslonke. Na "portretnih" razdaljah pa je, kot kaže, tako kot je treba.

Sicer je pa rekel, da se brez problema, če bo treba, postopek ponovi. Naj pa fotografiram in to je to.

Pohvala z moje strani. Za dostopnost in tudi učinkovitost.
Zahvala: mavrica
 0   

iztok @izo 25. Mar 2009, 10:32

vidiš, takih manjka pri nas. za pohvalit! thumbsup
 0   

Aleš @lial 25. Mar 2009, 12:31

Heheh, ja, JJ je legenda... thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati