0   

dejan @sollers 17. Feb 2009, 13:12

Pozdravljeni ,

Ali gdo mogoce ve kje ga lahko razvijem ?

ORWOchrom UT18

Korisna povezava:
http://cgi.ebay.ph/ORWOchrom-UT18-rare-color-slide-35mm-film_W0QQitemZ370135080920QQcmdZViewItemQQptZFlim?hash=item370135080920

Hvala vnaprej za pomoč !
 0   

Andrej @fotokaj 17. Feb 2009, 13:21

Dvomim, da ti bo lahko kdorkoli pomagal ... To je pač slaba stran kupovanja in uporabe eksotičnih filmov, kot je tale.

V samem oglasu za film je link do ene strani, kjer so v cirilici napisani cajti in kemikalije za razvijanje; zrihtaj si prevod, to je najbrž edina prava pot.
 0   

dejan @sollers 17. Feb 2009, 13:29

google translate je naredil prevod ampak kje naj naredim kemikalije iz recepta kot je za ta fil.Ali se to sploh kje da narediti.
Drugace , ali je sploh mozno da je se kaj na temu filmu ker nevem koliko je star,pac najdo sam ga doma i mislim da je sigurno vec kot 10 let star?
 0   

Andrej @fotokaj 17. Feb 2009, 13:33

Čakaj; film je že posnet al še ni?

Pa še nekaj; glede na to, da je to dia film (ISO 50), ki se razvija s procesom E4, ki ga je že l. 1977 zamenjal E6, predvidevam, da film ni star kakih 10, temveč raje nekje med 30 in 35 leti ... in če je posnet, pol pozabi, bilo je i prošlo je.

Stare filme, za katere se lahko upravičeno pričakuje, da so že zbledeli (predvsem barvila v emulziji izgube svojo intenziteto), se ponavadi razvija kar kot B negative; sam bi rekel, da imaš 30% možnosti, da se s teh filmov dobi nekaj, čemur boš lahko na koncu rekel "nekaj podobnega fotografiji".

Pa format filma? 135, 120, 220 ...?
 0   

dejan @sollers 17. Feb 2009, 13:47

seveda da je posnet.najdo sem ga in sam neso v da studio kjer mi nemorejo pomagat,Siguran sam da ni strarejsi od 12 let 100 %.sicer vidim da se nedela ze od '92 leta.Kaj bi bilo ce bi ga razvil kot crno beli film.ali bi se unicil ali da se saj neki vidi na negativu?
 0   

Andrej @fotokaj 17. Feb 2009, 13:54

Ne, ne moreš ga razvijat kot ČB, če gre pa za dia film ...? Kot pravim; lahko probaš dat razvit kot negativ, vsekakor pa to ni početje, ki bi se ga lotil sam.

Že večkrat sem po različnih tujih forumih zasledil, da mnogi take stare in eksotične filme pošiljajo v razvijanje v ZDA; v Coloradu je neka firma, imenovana Rocky Mountain Film Laboratory - če je na filmu kaj uporabnega, bi oni to najbrž znal dobit dol. Pošlji jim mejl in jih vprašaj, če lahko razvijejo ta tvoj film; v Sloveniji ti ga ziher nihče ne bo ...

info@rockymountainfilm.com

No, če ga ne delajo že od l. '92, pol ne moreš biti 100%, da ni starejši od 12 let - lahko si le 100%, da JE starejši od 12 let ...
 0   

Miha @cedo 17. Feb 2009, 14:22

sollers je napisal/a:
Ali gdo mogoce ve kje ga lahko razvijem ?

http://www.processc22.co.uk/

Sicer ne gre niti za E4 ampak za unikaten agfin proces ap-41 (oz. Orwov ekvivalent), ki pa ga je Orwo res tržil do začetka 90-tih let.
 0   

dejan @sollers 18. Feb 2009, 10:47

Hvala za odgovore , upama da mi bo uspelo

Lp

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati